مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Health News، ET HealthWorld ، مرگ و میر کودکان پایین است ، اما سو mal تغذیه بدتر می شود

1 min read

مرگ و میر کودکان پایین است ، اما سو mal تغذیه بدتر می شودشاخص های مرگ و میر برای نوزادان و کودکان زیر پنج سال از برخی آخرین تحقیقات ملی سلامت خانواده (NFHS) در 16-2015 به استثنای برخی موارد بهبود یافته است ، اما شاخص های سوnut تغذیه بدتر شده است ، به طوری که نسبت کودکان با رشد قدم در 11 از 11 از 18 ایالتی که داده ها برای آنها در دسترس بود ، از کسانی که در 14 در حال هدر رفتن بودند و در 17 در آنها با کم خونی.

دولت روز شنبه داده های 22 ایالت و سرزمین های اتحادیه ، از جمله J&K را از NFHS سال های 2019-20 ارائه داد. آنچه نگران کننده است این است که شاخص های مربوط به سوnut تغذیه در بیشتر ایالات بسیار بدتر شده است.

کوتاه قدی ، ناشی از محرومیت مزمن از غذا ، و در مقایسه با میانگین رشد کودک در مقایسه با قد استاندارد ، برای کودک سن قد تعریف می شود ، در Tri pura تا هشت درصد ، در Telangana تقریباً شش درصد و در حدود چهار درصد افزایش یافته است در کرالا و هیماچال. در میان ایالت های بزرگتر ، ماهاراشترا و گجرات وضعیت بدتری را به ثبت رسانده اند ، به ترتیب 35٪ و 39٪ کودکان در دو ایالت کوتاهی می کنند.
هدر رفتن ، ناشی از کمبود حاد غذا و تعریف وزن ناکافی برای قد ، در بیشتر ایالت ها افزایش یافته است ، زیرا تقریباً از هر 5 کودک یکی در بسیاری از ایالت هایی که بدتر شده اند ، هدر می رود. حتی نسبت کودکان به شدت هدر رفته در 14 ایالت از 18 ایالت افزایش یافته است.

در حالی که این نسبت در بیشتر ایالت هایی که وضعیت بدتری را ثبت کرده اند به میزان ناچیزی افزایش یافته است ، در ایالت ها / UT هایی مانند جامو و کشمیر و تلانگانا با حدود چهار درصد افزایش تقریباً به 10 درصد رسیده است.

همچنین در بسیاری از ایالت ها نسبت زیادی به کودکان کم خون افزایش یافته است ، به طوری که آسام تقریباً 33 درصد جهش نشان می دهد ، به این معنی که بیش از دو سوم کودکان (68٪) زیر 5 سال در این کشور کم خون هستند .
گجرات ایالتی است که بالاترین نسبت کودکان کم خون را دارد ، 80٪ ، جهشی بزرگ از حدود 63٪ در آخرین نظرسنجی. شاخص های مرگ و میر کودکان – میزان مرگ و میر نوزادان ، که مربوط به مرگ قبل از اتمام یک سال است ، میزان مرگ و میر نوزادان (NMR) ، یعنی مرگ در چهار هفته اول زندگی ، و مرگ و میر زیر پنج سال – در بیشتر ایالات با برخی بهبود یافته است مانند جامو و کشمیر و آسام که پیشرفت چشمگیری دارند.

در میان چند ایالت که وخیم تر از این شاخص ها را نشان داده اند ، بدترین وضعیت را دارند ، Meghalaya ، Manipur و Tripura. در میان ایالت های بزرگتر ، ماهاراشترا وضعیت بدتری در NMR و به سختی بهبودی در دو شاخص مرگ و میر دیگر برای کودکان خردسال را نشان داده است.
مرگ و میر کودکان پایین است ، اما سو mal تغذیه بدتر می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *