مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

AstraZeneca در قرارداد فروش 2.5 میلیارد عکس ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

AstraZeneca در قرارداد فروش 2.5 میلیارد عکس استچتان کومار گزارش می دهد ، آخرین تحلیل قراردادها توسط دانشگاه دوک ، براساس داده های موجود در دسترس عموم ، نامزد آکسفورد-آسترا زنکا را در بالای جدول قرار داده است ، با 17 کشور برای خرید 2.5 میلیارد دوز قرارداد امضا کرده اند. نواواکس آمریكا دنبال می شود ، كه از 30 نوامبر 1.3 میلیارد دوز واكسن خود را معامله كرده است ، در حالی كه Sanofi-GSK 732 میلیون دوز معامله دارد. واکسن Pfizer-BioNTech که این هفته به عنوان اولین واکسن مورد استفاده در موارد اضطراری در جهان تصویب شد ، معاملات 646 میلیون دوز را انجام داده است.

به طور کلی ، 19 سازنده واکسن معاملات 7.1 میلیارد دوز تجمعی را تأیید کرده اند.

“کشورهای با درآمد بالا 3.8 میلیارد دوز واکسن تایید شده دارند”

تجزیه و تحلیل توسط “سرعت سنج و مقیاس” دانشگاه دوک ، که هر دو هفته یک بار به روز می شود ، نشان می دهد هند با سه نامزد جهانی واکسن بر سر آماده بودن و تایید گواهی استفاده از آنها معامله کرده است ، در حالی که اتحادیه اروپا و ایالات متحده با شش واکسن معامله کرده اند توسعه دهندگان

کانادا و انگلیس هر یک از بیش از 350 میلیون دوز واکسن از هفت سازنده معامله کرده اند.

هند 500 میلیون دوز واکسن دانشگاه آکسفورد از AstraZeneca ، یک میلیارد از شرکت آمریکایی Novavax Inc و 100 میلیون دوز از م Instituteسسه تحقیقاتی Gamaleya روسیه که Sputnik-V تولید کرده است ، دریافت خواهد کرد. در حالی که مumسسه سرم هند مستقر در Pune واکسن آکسفورد را تولید می کند ، آزمایشگاه های دکتر ردی در هیدرآباد برای آزمایش Sputnik-V در هند نامزد شده است.

علاوه بر اینها ، یک نامزد واکسن داخلی توسط Bharat Biotech روز چهارشنبه وارد آزمایشات فاز 3 شد. وی افزود: “با توجه به اینكه همه داوطلبانی كه وعده داده اند به دو دوز واكسیناسیون احتیاج دارند ، از نظر تئوری هند به 2.6 میلیارد دوز برای پوشش جمعیت خود نیاز دارد. اما تلقیح کل کشور عملی نیست و همچنین لازم نیست زیرا وقتی بیش از 60٪ جمعیت را تحت پوشش قرار دهیم ، شاهد کنترل بیماری خواهیم بود. ” کمیته واکسن Covid. “بنابراین ، من فکر می کنم تعهدات این دوزهای کافی باید کافی باشد …”

“كشورهاي با درآمد بالا در حال حاضر 3.8 ميليارد دوز تأييد شده ، كشورهاي با درآمد متوسط ​​بالا 829 ميليون دوز و كشورهاي با درآمد متوسط ​​كمتر بيش از 1.7 ميليارد دوز دارند. بسیاری از کشورهای با درآمد بالا شرط بندی های خود را با پیش خرید دوزهای کافی برای واکسیناسیون چندین برابر جمعیت خود ، تضمین کرده اند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *