مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

MCCCC بر پروتکل های Covid-19 برای انجام 280 عمل جراحی سرطان تسلط دارد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

کارناتاکا: MCCCC برای انجام 280 عمل جراحی سرطان بر پروتکل های Covid-19 تسلط داردUDUPI: مرکز جامع مراقبت از سرطان مانیپال (MCCCC) ، یک سرویس جامع مراقبت از سرطان در بیمارستان سرطان شیردی سای بابا و مرکز تحقیقات بیمارستان کاستوربا ، مانیپال نوعی امید را برای بیمارانی که به ویژه در هنگام شیوع بیماری سرطان می جنگند ثابت کرد. اما برای سكسكس های اولیه در طی چند روز اول خاموش شدن ناشی از همه گیری ، این مرکز از آن زمان تاكنون بیش از 280 عمل جراحی مرتبط با سرطان انجام داده است.

با عدم وضوح در پروتکل های پزشکی برای مقابله با بیماران Covid-19 در ابتدا ، کل تیم پزشکی در مرکز فعالیت ها را برای مدت 15 روز در مارس 2020 به حالت تعلیق درآوردند. پس از تکمیل آزمایشات و پروتکل های پزشکی و اطلاعاتی در مورد نحوه برخورد با آنها در دسترس بود دکتر Naveena Kumar AN ، رئیس بخش آنکولوژی جراحی ، بیمارستان Kasturba ، گفت که بیماران Covid-19 از جمله بیماران سرطانی ، همه چیز دوباره درست شده است.

دکتر کومار اضافه کرد ، این نتیجه یک طرح کاملاً اندیشیده شده بود که پزشکان و کارمندان پشتیبانی جنبه های مختلف درمان سرطان را کنترل می کردند و بر ترس از ناشناخته بودن Covid-19 در روزهای ابتدایی خود غلبه می کردند ، زیرا هنوز آزمایش کامل نشده بود. اتفاقاً ، MCCCC یکی از مراکز مهم درمان سرطان برای افراد ساحلی کارناتاکا ، مالناد و حتی کرالای شمالی است و به دنبال مراکز انکولوژی یادبود Kidwai ، بنگالورو است.

وقتی اوضاع پس از ماه مه حل و فصل شد ، MCCCC شروع به رسیدگی به پرونده های عمده ای کرد که در این میان موکول شده بودند. وی گفت: “این تیم تا آن زمان می دانست كه چگونه با چالشهای برخورد با بیماران سرطانی كه نیاز به جراحی فوری دارند و گاهی اوقات به مدت 12-15 ساعت به صورت كششی انجام می شود ، مقابله كند.” وی گفت: “این یک تلاش جمعی برای مقابله با چالشی بود که همه گیری ها بر علیه بشریت به طور کلی و اخوت پزشکی به طور خاص ایجاد کرده بود.”

متخصصان رشته های پزشکی ، جراحی ، پرتودرمانی و انکولوژی کودکان و همچنین داروهای تسکینی ، پزشکی هسته ای در MCCCC به طور روزانه گرد هم می آیند تا بهترین دوره درمانی را برای بیمار ارائه دهند که قبل از آنها ارائه شده و همان را به بیمار ارائه دهند ، اضافه. وی افزود: هر روز نوعی از سرطان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و بهترین درمان ممکن با کمک سایر متخصصان مانند متخصصان تغذیه تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *