مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Harsh Vardhan ، Health News ، ET HealthWorld می گوید از 17 ژانویه واکسن خوراکی فلج اطفال را برای کودکان تضمین کنید.

1 min read

Harsh Vardhan می گوید ، از 17 ژانویه واکسن خوراکی فلج اطفال را برای کودکان تضمین کنیدچنی: وزیر بهداشت و رفاه خانواده ، هارد وردان روز جمعه در اینجا گفت ، کودکان زیر پنج سال باید در 17 ژانویه واکسن فلج اطفال تجویز کنند و والدین باید از آن اطمینان حاصل کنند.

وی با یادآوری آخرین مورد ویروس فلج اطفال در کشور ، دقیقاً 10 سال پیش در طی ژانویه 2011 در بنگال غربی ، گفت که سازمان بهداشت جهانی در سال 2014 هند را به عنوان فاقد فلج اطفال تصدیق کرد.

وی پس از نظارت بر خشک شدن دویدن به واکسیناسیون Covid-19 در بیمارستان عمومی دولت راجیو گاندی در اینجا وجود دارد.

وزیر اما دو کشور را مشخص نکرد.

بر اساس وب سایت WHO در بخش فلج اطفال ، تنها سه کشور در جهان هرگز انتقال فلج اطفال را متوقف نکرده اند که عبارتند از پاکستان ، افغانستان و نیجریه.

با توجه به شیوع سرایت در کشورهای مجاور ، یک عامل خطر وجود دارد و گروه متخصص ملی ایمن سازی با مشورت با مقامات بهداشتی بین المللی چنین عواملی را در نظر گرفته است.

وی گفت: “ما تصمیم گرفتیم که در 17 ژانویه روزهای ایمن سازی ملی را برای فلج اطفال داشته باشیم که به مدت دو تا سه روز ادامه خواهد داشت.”

وی گفت: واکسیناسیون برای اطمینان از حفظ سطح کلی ایمنی در برابر ویروس فلج اطفال بسیار ضروری است.

وی افزود: “ما باید یك بار دیگر اطمینان حاصل كنیم كه 100 درصد كودكان كمتر از پنج سال همراه والدین خود باید در آن روز دو قطره واكسن خوراكی فلج اطفال دریافت كنند.”

وی ابراز اطمینان کرد که این کشور با صلاحیت و تجربه طولانی خود در زمینه تزریق واکسن در واکسن فلج اطفال نیز عملکرد خوبی خواهد داشت.

وردان از سازمان های غیردولتی و داوطلبان سپاه کادت های ملی (NCC) و طرح خدمات ملی (NSS) درخواست کرد که به منظور انجام “انجام واکسیناسیون Covid-19” ، به زودی و برای بسیج ذینفعان ، تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *