مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AIIMS بعد از 10 ماه جراحی های انتخابی را مجدداً شروع می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: AIIMS بعد از 10 ماه جراحی های انتخابی را دوباره شروع می کنددهلی نو: پس از نزدیک به 10 ماه ، AIIMS جراحی های غیر اضطراری را از سر گرفته است. همچنین اجازه رزرو قبلی برای قرار ملاقات برای مشاوره OPD را مستقیماً از طریق پیشخوان یا آنلاین داده است. ورود به سیستم هنوز مجاز نیست.

OPD های معمول و جراحی های غیر اضطراری در پایان ماه مارس ، هنگامی که هند به دلیل افزایش موارد Covid-19 وارد یک قفل شد ، در AIIMS به حالت تعلیق درآمد. خدمات اورژانس به AIIMS اصلی منتقل شده و مرکز تروما به یک مرکز اختصاصی برای بیماران Covid-19 تبدیل شد.

دکتر DK Sharma ، ناظر پزشکی AIIMS ، گفت: از سرگیری جراحی های معمول OPD و غیر اورژانس به صورت درجه بندی شده انجام می شود زیرا مرکز تروما هنوز برای Covid-19 تعیین شده است.

شیار Prebook برای مشاوره OPD در AIIMS

برخی از تخت های بیمارستان اصلی برای بیماران تروما در نظر گرفته شده است در حالی که برخی دیگر برای پذیرش موارد اضطراری شامل مشکلات غیر پوکی استفاده می شود. “

دکتر شارما افزود که می توان از قرار قبلی برای مشاوره OPD استفاده کرد. ناظر پزشکی AIIMS گفت: “اگر پزشک احساس کند پذیرش لازم است ، می توان آن را به شرط در دسترس بودن تخت ها انجام داد.”

تا ماه گذشته ، پذیرش در بیمارستان فقط برای نیازهای اورژانسی و نیمه اورژانسی امکان پذیر بود. سال گذشته ، در ماه آگوست ، یک زن 38 ساله از کانپور دادخواستی را به دلیل تأخیر در عمل توسط این موسسه در دادگاه عالی دهلی ثبت کرده بود. وی از یک فیبروم بزرگ در رحم و کم خونی رنج می برد.

AIIMS به دادگاه پاسخ داده بود که جراحی های مهم هرگز حتی در حین قفل متوقف نمی شوند. بیمارستان لوک نایاک ، بزرگترین بیمارستانی که توسط دولت دهلی اداره می شود ، در آوریل به تاسیسات کوید تبدیل شد. پس از نه ماه ، بیمارستان لوک نایاک نیز از روز دوشنبه خدمات OPD را برای بیماران غیر کوویید از سر گرفته است. منابع گفتند که بیش از 50 بیمار در حال حاضر از بیمارستان بازدید کرده اند. یک منبع گفت: پذیرش برای مشکلات غیر Covid هنوز آغاز نشده است.

دولت دهلی همچنین تصمیم گرفته است که تعداد تخت های رزرو شده برای بیماران کووید در هفت بیمارستان خود را از 4،696 به 2140 را به عنوان بخشی از روند کاهش سرعت کاهش دهد ، از جمله کاهش تخت های کوید از 2،010 به 1000 در لوک نایاک و از 1500 به 500 در GTB ، وزیر بهداشت Satyendar Jain اخیراً گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *