مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Govt ‘Mission Covid Suraksha’ را برای کمک به تسریع نامزدهای واکسن راه اندازی می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Govt 'Mission Covid Suraksha' را برای کمک به تسریع نامزدهای واکسن راه اندازی می کنددهلی نو: دولت “بیوتکنولوژی” روز چهارشنبه گفت “دولت” Mission Covid Suraksha “را برای کمک به تسریع در توسعه تقریبا 5-6 نامزد واکسن و اطمینان از نزدیک شدن این موارد به مجوز و معرفی در بازار راه اندازی کرده است.

DBT گفت ، این مأموریت تولید واکسن Covid-19 را با تمرکز پایان به پایان از طریق بالینی از طریق توسعه بالینی و ساخت و تسهیل نظارتی پیش بینی کرده است.

در اوایل ماه جاری ، دولت بسته 900 کروری برای واکسن ها را اعلام کرده بود.

“دولت هند (GOI) سومین بسته محرک 900 کرور روپیه ای برای مأموریت Covid Suraksha- مأموریت توسعه واکسن هند Covid-19 را اعلام کرد. این کمک هزینه برای تحقیق و توسعه هند به اداره بیوتکنولوژی (DBT) ارائه می شود. واکسن های کووید 19.

DBT گفت: “این به شما کمک می کند تا تقریباً پنج تا شش نامزد واکسن تسریع شود و اطمینان حاصل شود که این موارد به مجوز و معرفی در بازار برای در نظر گرفتن مقامات نظارتی برای معرفی در سیستم های بهداشت عمومی برای مبارزه با شیوع بیشتر عفونت کووید نزدیک می شوند.” .

پیش از این ، DBT برنامه هایی را برای تولید واکسن و سایر راه حل های مربوط به Covid اعلام کرده بود ، اما این مأموریت صرفاً برای تولید واکسن اختصاص خواهد داشت.

در مجموع 10 کاندید واکسن توسط DBT تاکنون در هر دو دانشگاه و صنعت حمایت شده اند. از تاریخ ، پنج نامزد واکسن تحت آزمایشات انسانی قرار گرفته اند ، از جمله واکسن روسی Sputnik-V ، حداقل سه آزمایش دیگر در مراحل پیشرفته پیش بالینی است که به زودی وارد آزمایشات انسانی می شوند.

اهداف مهم صندوق تسریع در توسعه پیش بالینی و بالینی ، جواز کسب واکسن Covid-19 است که در حال حاضر در مراحل بالینی یا آماده ورود به مرحله بالینی رشد هستند.

DBT گفت ، هدف آن ایجاد سایت های آزمایش بالینی و تقویت آزمایشگاه های سنجش ایمنی ، آزمایشگاه های مرکزی و امکانات مناسب برای مطالعات حیوانی ، تأسیسات تولیدی و سایر امکانات آزمایش برای حمایت از تولید واکسن Covid-19 است.

“هدف مهم دیگر حمایت از توسعه پروتکل های هماهنگ مشترک ، آموزش ، سیستم های مدیریت داده ، ارسال های نظارتی ، سیستم های مدیریت کیفیت داخلی و خارجی و اعتبارسنجی خواهد بود.”

از توانایی توسعه فرآیند ، توسعه رده سلولی و ساخت دسته های GMP (روشهای خوب تولید) برای مطالعات سم شناسی حیوانات و آزمایشات بالینی نیز تحت این مأموریت پشتیبانی می شود.

یک عنصر کلیدی ایجاد نمایه مناسب محصول هدف است به طوری که واکسن هایی که از طریق این مأموریت معرفی می شوند دارای ویژگی های ترجیحی برای هند باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *