مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

CM از اول دسامبر ، محدودیت های دیگر ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld در شهر پنجاب منع رفت و آمد شبانه سفارش می دهد

1 min read

محدودیت های دیگر CM از اول دسامبر منع رفت و آمد شبانه در پنجاب را تعیین می کندچندیگره: در میان نگرانی از موج دوم عفونت های ویروسی کرونا در پنجاب ، وزیر ارشد آماریندر سینگ روز چهارشنبه دستور اعمال محدودیت های جدید را صادر کرد ، از جمله اعمال مجدد مقررات منع رفت و آمد در شب از ساعت 10 شب تا 5 صبح در تمام شهرها و شهرستانها از اول دسامبر.

جریمه نقاب زدن یا رعایت نکات مربوط به فاصله اجتماعی اکنون جریمه ای برابر 1000 روپیه را جلب می کند.

طبق محدودیت های جدید اعمال شده در این ایالت که در تاریخ 15 دسامبر مورد بازنگری قرار می گیرد ، اکنون همه هتل ها ، رستوران ها و کاخ های ازدواج می توانند فقط تا ساعت 21.30 باز بمانند.

وزیر ارشد همچنین بخش های آموزش بهداشت و پزشکی را برای تعیین موارد اضطراری متخصصان ، فوق متخصصان ، پرستاران و پیراپزشکان جهت تقویت بیشتر نیروی انسانی هدایت کرده است ، که اخیراً با جذب 249 پزشک متخصص و 407 افسر پزشکی تقویت شد.

عماریندر سینگ همچنین به مردم در پنجاب هشدار داد که در شرایط پیش آمده نگهبان خود را کنار نگذارند.

سخنگوی رسمی با بیان جزئیات محدودیت های جدید پس از یک جلسه بررسی سطح بالا Covid-19 گفت که جریمه عدم رعایت پروتکل Covid از 500 روپیه فعلی دو برابر شده است.

با توجه به هجوم بیماران از دهلی در پنجاب برای درمان ، همچنین تصمیم گرفته شده است که تختخواب ها را در بیمارستان های خصوصی این ایالت بررسی و بهینه سازی کنند.

وزیر اعظم از دبیر ارشد وینی ماهاجان خواسته است تا با بخشهای مربوطه همکاری کند تا بیمارستانهای خصوصی بیشتری را برای مراقبت از بیماران ویروس کرونا تشویق کنند و به تختخواب اختصاص دهند.

وی گفت: برای تقویت بیشتر در دسترس بودن اکسیژن و تخت های ICU ، آماریندر سینگ دستور داده است که روشهای مدیریت در GMCHs و بیمارستانهای مدنی با توجه به توصیه های یک گروه متخصص بررسی شود.

از دو بخش همچنین خواسته شده است که در صورت نیاز در آینده ، دانشجویان MBBS سال چهارم و پنجم را به عنوان ذخیره و پشتیبانی برای مراقبت از Covid-19 در نظر بگیرند.

وزیر ارشد همچنین بر لزوم استفاده کامل از 25،500 ظرفیت آزمایش روزانه RT-PCR تأکید کرد و آزمایش هدفمند و منظم سوپر پخش کننده های بالقوه ، از جمله مقامات دولتی را هدایت کرد.

وی گفت: امکانات آزمایش 24×7 باید در بیمارستان های منطقه و سایر مکان های مناسب برای دسترسی آسان به مردم در دسترس باشد.

وزیر ارشد وزیر امور خارجه با بیان اینکه افزایش ردیابی قرارداد علامت مثبتی بود ، باید گامهایی برداشته شود تا اطمینان حاصل شود که همه این تماس ها نیز مورد آزمایش قرار گرفته اند و افزود که به مأموران ردیابی بیمار نیز باید این وظیفه اختصاص داده شود.

آماریندر سینگ برای اطمینان از عدم مرگ و میر در انزوای منزل گفت که آژانس استخدام شده برای بررسی این موارد باید مراقب این بیماران باشد.

وی افزود: در حالی که ممیزی مرگ و میر در حال انجام بود ، این مسئله باعث رضایت بود که این بخش در حال جمع آوری اطلاعات در مورد دلایل قرار دادن بیماران در ونتیلاتور توسط بیمارستان های خصوصی بود و گروه ارجاع برای نظارت بر این بیماران در دسترس بود.

وزیر ارشد با اشاره به گزارشات مربوط به واکسن کرونا ، اظهار داشت که اگرچه خوشحال است که یادآور می شود پایگاه داده برای کارکنان بهداشت و درمان آماده است ، اما بخش های مربوطه باید سایر دسته های کارگران خط مقدم را که می توانند در اولویت بندی برای بی گناهی قرار بگیرند ، بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *