مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Nation ، Rajasthan اولین یادبود اهدا کننده عضو ، Health News ، ET HealthWorld را دریافت کردند

1 min read

ملت ، راجستان اولین یادبود اهدا کننده عضو را دریافت کردندجیپور: کار اولین یادبود کشور برای اهدا کنندگان عضو در نزدیکی پارک مرکزی در جاده بیمارستان پیام کوتاه در شهر وارد مراحل نهایی شده است. که در روز ملی اهدای عضو از طریق بستر مجازی در 27 نوامبر توسط وزیر ارشد آشوک گهلو افتتاح می شود ، سهم اهدا کنندگان اعضا را تأیید می کند.

نام اهداکنندگان ، که اعضای بدن آنها جان 120 نفر را نه تنها در راجستان بلکه در دهلی و بمبئی نجات داده است ، در این یادبود حک خواهد شد.

سازه ای که ارواح گرانبهای دولتی را که اعضای بدن خود را اهدا می کنند جشن می گیرد ، به صورت مجسمه ای الهام گرفته از Jantar Mantar نماد جیپور است. این زندگی را به تصویر می کشد که به لطف ، مهربانی و عشق به آسمان های کیهانی نگاه می کند.

این بنا به طور مشترک توسط مجمع فرهنگی بنیاد موهان جیپور (MFJCF) و شرکت شهرداری جیپور (JMC) ساخته شده است. راجیو آرورا ، رئیس بنیانگذار ، MFJCF ، گفت: “یادبود اهدا کنندگان عضو ، مردم را در مورد” ek khamoshi-anek muskaan، aaokarein angdaan “، برای اهدای عضو تشویق خواهد کرد.

این ایالت بعد از اولین اهدا جسد در سال 2015 مسیری طولانی را طی کرده است. از آن زمان به بعد ، 38 خانواده اعضای بدن نزدیکان و عزیزان خود را پس از اعلام مرگ مغزی اهدا کردند.

اکثر آنها قربانیان تصادفات جاده ای بودند که در طی معالجه در بیمارستان ها بیهوش مانده و بعداً مرگ مغزی اعلام شدند. مشاوران در بیمارستان ها و سازمان های غیردولتی خانواده ها را به اهدا اعضای بدن تشویق می کردند.

“این یادبود پیامی را ارسال می کند که اعضای بدن شما را به بهشت ​​نمی برد. بهشت می داند که آنها در زمین به آنها احتیاج دارند. ”گفت باونا جگوانی ، مجری برنامه ، MFJCF.

با اهدای اعضای بدن جسد از طرف دولت ، به بیش از 120 نفر زندگی تازه داده شده است.

آنیل باکشی ، بنیانگذار سازمان ، گفت که نام همه اهدا کنندگان را دارد. موهیت ، ساکن الوار ، اولین کسی بود که اعضای بدن خود را در سال 2015 اهدا کرد.

“ما در صف فروشگاه های مواد غذایی ، در کلینیک دکتر منتظر می مانیم ، اما چیزی شبیه انتظار برای عضوی نجات دهنده نیست. امروز می توانید با ثبت نام به عنوان اهدا کننده چشم و بافت کمک کنید. ”گفت گوویند قربانی ، عضو MFJCF.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *