مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AIIMS تعطیلات زمستانی کارکنان خود را لغو می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

اثر کووید: AIIMS تعطیلات زمستانی کارکنان خود را لغو می کنددهلی نو: برای پاسخگویی به تقاضای بیشتر نیروی انسانی در شرایط فعلی کوید ، موسسه علوم پزشکی هند همه تصمیم گرفته است تعطیلات زمستانی کارکنان خود را در سال جاری لغو کند. قرار بود این تعطیلات بین 23 دسامبر و 10 ژانویه سال آینده انجام شود.

طی چند ماه گذشته این بیمارستان با ارائه خدمات درمانی به افراد آلوده در دو مرکز اختصاصی خود – مرکز تروما و NCI جهجار – در نبرد با بیماری همه گیر پیشتاز بوده است. مرکز تروما 265 تخت Covid دارد ، در حالی که NCI Jhajjar 1500 تختخواب دارد. دکتر DK Sharma ، ناظر پزشکی ، AIIMS ، گفت که دانشگاه اصلی AIIMS همچنان اقدامات OPD و اقدامات اضطراری محدودی را انجام می دهد.

“جراحی های انتخابی در حال حاضر اتفاق نمی افتد. اما ما روزانه بیش از 300 بیمار را از طریق اورژانس اصلی و 100 نفر دیگر را در مرکز تروما پذیرایی می کنیم. اشغال تخت در بیمارستان نیز طبیعی است “، دکتر گفت. دکتر شارما در مورد از سرگیری عوارض جراحی طبیعی و جراحی های انتخابی یا برنامه ریزی شده گفت که وقتی وضعیت کووید در دهلی تثبیت شود ، تصمیمی اتخاذ خواهد شد. دکتر افزود: “ما در حدود دو هفته وضعیت را بررسی خواهیم کرد و در مورد از سرگیری عملیات عادی تصمیم خواهیم گرفت.”
این بیمارستان خدمات OPD را تعطیل کرده و تمام جراحی های انتخابی را در ماه مارس برای هدایت منابع خود برای مبارزه با بیماری همه گیر محدود کرده است. پزشکان گفتند ، جراحی ها برای موارد اضطراری به طور منظم انجام می شود و پیگیری ها نیز از طریق مشاوره تلفنی برای کاهش نیاز بیماران به مراجعه به مرکز انجام می شود.

یکی از پزشکان گفت: “همه کارکنان بیمارستان ، از جمله پزشکی ، پیراپزشکی ، مطب و سایر کارکنان پشتیبانی در مورد کنترل کنترل عفونت آموزش دیده اند.”

لوک نایاک ، بزرگترین مرکز درمانی که توسط دولت دهلی اداره می شود ، در حال حاضر به عنوان یک مرکز اختصاصی برای درمان کووید فعالیت می کند. دکتر سورش کومار ، مدیر پزشکی بیمارستان ، گفت که آنها در حال برنامه ریزی هستند که خدمات غیر Covid را به زودی آغاز کنند. “شورای ملی پزشکی قبلاً افتتاح دانشکده های پزشکی را مجاز دانسته است. خدمات غیر Covid برای آموزش بهتر دانش آموزان و تهیه خدمات برای بیماران مبتلا به بیماری های مختلف باید از سر گرفته شود. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *