مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AIIMS-P برای شروع آزمایش واکسن فاز 3 از 4 دسامبر ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

AIIMS-P آزمایش واکسن فاز 3 را از 4 دسامبر آغاز می کندPATNA: مرحله سوم و آخر آزمایش بالینی واکسن Covaxin – Bharat Biotech برای محافظت در برابر ویروس کرونا ، قرار است از روز جمعه (4 دسامبر) در AIIMS-Patna آغاز شود.

تاکنون 300 داوطلب برای آزمایشات ثبت نام کرده اند. اولین تعداد ویال های حیدرآباد تا 3 دسامبر به AIIMS-P می رسد.

کوواکسین یکی از اولین واکسن های بومی است که علیه Covid-19 تولید شده و از سویه ای از SARS-CoV-2 جدا شده توسط شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) -دلی و موسسه ملی ویروس شناسی (NIV) ، پونا گرفته شده است.

AIIMS-P در لیست 21 موسسه پزشکی است که در سراسر کشور توسط ICMR انتخاب شده است و در آن مرحله آزمایشی مرحله سوم انجام می شود. این تنها موسسه در Bihar است که برای آزمایش انتخاب شده است.

دکتر CM Singh ، سرپرست AIIMS-P و محقق اصلی آزمایش واکسن روز چهارشنبه به این روزنامه گفت که اولین دوز تزریق عضلانی 0.5 میلی لیتر پس از غربالگری به داوطلبان ثبت نام شده داده می شود.

“به عنوان بخشی از برنامه آزمایشی ، دوز 0.5 میلی لیتر در روز صفر و روز 28 داده می شود. پس از دریافت دوز ، داوطلبان باید نیم ساعت تحت نظر باشند و برای چند روز آینده تحت نظر قرار می گیرند تلفن ، “او گفت.

H اضافه کرد ، “پروتکل آزمایشی نیاز به پیگیری در روزهای 28 ، 42 ، 104 و 194 دارد ، این به معنی بیش از شش ماه است.”

نمونه گیری پیگیری برای بررسی سطح ایمنی زایی (مقدار آنتی بادی تولید شده در یک بدن سالم برای مبارزه با ویروس SARS CoV-2 ، که باعث بیماری می شود) است.

دکتر سینگ در مورد معیارهایی که داوطلبان برای آزمایش انتخاب می شوند گفت که فقط افراد سالم بالای 18 سال از طریق فرآیند غربالگری و معاینه پزشکی انتخاب می شوند. “حدود 300 نفر برای آزمایش بالینی ثبت نام کرده اند. با این حال ، ما هدف قرار دادن 1000 نفر در دادگاه نهایی هستیم. “

AIIMS-P دو شماره تماس برای ثبت نام در آزمایش بالینی صادر کرده است – 9471408832 و 9919688888.

این مسسه به ترتیب بر روی 44 و 46 داوطلب فاز 1 و فاز 2 آزمایش بالینی Covaxin را انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *