مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

MSF ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

AstraZeneca باید ادعا کند ارزان ترین واکسن Covid-19: MSFبروکسل: AstraZeneca باید ادعای خود را ثابت کند که واکسن بالقوه Covid-19 پایین ترین قیمت کاندیداهای اصلی تاکنون را دارد ، سازمان غیردولتی پزشکان بدون مرز (MSF) روز سه شنبه گفت که این شرکت خواستار انتشار قراردادهای عرضه خود به صورت عمومی است.

این شرکت انگلیسی روز دوشنبه گفت واکسن Covid-19 70٪ در آزمایشات محوری م effectiveثر است و می تواند تا 90٪ م beثر باشد ، سومین سلاح جدیدی برای مبارزه با بیماری همه گیر جهانی است که ساخت آن ارزان تر ، توزیع آسان تر و سریعتر از مقیاس نسبت به رقبا.

AstraZeneca گفته است که از فروش واکسن خود که قیمت آن در هر دوز حدود 3 دلار تعیین شده است ، در مقابل حداقل چهار برابر بیشتر برای سایر نامزدها سود نخواهد داشت.

روز اسکورس از گروه پزشکی گفت: “MSF از تعهد AstraZeneca برای فروش واکسن با قیمت” بدون سود “در طی شیوع بیماری استقبال می کند ، اما واقعیت این است که این یک وعده پوچ است مگر اینکه بتوانیم این ادعاهای مهم را با داده ها اثبات کنیم.” MSF ، همچنین به عنوان پزشکان بدون مرز شناخته می شود.

این سازمان از AstraZeneca خواست كه قراردادهای امضا شده با دولت برای واكسن خود را فاش كند ، بر اساس آن می تواند بندهایی وجود داشته باشد كه قیمت را محدود می كند تا زمانی كه این شركت پایان اورژانس بهداشتی را اعلام كند ، كه می تواند از اوایل ژوئیه باشد ، بر اساس گزارش رسانه ها به نقل از MSF

این سازمان گفت: “این بدان معناست که پس از ژوئیه 2021 ، AstraZeneca می تواند قیمت های بالایی را برای واکسنی که کاملاً از طریق بودجه مردم تأمین می شود از دولت ها و سایر خریداران دریافت کند” ، این سازمان افزود: این شرکت بیش از یک میلیارد دلار بودجه عمومی برای Covid-19 خود دریافت کرده است کاندید واکسن.

AstraZeneca هیچ اظهار نظری در مورد موضوع ندارد.

این شرکت گفته است که واکسن Covid-19 باید به صورت جهانی در دسترس باشد و برای همه کسانی که به آن نیاز دارند قابل دسترسی باشد ، و حمایت خود را از یک طرح خرید با همکاری سازمان بهداشت جهانی که برای اطمینان از دسترسی سریع و عادلانه جهانی به Covid- 19 واکسن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *