مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

eSanjeevani وزارت بهداشت 4 مشاوره تلفنی مشاوره از راه دور پزشك به بیمار ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld را ثبت كرد.

1 min read

eSanjeevani وزارت بهداشت 4 جلسه مشاوره تلفنی پزشك به بیمار را ثبت كرده استدهلی نو: پلت فرم پزشکی از راه دور eSanjeevaniOPD وزارت بهداشت اتحادیه ، نقطه عطف مهم مشاوره تلفنی چهار لک را به اتمام رسانده است. مقامات دولتی روز شنبه گفتند که کشورهای با عملکرد بالا ، تامیل نادو و اوتار پرادش 1،33،167 و 1،00،124 جلسه را ثبت کرده اند.

eSanjeevani از دو نوع خدمات پزشکی از راه دور پشتیبانی می کند. به عنوان مثال پزشک از پزشک (eSanjeevani) و بیمار از پزشک (eSanjeevani OPD) مشاوره تلفنی در قالب ارائه خدمات بهداشتی.

طبق دولت مرکزی ، پلتفرم eSanjeevani توسط 26 ایالت و بیش از 12000 پزشک در سراسر کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

وزارت بهداشت گفت که کشورهایی مانند هیماچال پرادش (36527) ، کرالا (33،340) ، آندرا پرادش (31،034) ، اوتاراخند (11،526) ، گجرات (8914) ، مادیا پرادش (8904) ، کارناتاکا (7684) و ماهاراشترا (7103) ) همچنین روند خوبی در ثبت مشاوره از طریق مرکز OPD eSanjeevani نشان داده است.

“روند استفاده نشان می دهد که جذب سریع این سرویس در مناطق کوچکتر مانند Villupuram در تامیل نادو انجام شده است. بیش از 16000 مشاوره از Villupuram ثبت شده است ، که بالاترین منطقه از نظر خدمات مشاوره تلفنی است که توسط ذینفعان استفاده می شود.” وزارت بهداشت در بیانیه ای

“100000 مشاوره آخر طی 18 روز ارائه شده است ، در حالی كه 100000 مشاوره اول حدود سه ماه به طول انجامیده است. خدمات OPD eSanjeevani پزشكی از راه دور بیمار را از طریق پزشك از طریق بیماری همه گیر COVID-19 فعال كرده است. COVID با اطمینان از فاصله فیزیکی و به طور همزمان امکاناتی را برای مراقبت های بهداشتی ضروری غیر COVID فعال کرده است “.

وزارت بهداشت افزود که حدود 20 درصد بیماران بیش از یک بار از طریق eSanjeevani به دنبال خدمات بهداشتی بوده اند.

طبق داده های دولت ، eSanjeevaniOPD 196 OPD آنلاین را اجرا می کند که شامل 27 OPD عمومی و 169 OPD تخصصی و فوق تخصص در 24 ایالت است.

موسسات برتر مانند AIIMS Bathinda ، AIIMS Rishikesh ، AIIMS Bibinagar ، کالج پزشکی Lady Hardinge و بیمارستان های وابسته ، مرکز منطقه ای سرطان (Thiruvananthapuram) ، مرکز سرطان Cochin (Ernakulam) نیز از بستر eSanjeevani برای ارائه خدمات ویژه به بیماران در سراسر ایالات متحده استفاده می کنند ، دولت گفت.

طرح بهداشت دولت مرکزی (CGHS) همچنین چهار OPD ویژه در eSanjeevani ایجاد کرده است تا خدمات بهداشتی را به ذینفعان خود در پایتخت ملی ارائه دهد. دولت اطلاع داد ، در روزهای آینده ، CGHS در حال برنامه ریزی برای گسترش این خدمات پزشکی از راه دور به ذینفعان خود در سایر ایالت ها است.

ممکن است ذکر شود که بستر eSanjeevani ستون مهمی از برنامه مرکز سلامتی و سلامتی Ayushman Bharat (AB-HWCs) است. این هدف در نوامبر 2019 ارائه شد. هدف آن اجرای مشاوره تلفنی در تمام مراکز بهداشت و سلامتی 1.5 لیتری در مدل “Hub and Spoke” تا دسامبر 2022 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *