مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

DCGI ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid-19 110٪ بی خطر ، شایعات مربوط به عدم توانایی ، بی معنی کامل است: DCGIدهلی نو: همزمان با تلاش هند برای بزرگترین برنامه واکسیناسیون جهان ، کنترل کننده دارو در هند (DCGI) روز یکشنبه شایعات پیرامون عدم واجد شرایط بودن واکسن Covid-19 را فروپاشید و چنین گمانه زنی هایی را به عنوان “مزخرفات کامل” به زعم خود درآورد.

وی گفت: “ما حتی اگر كوچكترین نگرانی از نظر ایمنی وجود داشته باشد ، هرگز چیزی را تأیید نخواهیم كرد. واكسنها 110 درصد ایمن هستند. برخی از عوارض جانبی مانند تب خفیف ، درد و آلرژی برای هر واكسنی شایع است. سومانی ، كنترل كننده مواد مخدر در هند گفت.

هنگامی که از وی سوال شد که آیا افراد پس از مصرف واکسن با عوارض جانبی روبرو می شوند ، گفت: “بله ، عوارض جانبی جزئی نیز وجود خواهد داشت ، از جمله کمی درد در شانه ها ، تب خفیف ، آلرژی کم. این در هر واکسن رخ می دهد اما از دیگر موارد البته ، واکسن 110 درصد بی خطر است. “

در همین حال ، او گفت ، “این (واکسن ها) بسیار ایمن است و نگران نباشید” در تعامل خود.

اوایل روز شنبه ، رئیس حزب سماجوادی و وزیر سابق اوتار پرادش ، آخیلش یاداو گفته بود ، “واکسن Covid-19 ممکن است حاوی چیزی باشد که می تواند آسیب برساند. فردا ، مردم می گویند این واکسن برای کشتن یا کاهش جمعیت داده شده است. شما حتی می تواند ناتوان شود ، هر اتفاقی می افتد. “

اوایل امروز ، واکسن های Covid-19 از سرم انستیتو هند و بهارات بیوتک اجازه استفاده محدود در شرایط اضطراری را دریافت کرده اند ، گفت: کنترل کننده داروی عمومی هند (DCGI).

“پس از بررسی کافی ، CDSCO تصمیم گرفته است که توصیه های کمیته متخصص را بپذیرد و بر این اساس ، واکسن های M / s سرم و M / s Bharat Biotech برای استفاده محدود در شرایط اضطراری تأیید می شوند و مجوز به M / s Cadila داده می شود مراقبت های بهداشتی برای انجام آزمایش بالینی فاز III ، “گفت VG Somani ، DCGI ، امروز در یک جلسه توجیهی رسانه ای.

در تاریخ 31 دسامبر ، نخست وزیر نارندرا مودی از مردم خواسته است تا در مورد شایعات مربوط به واکسن مراقب باشند و شهروندان مسئول از ارسال پیام در شبکه های اجتماعی بدون بررسی خودداری کنند.

“اکنون تعداد موارد جدید Covid-19 در کشور در حال کاهش است. ما در حال آماده سازی بزرگترین برنامه واکسیناسیون جهان در سال آینده هستیم. در کشور ما شایعات به سرعت گسترش می یابد. افراد مختلف برای منافع شخصی خود و یا به دلیل غیرمسئولانه نخست وزیر مودی گفت: “این شایعات شایعات مختلفی را گسترش می دهد. شاید شایعات وقتی واکسیناسیون شروع می شود منتشر شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *