مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

C-sec زایمان های طبیعی را در 10 بیمارستان از 18 ایالت ، Health News ، ET HealthWorld انجام می دهد

1 min read

C-sec زایمان های طبیعی را در 10 از 18 ایالت در بیمارستان های خصوصی انجام می دهددهلی نو: زایمان طبیعی دیگر در بیمارستان های خصوصی طبیعی نیست. در 10 از 18 ایالت (از جمله UT J&K) که داده های National Survey Health Family 2019-20 برای آنها منتشر شده است ، بخشهای C بیشترین زایمانها را در مراکز خصوصی و در سه مورد بیش از 80 مورد را تشکیل می دهند. ٪ داده ها نشان می دهد که این روند تقریباً در هر ایالت طی چهار سال گذشته از بررسی قبلی و این کشور ، بدتر شده است.

علیرغم اینکه بنگال غربی و J&K بالاترین نرخ بخش C را در بخش خصوصی داشتند ، به ترتیب 83 و 82 درصد ، سهم کلی بخش های C در دو ایالت 32.6 و 41.7 درصد بود زیرا بیشترین زایمان ها در تأسیسات عمومی اتفاق افتاده است نرخ بسیار پایین تر بود

نرخ کلی C در Telangana بیش از 60٪ بود ، و این امر C را به عنوان عادی جدید برای زایمان در این ایالت ایجاد می کند. تقریباً نیمی از زایمان های نهادی در تلانگانا در بخش خصوصی اتفاق افتاده است ، جایی که میزان سزارین 81.5٪ بود. این ایالت همچنین بیشترین نرخ برش C (45٪) را برای تسهیلات عمومی داشته است.

با محرومیت از چند ایالت ، نسبت مقاطع C در هر دو مکان خصوصی و عمومی از آخرین نظرسنجی در 16-2015 به شدت افزایش یافته است. بیشترین جهش مربوط به تأسیسات خصوصی در آسام بود که بخشهای C از 53٪ به 71٪ رسید.

گجرات کمترین میزان سزارین را در بیمارستان های خصوصی 31٪ دارد

با این وجود ، هم در آسام و هم در بنگال غربی ، امکانات خصوصی فقط حدود یک چهارم کل زایمان ها را تشکیل می داد. گجرات کمترین میزان سزارین را با 31٪ در بخش خصوصی داشته است.

تسهیلات عمومی به طور ثابت نرخ سزارین کمتری نسبت به تسهیلات خصوصی دارند ، اما این نرخ ها حتی در بخش دولتی در همه ایالت ها به استثنای ناگالند ، میزورام و مگالایا افزایش یافته است.

نرخ مقطع C زیر 10٪ در نظر گرفته می شود که کم استفاده است. با این معیار ، نرخ بسیار پایین بخش C در بخش دولتی بیهار ، فقط 3.6٪ ، یک پیشرفت حاشیه ای بیش از 2.6٪ در 16-2015 ، باید جای نگرانی باشد. در سه کشور شمال شرقی نیز میزان مقطع C در تسهیلات عمومی زیر 10٪ است.

در بیانیه سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، جامعه بین المللی مراقبت های بهداشتی ، از سال 1985 ، نرخ ایده آل سزارین را 10-15٪ در نظر گرفته اند.

در کشورهای اسکاندیناوی ، که بهترین خدمات بهداشتی را می شناسند ، سزارین حدود 17٪ از کل زایمان ها را تشکیل می دهد. در این بیانیه آمده است که باید تلاش شود تا به جای تلاش برای دستیابی به نرخ مشخص ، سزارین به زنان نیازمند ارائه شود و افزود که انجام عمل C در موارد ایده آل از نظر پزشکی انجام می شود.

چندین مطالعه نشان داده است که بخش های C می توانند احتمال مرگ و عوارض را افزایش دهند. WHO در بیانیه ای در سال 2015 مشاهده کرد که فقدان یک سیستم طبقه بندی قابل اعتماد و قابل قبول بین المللی برای تولید داده های استاندارد برای امکان مقایسه ، تعریف یک عمل بهینه سزارین را به چالش کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *