مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Civil و ESIC در میان 80٪ بیمارستانهای Gurugram فاقد اوراق ایمنی در برابر آتش سوزی ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

GURUGRAM: در یک روز دیوان عالی کشور همه ایالات را به انجام ممیزی ایمنی در برابر آتش سوزی در تمام بیمارستانها راهنمایی کرد ، TOI آموخته است که چندین بیمارستان در شهر – از جمله بیمارستان مدنی در بخش 10 و بیمارستان ESI در بخش 9. هر دو مرکز مراقبت Covid – بدون گواهینامه اجباری “عدم اعتراض” (NOC) از سازمان آتش نشانی در حال کار هستند. مقامات گفتند که فقط 56 بیمارستان در گوروگرام سند اجباری دارند.

Civil و ESIC در میان 80٪ بیمارستانهای Gurugram فاقد اوراق ایمنی در برابر آتش است

به گفته مقامات ارشد اداره منطقه ، تخمین زده می شود 300 بیمارستان و کلینیک در سراسر Gurugram در حال کار هستند ، که ظاهرا 80٪ آنها با هنجارهای ایمنی در برابر آتش مطابقت ندارند. اینها شامل تنها دو مرکز دولتی Covid اختصاصی منطقه است – بیمارستان مدنی در بخش 10 و بیمارستان ESI در بخش 9.

مقامات گفتند که هر دو بیمارستان درخواستی را برای به دست آوردن NOC آتش ​​سوزی ارسال کرده اند ، اما بازرسی های انجام شده توسط سازمان آتش نشانی اختلافاتی را در استانداردهای اساسی ایمنی تاسیسات نشان داد. کاشیاپ ، افسر ایمنی آتش نشانی گوروگرام ، گفت: “برنامه های آنها پس از بازرسی های بعدی رد شد که این بیمارستان ها از تجهیزات ایمنی در برابر آتش مانند پمپ آب ، هیدرنتس و آب پاش برخوردار نیستند.”

“به عنوان مثال ، بیمارستان مدنی در خط لوله متصل به مخزن اصلی آب نقض دارد و همچنین در مورد دو پمپ آب نیز مشکلات فنی وجود دارد. پس از رفع این نقص ها ، ما پس از یک دور تازه بازرسی ، NOC را صادر می کنیم. ما همچنین یک نظرسنجی برای شناسایی آن بیمارستانهای فاقد NOC آتش ​​سوزی انجام خواهیم داد. “

طبق گفته های سازمان آتش نشانی ، فقط بیمارستان های بزرگ خصوصی متقاضی NOC های آتش نشانی یا تجدید همان موارد هستند. در یک سال گذشته ، حوادث آتش سوزی که رخ داده است بیشتر در تأسیساتی بوده که فاقد NOC بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *