مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Bharat Biotech آزمایشات فاز 1 واکسن داخل بینی Covid-19 را در فوریه-مارس آغاز می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Bharat Biotech آزمایشات فاز 1 واکسن داخل بینی Covid-19 را در فوریه-مارس آغاز می کندحیدرآباد: Bharat Biotech با تأیید مجوز استفاده اضطراری از طرف کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI) برای واکسن Covid-19 Covaxin ، گفته است که آزمایشات بالینی فاز 1 از پادزهر داخل بینی جدید برای ویروس قاتل در فوریه آغاز می شود – مارس امسال

علاوه بر Covaxin ، BharatBiotech به طور فعال در حال تولید واکسن دیگری بوده است ، که برای این امر با دانشکده پزشکی واشنگتن در سنت لوئیس برای رمان “chimp-adenovirus” (آدنو ویروس شامپانزه) ، یک واکسن داخل بینی برای Covid-19 ، همکاری کرده است .

“آزمایش BBV154 (واکسن داخل بینی Covid-19) ، آزمایشات بالینی برای سم شناسی ، ایمنی زایی و مطالعات چالش به پایان رسیده است. این مطالعات در ایالات متحده آمریکا و هند انجام شده است. آزمایشات بالینی انسانی مرحله اول از فوریه-مارس 2021 آغاز می شود” ، یک ایمیل پاسخ سازنده واکسن در شهر به PTI گفت.

بهارات بیوتک افزود: آزمایشات بالینی فاز I در هند انجام می شود.

این شرکت بر روی واکسن داخل بینی تمرکز کرده است زیرا واکسنهای موجود به دو تزریق عضلانی نیاز دارندکریشنا الا ، رئیس ، بهارات بیوتکنولوژی

منابع شرکت گفتند که آزمایشات فاز 1 در واحد ارزیابی واکسن و درمان دانشگاه سنت لوئیس انجام می شود ، افزود که بهارات بیوتک حق توزیع واکسن در همه بازارها به جز ایالات متحده آمریکا ، ژاپن و اروپا را دارد.

کریشنا الا ، رئیس بهارات بیوتک پیش از این گفته بود که این شرکت بر روی واکسن داخل بینی تمرکز کرده است زیرا واکسن های موجود نیاز به تزریق عضلانی دو دوز دارند و کشوری مانند هند به 2.6 میلیارد سرنگ و سوزن نیاز دارد که ممکن است باعث آلودگی شود.

وی گفته است که تزریق واکسن داخل بینی نه تنها ساده است بلکه باعث کاهش استفاده از مواد مصرفی پزشکی مانند سوزن ، سرنگ و غیره می شود که به طور قابل توجهی بر هزینه کلی دستگاه واکسیناسیون تأثیر می گذارد.

وی گفت: “یک قطره واکسن در هر سوراخ بینی کافی است.”

تزریق واکسن داخل بینی نه تنها ساده است بلکه باعث کاهش استفاده از مواد مصرفی پزشکی مانند سوزن ، سرنگ می شوداو

به گفته وی ، با در نظر داشتن چندین مسئله بهارات بیوتکتیک با دانشکده پزشکی واشنگتن برای تک دوز واکسن داخل بینی Covid-19. وی گفته بود كه بهارات بیوتكیل پیش بینی می كند كه این واكسن را به یك میلیارد دوز تقسیم كند ، و این به معنای مساوی بودن افراد واكسنی شده با یك رژیم دوز واحد است.

شرکت BharatBiotech ، پس از اخذ تأییدیه قانونی لازم ، مراحل بعدی آزمایشات بالینی را در هند پیگیری می کند و تولید مقیاس گسترده واکسن را در مرکز GMP (روش تولید خوب) واقع در دره ژنوم ، در اینجا انجام می دهد ، این شرکت قبلا گفته بود.

این شرکت گفته است که نامزد واکسن داخل بینی از سطح محافظتی بی سابقه ای در مطالعات موش و فن آوری و داده های منتشر شده در مجله معتبر علمی “سلول” و سرمقاله در “طبیعت” نشان داده است.

Bharat Biotech با موفقیت ثبت نام 25800 داوطلب را برای آزمایشات مرحله 3 واکسن Covid-19 Covaxin خود به پایان رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *