مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

FDA آمریکا واکسن COfID-19 Pfizer را برای استفاده اضطراری ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld مجاز می داند

1 min read

FDA آمریکا واکسن COfID-19 Pfizer را برای استفاده اضطراری مجاز می داندنیویورک: سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه واکسن Pfizer Covid-19 را برای استفاده اضطراری برای پیشگیری از بیماری ویروس کرونا در افراد 16 سال به بالا مجاز دانست.

استفان ام. هان ، کمیسر FDA ، MD گفت: “مجوز FDA برای استفاده اضطراری از اولین واکسن COVID-19 یک مرحله مهم در مبارزه با این همه گیری ویرانگر است که خانواده های زیادی را در ایالات متحده و سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است.”

“این اقدام به دنبال یک روند باز و شفاف بازنگری است که شامل نظرات متخصصان مستقل علمی و بهداشت عمومی و ارزیابی کامل دانشمندان حرفه ای آژانس برای اطمینان از مطابقت این واکسن با استانداردهای دقیق ، علمی FDA برای ایمنی ، اثربخشی و کیفیت ساخت مورد نیاز برای پشتیبانی است. مجوز استفاده اضطراری “، وی افزود.

طبق نیویورک تایمز ، این حرکت به این معنی است که بسیاری از افراد بسیار آسیب پذیر دریافت واکسن را طی چند روز آغاز می کنند. این سازمان همچنین مجوز FDA را “نقطه عطف تاریخی” خواند زیرا شمار تلفات ایالات متحده در اثر ویروس منشا US ووهان به 300000 نفر می رسد.

ایالات متحده ششمین کشور – پس از انگلیس ، بحرین ، کانادا ، عربستان سعودی و مکزیک – است که واکسن را پاک می کند. انتظار می رود مجوزهای دیگر ، از جمله توسط اتحادیه اروپا ، ظرف چند هفته صادر شود. این حرکت پس از یک سلسله اتفاقات زمانی رخ داد که رئیس ستاد کاخ سفید ، مارک میدوز ، به کمیساریای FDA ، دکتر استفان هان گفت ، “اگر تصویب اضطراری را انجام نداد ، به دنبال کار بعدی خود باشید” مقام ارشد دولت.

روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش داد كه فایزر با دولت ترامپ توافق كرده است كه 100 میلیون دوز واكسن را تا مارس آینده تهیه كند كه در آن تصاویر برای عموم رایگان خواهد بود.

“هر ایالت ، همراه با شش شهر بزرگ ، لیستی از مکانها – عمدتا بیمارستانها – که در ابتدا واکسن Pfizer برای آنها ارسال می شود ، به دولت فدرال ارائه داده است. در فلوریدا پرجمعیت ، اولین دریافت کنندگان پنج بیمارستان در جکسونویل ، میامی ، اورلاندو ، تامپا و هالیوود. در ورمونت کوچک و روستایی ، فقط مرکز پزشکی دانشگاه ورمونت و یک انبار ایالتی تأمین منابع را دریافت می کنند. “

بسته بندی شامل دستگاهی است که محل جعبه را ردیابی می کند ، به علاوه یک کاوشگر حرارتی که اطمینان حاصل خواهد کرد که یخ زدگی عمیق در طول سفر از سایت های توزیع شرکت در میشیگان و ویسکانسین حفظ می شود.

این تصمیم به عنوان یک “پیروزی” برای Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech شناخته می شود که تقریبا 44000 نفر را در آزمایش بالینی خود ثبت نام کرد ، که 95 درصد موثر بود.

پیتر مارکس ، MD ، مدیر مرکز ارزیابی بیولوژیک FDA گفت: “اگرچه تأیید FDA نیست ، اما مجوز استفاده اضطراری از واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 این نوید را می دهد که روند این بیماری همه گیر را در ایالات متحده تغییر دهد.” و تحقیق

“با توجه به اینکه علم تصمیم گیری ما را راهنمایی می کند ، اطلاعات ایمنی و اثربخشی موجود از مجوز واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 پشتیبانی می کند زیرا فواید شناخته شده و بالقوه واکسن به وضوح از خطرات شناخته شده و بالقوه آن بیشتر است. داده های ارائه شده توسط حامی مالی تأمین شده است انتظارات FDA همانطور که در اسناد راهنمای ماه ژوئن و اکتبر ما منتقل شده است ، “.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، روز پنجشنبه FDA را به شدت بوروکراتیک متهم کرد و از آنها خواست که زندگی را نجات دهند.

“در حالی که هل دادن پول من خیس بود اما به شدت بوروکراتیک بودUS_FDA پنج سال در تأیید واکسن های بزرگ جدید بسیار عالی صرفه جویی کرد ، اما این یک لاک پشت بزرگ ، قدیمی و کند است. اکنون واکسن های سد را بیرون بیاورید ، دکتر هان @ SteveFDA. توقف بازی بازی ها و شروع به نجات جان !!! ” ترامپ در توییتی نوشت.

سازمان بهداشت جهانی شیوع COVID-19 را در 11 مارس یک بیماری همه گیر اعلام کرد. وی در توئیتر خود نوشت ، “در حالی که من هل دادن پول را خیس کردم ، اما به شدت بوروکراتیک بودUS_FDA پنج سال صرفه جویی در تأیید واکسن های جدید بزرگ و بزرگ را انجام داد ، اما هنوز هم یک مورد قدیمی ، قدیمی است ، لاک پشت آهسته. اکنون واکسن های سد را خارج کنید ، دکتر هان @ SteveFDA. دیگر بازی را متوقف کنید و زندگی را نجات دهید !!! “

طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، تاکنون بیش از 70.1 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند که بیش از 1.59 میلیون کشته داشته است.

ایالات متحده با بیش از 15.8 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 294000 مورد فوتی ، همچنان متضررترین کشورها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *