مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Delhi CM Arvind Kejriwal ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

به آتش سوزی مزرعه کمک کنید ، 1000 تخت ICU اضافه کنید: Delhi CM Arvind Kejriwalدهلی نو: آرویند کجریوال ، وزیر ارشد ، روز سه شنبه از نخست وزیر نارندرا مودی درخواست کرد تا 1000 تخت ICU را در بیمارستان های دولت مرکزی در دهلی برای بیماران کوید رزرو کند و همچنین مداخله او را برای خلاص شدن از آلودگی ناشی از سوختن خرد در ایالات همسایه دنبال کند. این درخواست ها در جلسات مودی با CMs ایالت های مختلف برای بررسی وضعیت ویروس کرونا در کشور صورت گرفت.

كجريوال با توجيه به نخست وزير گفت كه موج سوم ويروس كرونا در دهلي در 10 نوامبر با 8600 مورد مثبت به اوج خود رسيد ، اما ميزان مثبت بودن آن در حال كاهش است. وی افزود تعداد کافی تخت Covid غیر ICU موجود است اما کمبود تخت ICU وجود دارد. “از مجموع تخت های رزرو شده برای بیماران Covid در بیمارستان های دولتی و خصوصی ، 9400 شغل و 8500 خالی است. ما نگران تخت های غیر ICU (معمولی) نیستیم زیرا تعداد آنها به تعداد کافی مناسب است “.

“از کل تخت های ICU ، حدود 3500 تختخواب مشغول به کار هستند و 724 تخت خالی هستند. آمیت شاه وزیر داخلی اتحادیه در افزایش تخت های ICU کمک می کند ، اما اگر 1000 تخت در بیمارستان های دولت مرکزی مانند Safdarjung و AIIMS برای مردم دهلی رزرو شود ، این یک پشتیبانی عالی برای ما خواهد بود. ما از همه کمکی که ما و مردم دهلی از دولت مرکزی در طی این اپیدمی دریافت کرده ایم سپاسگزاریم. ”

Kejriwal به روز رسانی Modi گفت که دهلی در ژوئن با اولین موج Covid روبرو شد که روزانه 20،000 نمونه جمع آوری می شود. دولت دهلی مجموعه ای از نمونه ها را در سپتامبر به 60،000 در روز افزایش داد. “از 10 نوامبر ، میزان مثبت به طور مداوم در حال کاهش است ، اما افزایش نرخ مرگ و میر نگران کننده است. ما باید میزان مرگ و میر را کاهش دهیم. ما امیدواریم که همراه با کاهش نسبت مثبت در روزهای آینده کاهش یابد. “

کجریوال با اشاره به اینکه ، از بین عوامل مختلف ، آلودگی ناشی از سوختن ریشه سهم قابل توجهی در خطرناک تر کردن موج سوم Covid دارد ، از نخست وزیر خواست ، “ما می خواهیم تحت هدایت شما ، مدیران ارشد دهلی ، پنجاب و هاریانا با هم به عنوان یک تیم همکاری کنند برای از بین بردن سوختن ریشه. “

CM همچنین به دنبال مداخله نخست وزیر در حل مسئله سوزاندن مواد خرد شده با کمک فن آوری تجزیه کننده زیستی است که توسط موسسه تحقیقات کشاورزی هند در پوسا ساخته شده است ، که در سراسر مزارع دهلی استفاده شد تا بقایای محصول را به کود تبدیل کند.

در همین حال ، در میان افزایش تعداد موارد Covid-19 ، Kejriwal دستور تهیه فوری 1200 دستگاه BiPAP را از شورای تحقیقات علمی و صنعتی برای تخت های جدید ICU در بیمارستان های دهلی این هفته اضافه کرد ، یک مقام روز سه شنبه گفت ، افزود: که این حرکت باعث می شود تخت های جدید بلافاصله عملیاتی شوند.

روز دوشنبه ، Satyendar Jain ، وزیر بهداشت ، میزان بالای مرگ و میر Covid-19 را ناشی از آلودگی ناشی از سوختن کلش اعلام کرد و گفت که انتظار دارد روند نزولی در دو سه هفته آینده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *