مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Delhi HC از دولت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می پرسد چرا صدها تخت ICU خالی نگه دارید

1 min read

سهمیه Covid: چرا صدها تخت ICU خالی نگه دارید ، Delhi HC از دولت می پرسددهلی نو: خالی گذاشتن صدها تخت ICU “غیرانسانی” است ، در حالی که پرونده ها و میزان مثبت شدن آنها کاهش می یابد ، آنها فقط برای بیماران Covid نگهداری می شوند ، دادگاه عالی دهلی گفت.

عدالت ناوین چاولا نگاهی تیره به سیاست دولت AAP برای رزرو کردن بسیاری از تخت های ICU داشت و تأکید کرد که این “پایدار نیست”.

دادگاه عالی از دولت دهلی خواست تا 26 دسامبر “اگر قصد دارد سهمیه 80٪ را ادامه دهد یا طبق توصیه هیات متخصص اقدام به كاهش سهمیه به 60٪” كند ، تصمیمی اتخاذ كند. در این گزارش آمده است که در صورت افزایش موارد ، دولت همیشه می تواند سهمیه را بازگرداند.

دادگاه پس از استماع موارد ارسالی توسط مدافع ارشد منیندر سینگ ، برای حضور در انجمن ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، مهلتی را برای 28 دسامبر تعیین کرد که دولت باید آن را در مورد تصمیم گیری به آن اطلاع دهد. این انجمن به دنبال لغو دستور دولت در 12 سپتامبر برای رزرو 80 درصد تخت های ICU برای بیماران Covid-19 در 33 بیمارستان خصوصی است.

وکیل دادگستری اضافی سانجی جین ، با حضور در دولت ، از دادگاه خواست تا کمی زمان بگیرد تا کمیته بر اساس توصیه هیئت تصمیم بگیرد. جین گفت که پس از مشورت با دو متخصص دیگر – پزشکان – تصمیمی اتخاذ خواهد شد و انجمن همچنین می تواند نمایندگی خود را ارائه دهد.

اما سینگ گفت که این انجمن پرونده خود را در دادگاه قرار داده است و قصد ندارد هیچ گونه اظهارنظری برای دولت انجام دهد ، که “اقدام پوپولیستی” را بدون در نظر گرفتن پیامدهای مالی و اقتصادی آن در بیمارستان های خصوصی که تخت های ICU آنها اغلب خالی است ، ” .

در مخالفت با اتهامات انجمن ، ASG Jain تأکید کرد که هیچ بیماری مراجعه نکرده و گفته است که به دلیل رزرو تخت بیماران Covid-19 در 33 بیمارستان از درمان محروم شده است. وی همچنین گفت که “در طی شیوع همه گیر ، یک بیمارستان نمی تواند بر سود تجاری تأکید کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *