مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

IIT دهلی و موسسه آیورودا All India برای مطالعه مشترک فرمولاسیون آیورودا ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

IIT دهلی و موسسه آیورودا در تمام هند برای بررسی مشترک فرمول های آیورودادهلی نو: موسسه فناوری هند (IIT) دهلی در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که با موسسه All India of Ayurveda (AIIA) ، دهلی نو همکاری خواهد کرد تا روی هفت پروژه مشترک که بر کاربردها و اثربخشی فرمول های آیورودا تمرکز دارند ، کار کند. و مواد مخدر

این پروژه ها نتیجه تفاهم نامه ای است که سال گذشته به منظور ارتقا research تحقیقات میان رشته ای در آیورودا و بكار بردن اصول علوم مهندسی برای هر دو طرف امضا شده است.

این پروژه ها شامل بررسی تأثیر شش راس (طعم) آیورودا بر ترشحات دستگاه گوارش ، ایجاد فرمولاسیون های گیاهی است که می تواند اثرات مضر استفاده مجدد از روغن پخت و پز را کاهش دهد ، ایجاد یک پانسمان زیست تخریب پذیر ، زخم های گیاهی ، مطالعه اثرات “Brahmari pranayama” بر سیستم عصبی ، تجزیه و تحلیل تأثیرات باسما (خاکستر) بر پروتئین های دخیل در بیماری های نورودژنراتیو ، ایجاد “dhoopan-yantra” – دستگاه بخور برای کمک به ترمیم زخم و تشخیص زودهنگام سرطان و ارزیابی پاسخ سرطان پستان به داروهای آیورودا.

این پروژه ها به مدت دو سال انجام می شود. V. Ramgopal Rao ، مدیر IIT دهلی ، در حالی که در مورد پروژه های مشترک بین IIT دهلی و AIIA صحبت می کرد ، گفت: “انتظار می رود تلفیق دانش سنتی با فناوری با ارائه گزینه های مراقبت های بهداشتی بهتر به نفع جامعه کل باشد. اعتبار سنجی سیستم های دانش سنتی نکته کلیدی است تا بتوان این نوع داروها را به طور گسترده تری در سراسر جهان پذیرفت. محققان IIT دهلی با همکاری نزدیک با دانشکده AIIA بر جنبه های اعتبار سنجی تمرکز خواهند کرد. “

تانوجا نثاری ، مدیر AIIA ، دهلی نو ، گفت ، “هر دو م institutionsسسه با هدف درک عمیق تری از اصول اساسی تشخیص آیورودا و درمان بیماری ها ، توسعه ابزارها و تجهیزات تشخیصی ابتکاری برای روش های مختلف آیورودا”.

آیورودا شاخه ای از طب جایگزین است که ریشه در شبه قاره هند دارد. این ماده بر روی سلامتی جامع تمرکز دارد و از چندین گیاه دارویی و مواد طبیعی استفاده می کند. در طول چند دهه گذشته ، علاقه به آیورودا در سراسر جهان دوباره افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *