مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Govt ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid-19 ظرف 10 روز پس از مجوز استفاده اضطراری آماده است: دولتدهلی نو: وزارت بهداشت روز سه شنبه گفت که آماده است واکسن Covid-19 را ظرف 10 روز از تاریخ مجوز استفاده اضطراری ، که در 3 ژانویه صادر شده است ، بفرستد ، اما اشاره کرد که تصمیم نهایی با دولت است.

راجش بوشنان ، دبیر بهداشت اتحادیه اروپا ، در سخنرانی خود در یک جلسه مطبوعاتی گفت که کارکنان مراقبت های بهداشتی و کارکنان خط مقدم نیازی به ثبت نام نیستند زیرا بانک اطلاعاتی آنها به صورت فله ای در سیستم مدیریت واکسن Co-WIN جمع شده است.

وی گفت: “بر اساس بازخورد خشک خشک ، وزارت بهداشت آمادگی دارد واکسن Covid-19 را ظرف 10 روز از تاریخ مجوز استفاده اضطراری معرفی کند.”

با این حال ، بوشان ضمن پاسخ به س onالی در مورد عرضه ، گفت که تصمیم نهایی توسط دولت اتخاذ خواهد شد.

تنظیم کننده داروهای کشور روز یکشنبه تأیید محدودیت استفاده اضطراری را به Oxovas-AstraZeneca’s Covishield و همچنین به منظور تولید بومی Covaxin of Bharat Biotech اعطا کرد.

بوشان گفت: سیستم Co-WIN ساخت هند و جهان است و هر کشوری که بخواهد از آن استفاده کند ، دولت هند فعالانه کمک خواهد کرد.

دکتر VK Paul عضو NITI Aayog (بهداشت) گفت که یک سناریوی خوش بینانه در حال پیشرفت است که وضعیت همه گیر در هند به طور مداوم از نظر موارد فعال و مرگ های جدید در حال بهبود است.

“امیدواریم که این روند ادامه یابد. از نظر موضوع جهش یافته جدید انگلستان ، این جهش وارد این کشور شده و 71 مورد جدا شده است که نشان دهنده ظرفیت ما برای انجام این نوع تحقیقات علمی است. اما در عین حال ما ندیده ایم ظهور هر خوشه ناخوشایند در کشور از هم اکنون که تاکنون اطمینان بخش است “، پل گفت.

در مورد دو واکسنی که برای استفاده محدود اضطراری توسط DCGI تأیید شده است ، پاول تکرار کرد که در اعطای این مجوز و مجوز ، کلیه الزامات علمی و قانونی رعایت شده و هنجارهای قانونی نیز رعایت شده است.

در حالی که کارمندان مراقبت های بهداشتی و خط مقدم نیازی به ثبت نام خود ندارند ، بوشان گفت هنگامی که به گروه اولویت جمعیت می آیند ، در آنجا امکان ثبت نام و ویرایش داده ها فراهم می شود.

“سپس سیستم به صورت الکترونیکی اجازه تخصیص جلسه را می دهد … ذینفع واکسینه شده است که این نیز به صورت دیجیتالی ضبط می شود و به او این اطلاعات به صورت دیجیتالی داده می شود که وقتی مجبور است برای دوز بعدی بیاید. آنها همچنین یک تاییدیه دریافت می کنند ، شناسنامه بهداشتی نیز تولید می شود “.

بوشان گفت Co-WIN شرطی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید یک شناسه بهداشتی منحصر به فرد ایجاد کنید و شما می توانید تاییدیه را در قفل digi که رایگان است یا روی تلفن خود نگه دارید.

وی گفت: “در صورت بروز عارضه جانبی ، برای اطمینان از گزارش دهی آن در زمان واقعی ، در سیستم مدیریت واكسن Co-WIN مقررات وجود دارد.”

بوشن همچنین گفت که Co-WIN از تسهیلات خودكار جلسات ، احراز هویت Aadhaar برای جلوگیری از سوp عمل ، ایجاد شناسه بهداشتی منحصر به فرد برای ذی نفعان مایل ، گزارش و ردیابی حوادث ناخواسته پس از ایمن سازی ، در صورت وجود ، پیام کوتاه به 12 زبان برای راهنمایی ذینفعان و واکسیناسیون ، گواهی واکسیناسیون مبتنی بر کد QR که بعد از تمام دوزها صادر شده است ، DigiLocker برای بازیابی داده ها و ذخیره گواهی مبتنی بر کد QR ، خط کمک 24×7 شامل متخصصان فناوری اطلاعات یکپارچه شده است.

با دادن ارقام Covid-19 ، بوشان گفت که متوسط ​​موارد بهبود یافته Covid-19 بیش از متوسط ​​موارد جدید روزانه برای پنج هفته گذشته است.

وی گفت: “میزان مثبت روزانه Covid-19 به طور مداوم در حال کاهش است و از 23 دسامبر 2020 تا 5 ژانویه 2021 کمتر از 3 درصد بوده است.”

بوشان گفت: در حال حاضر از کل موارد فعال Covid-19 ، 43.96 درصد بیماران در مراکز درمانی هستند ، در حالی که 56.04 درصد در خانه های منزوی هستند.

وی گفت: “میزان مثبت تجمعی Covid-19 هند به 5.87 درصد کاهش یافته است ؛ در هفته گذشته میزان مثبت بودن آن 1.97 درصد ثبت شده است. بار کلی زیرساخت های مراقبت های بهداشتی کشور به دلیل Covid-19 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *