مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

IMA SC را مجوز می دهد تا به اسناد Ayurvedic اجازه انجام جراحی ، Health News ، ET HealthWorld را بدهد

1 min read

IMA SC را برای اجازه دادن به اسناد آیورودا برای انجام جراحی حرکت می دهددهلی نو: انجمن پزشکی هند (IMA) دادگاه عالی را علیه دستور شورای مرکزی پزشکی هند (CCIM) جلب کرده است تا به پزشکان تحصیلات تکمیلی در جریانهای مشخصی از سیستم پزشکی آیورودا اجازه دهد برای انجام اقدامات عمومی جراحی آموزش ببینند.

دکتر راژان شارما ، رئیس IMA ، اظهار داشت: “دادخواست روز شنبه برای ترغیب دادگاه به کنارگذاشتن یا لغو اصلاحیه آیین نامه جراحی پس از تحصیلات آیورودا توسط CCIM تشکیل شد و اعلام کرد که این شورا اختیاراتی برای درج طب جدید در برنامه درسی ندارد” گفت

دولت مرکزی با اطلاع از اصلاحیه ای در اطلاع رسانی روزنامه ای که CCIM در ماه نوامبر صادر کرد ، به دانشجویان PG آیورودا اجازه داده است که انواع مختلفی از جراحی عمومی و اقدامات پزشکی ، از جمله ارتوپدی ، چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی و دندان را انجام دهند.

آخرین اصلاحیه به دانشجویان PG آیورودا اجازه می دهد تا آموزش رسمی برای چنین روشهایی را ببینند. ماژول های آموزشی برای روش های جراحی به برنامه درسی مطالعات آیورودا اضافه می شود.

CCIM با اصلاح مقررات شورای پزشکی پزشکی هند (تحصیلات تکمیلی آیورودا) ، 2016 ، مقررات فوق الذکر را برای دانشجویان PG سیستم آیورودا برای انجام جراحی عمومی در نظر گرفت.

این اقدام شما با انتقادات بسیاری از پزشکان پزشکی نوین روبرو شده است ، و منجر به یک سری اعتراض اعضای IMA در سراسر کشور در ماه جاری می شود.

افراد زیادی از پزشکان ، از جمله شاغلان در بیمارستان های دولتی ، در محل کار خود بازوبند مشکی می بستند و در گروه های کوچک به خیابان ها می آمدند تا علیه اعلامیه CCIM دست به تجمع بزنند.

IMA به صراحت با طرح آمیختن طب مدرن با سیستم های سنتی آیورودا ، یوگا و طبیعت درمانی ، یونانی ، سیدا و هومیوپاتی (AYUSH) در سال های آینده آشکارا مخالف چنین اقداماتی از سوی مرکز بوده است.

شارما پیشتر گفته بود که یک سیستم پزشکی یکپارچه “سیستم پزشکی خیچدی” ایجاد می کند و پزشکان ترکیبی تولید می کند.

اوج پزشکان خصوصی پزشکی مدرن نیز سیاست بلند پروازانه این مرکز “یک ملت یک نظام” را در آموزش پزشکی محکوم کرده و آن را یک کوکتل فاجعه خوانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *