مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Delhi HC برای جلوگیری از گسترش Covid-19 در سال 2020 ، “همه دستهای خود را روی عرشه” تضمین کرد

1 min read

Delhi HC برای جلوگیری از گسترش Covid-19 در سال 2020 ، دهلی نو: Covid-19 ، که کشور را در ماه مارس به بن بست کشاند ، دادگاه عالی دهلی را از اطمینان از دسترسی مردم به عدالت و “همه دستها بر روی عرشه بود” منصرف نکرد تا از گسترش ویروس کشنده جلوگیری کند. برای درمان و امکانات اولیه برای افراد مبتلا به آن.

قبل از این که بیماری همه گیر کشور را متوقف کند ، دادگاه عالی دو جلسه دادرسی بی سابقه نیمه شب را برگزار کرد ، یکی مربوط به شورش های شمال شرقی دهلی و دیگری مربوط به پرونده قتل و قتل نیربایا.

در طول سال ، دادگاه عالی به تعدادی از دادخواست های مربوط به Covid-19 رسیدگی کرد ، از جمله درخواست برای تهیه بسته های PPE مناسب به کارمندان بهداشت ، کارکنان بهداشت ، پوشش پزشکی برای رسانه های گزارش دهنده همه گیری ، پرداخت حقوق معلمان ، پزشکان ، پرستاران ، Safai karamchaaris و کارمندان بازنشسته شرکت های شهرداری.

یک روز پس از تحمیل قفل در سرتاسر کشور در 25 مارس ، دادگاه عالی وقت خود را برای شروع جلسات دادرسی از طریق کنفرانس ویدئویی درباره موارد بسیار فوری اختصاص نداد و فقط وکلای دادگستری برای هر طرف مجاز به دسترسی بودند.

در مورد شورش ها ، در محل اقامت قاضی فراخوان داده شد و شرایط وخیم را در آنجا انتقال می داد كه انتقال قربانیان از یك بیمارستان كوچك به یك بیمارستان دولتی امكان پذیر نبود. دادگاه پلیس را برای اطمینان از عبور ایمن و درمان اضطراری آنها راهنمایی کرد.

روز بعد ، قاضی ، دادگستری S Muralidhar ، “ناراحتی” را در مورد عدم ثبت پلیس FIR در مقابل سخنرانی های نفرت انگیز توسط سه رهبر BJP توسط پلیس دهلی ابراز داشت. ساعاتی بعد اخطاریه ای توسط دولت مرکزی برای انتقال وی به دادگاه عالی پنجاب و هاریانا صادر شد.

حتی وقتی بسیاری از جامعه حقوقی این زمان را زیر سوال می بردند ، عدالت مورالیدار ، هنگام خداحافظی ، همه را آگاه کرد که قبل از شنیدن پرونده شورش ، وی در مورد انتقال مطلع شده است.

در اواخر عصر 19 مارس ، سه نفر از محکومان پرونده نیربهیا برای جلوگیری از اعدام به دادگاه عالی مراجعه کردند. با این حال ، دادگاه عالی و همچنین دادگاه عالی درخواست آنها را رد کرد و آنها صبح روز 20 مارس به دار آویخته شدند.

در مرحله اولیه جلسات دادرسی از طریق کنفرانس ویدئویی ، دادگاه به درخواست دانشجویان و سایر شهروندان گرفتار در خارج از کشور به دلیل ویروس کرونا پرداخت و مقامات را به اقدامات برای تخلیه آنها راهنمایی کرد.

همچنین هر از چندی دستورات موقت از جمله وثیقه صادر شده توسط آن و دادگاه های تابعه قبل از قفل را تمدید می کرد.

در ماه ژوئن ، هنگامی که Unlock-1 اجرا شد ، تقریباً تمام اعضای دادگاه عالی رسیدگی به امور را از طریق کنفرانس ویدیویی آغاز کردند که عموم مردم مجاز به حضور در آن بودند.

به دنبال دستورات دیوان عالی کشور ، کمیته ای قدرتمند ، به ریاست یک قاضی ارشد دادگاه عالی دهلی ، تشکیل شد تا از طریق آزادی مشروط و وثیقه موقت ، تعداد زندانیان در زندان های شلوغ را کاهش دهد.

دادگاه عالی همچنین مرکز و دولت دهلی را به اجرای مراحل جلوگیری از خشونت خانگی و محافظت از قربانیان در حین قفل و همچنین اطمینان از عدم کمبود غذا ، آب ، برق و بهداشت برای کارگران بی خانمان در طول دوره راهنمایی کرد.

این گزارش مشاهده کرد که در شرایط “اضطراری” کنونی که کشور در تلاش برای مهار بیماری همه گیر Covid-19 است ، “این نیاز به ساعتی است که همه دستها روی عرشه باشد” و به دولت پیشنهاد داد تا افسران را برای رسیدگی به همه مشکلات تعیین کند در حین قفل شدن با کارگران مهاجر و دستمزد روزانه که در اردوگاه های امدادی زندگی می کنند مواجه هستند.

همچنین دستورالعمل های شدیدی را به مقامات جهت تسویه معوقه و پرداخت حقوق کارمندان داده است.

علاوه بر این ، از دولت خواسته است تا اطمینان حاصل کند که نمونه های آزمایش Covid-19 ارسال شده به آزمایشگاه های معتبر به سرعت پردازش می شوند و نتایج در طی 24-48 ساعت اعلام می شود. در دسترس بودن تختها – چه ICU و چه عادی – و آمبولانس موارد دیگری بود که دادگاه عالی نظارت می کرد.

این به طور مداوم دولت دهلی را تحت فشار قرار می داد تا به جای آزمایش سریع آنتی ژن ، آزمایش RT-PCR را انجام دهد ، اما فقط پس از عبور پرونده های روزانه از 8000 در نوامبر و تصویب سختگیری ها توسط دادگاه عالی ، دولت AAP “لاک پشت تبدیل کرد” و “از خواب بیدار” به وضعیت.

در ماه سپتامبر ، دادگاه عالی به دلیل درخواست بخشی از وکلا ، جلسات فیزیکی امور را در مقیاس کوچکتر آغاز کرد.

با این حال ، طبق داده های دادگاه عالی ، بیش از 90 درصد طرفداران دادرسی را از طریق کنفرانس ویدیویی ترجیح می دهند.

در ماه اکتبر ، دادگاه عالی همچنین تصمیم گرفت که از صدور حکم موقت از جمله وثیقه ، جلوگیری کند و دستور تسلیم سرسام آور زندانیان را صادر کرد. با این حال ، دادگاه توسط دادگاه عالی متوقف شد.

در ماه نوامبر ، دادگاه عالی تصمیم گرفت که شکل محدود فعالیت خود را تا 16 ژانویه 2021 تمدید کند.

در اواخر سال ، با یک دستور موقت به آمازون اجازه داد با معامله 24،713 کرور روبرو توسط Future Retail به رهبری Kishore Biyani برای فروش دارایی به Reliance Retail در برابر رگولاتورها مخالفت کند اما حکم داد که تلاش غول تجارت الکترونیکی ایالات متحده برای کنترل Future Retail ناقض قوانین FEMA و FDI است.

سایر پرونده های دادگاه عالی در طول سال مربوط به ادعای بازیگر راکول پریت سینگ در مورد رسانه ای بود که وی را با پرونده داروی Rhea Chakraborty متصل کرده و همچنین درخواست های چالش برانگیز انتخاب آرویند کجریوال و معاون وزیر امور خارجه مانیش سیزودیا به اتهام نقض کمپین نظرسنجی هنجارها در انتخابات اخیر مجمع.

دادگاه همچنین انتخاب وزیر سابق قانون Jitender Tomar در نظرسنجی های سال 2015 را به دلیل اعلام دروغ کنار گذاشت و از تعلیق حبس ابد BJP MLA Kuldeep Sengar به دلیل تجاوز به یک دختر خردسال در Unnao در سال 2017 خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *