مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

NITI Aayog برای تقویت سیستم بهداشت عمومی هند ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld پلت فرم نظارت را پیشنهاد می کند

1 min read

NITI Aayog برای تقویت سیستم بهداشت عمومی هند ، پلت فرم نظارت را پیشنهاد می کندNITI Aayog پیشنهاد ایجاد یک سکوی اطلاعاتی نظارتی را داده است زیرا قصد دارد سیستم نظارت بر بهداشت عمومی هند را تقویت کند ، نیازی که پس از شیوع بیماری همه گیر Covid-19 به شدت احساس شد.

این پلتفرم گزارش های مربوطه را ذخیره ، تجزیه و تحلیل و تولید خودکار خواهد کرد و در حالی که اطلاعات نظارت موجود را تکمیل می کند ، مخزنی برای تجزیه و تحلیل بیشتر و تحقیقات باقی خواهد ماند ، این پیشنهاد در مقاله سفید منتشر شده در نظارت بهداشت عمومی Vision 2035 در هند است.

Aayog بلوک های اصلی ساختاری را به عنوان بخشی از چشم انداز ، شامل یک سیستم فدراسیون وابسته به یکدیگر وابسته به معماری حاکمیت بین مرکز و ایالات متحده و استفاده بیشتر از مکانیسم های جدید جمع آوری داده و به اشتراک گذاری برای نظارت بر اساس سوابق الکترونیکی الکترونیکی جامع ، شهروند محور (EHR) پیش بینی کرده است ) با یک شناسه بهداشتی منحصر به فرد (UHID).

علاوه بر این ، داده های موجود در زمینه نظارت بر بیماری و اطلاعات حاصل از نظر سنجی های دوره ای ، این را تأیید می کنند. علاوه بر این ، استفاده از تجزیه و تحلیل داده های جدید ، علوم داده ، هوش مصنوعی ، و یادگیری ماشین و انفورماتیک پیشرفته سلامت برای کمک به نظارت افزایش خواهد یافت.

Aayog پیشنهاد کرده است: “به جلو ، نظارت بر بهداشت عمومی هند براساس EHR فردی انجام می شود که اطلاعات مربوط به مراقبت های بهداشتی افراد را از طریق استفاده از UHID ضبط و ادغام می کند.”

طبق Aayog ، این مورد در هر مراجعه به درمانگاه ، آزمایشگاه یا داروخانه و برای برنامه های کنترل بیماری عمودی استفاده می شود. علاوه بر این ، بررسی های دوره ای به عنوان روش های مکمل اضافی برای ارزیابی مجدد شیوع و شیوع بیماری ها یا عوامل خطر ، برای تنظیم و پالایش تعاریف استاندارد موردی به صورت دوره ای ، تعریف آستانه های اپیدمی و اصلاح سطح و اقدامات پاسخ قرار گرفته است.

Aayog برای دستیابی به این هدف ، یک استراتژی چند جانبه را پیشنهاد کرده است از جمله ایجاد یک چارچوب حکمرانی شامل رهبری سیاسی ، سیاسی ، فنی و مدیریتی در سطح ملی و ایالتی.

علاوه بر این ، پیشنهاد شده است که دسته های گسترده بیماری را که تحت نظارت بهداشت عمومی قرار دارند ، شناسایی کنید و در عین حال نظارت بر بیماری ها و شرایط غیرواگیر را به صورت گام به گام تقویت کنید.

علاوه بر این ، اولویت بندی بیماری هایی که می توانند برای از بین بردن به عنوان یک مشکل بهداشت عمومی هدف قرار گیرند ، بهبود منظم عملکردهای پشتیبانی اصلی و ایجاد مکانیزمی برای ساده سازی اشتراک داده ها ، ضبط ، تجزیه و تحلیل و انتشار برای اقدام ، پیشنهاد شده است.

این گزارش افزود: “در طول این روند ، تقویت ظرفیت منابع انسانی ، زیرساخت های آزمایشگاهی ، شبکه های ارجاع و نظارت مبتنی بر جامعه را در نظر بگیرید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *