مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Pfizer به اروپا نسبت به واکسن های ویروس کرونا به عنوان افزایش همه گیر اطمینان می دهد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

Pfizer به اروپا نسبت به واکسن های ویروس کرونا به عنوان افزایش همه گیر اطمینان می دهدپاریس: شرکت داروسازی Pfizer سعی در کاهش نگرانی ها در مورد واکسن کرونا ویروس در اروپا داشت ، زیرا کشورهای دیگر در جهان محدودیت های مبارزه با همه گیری گسترده را دو برابر کردند.

ویروس کرونا ویروس هیچ علائمی از کندی نشان نمی دهد ، به طوری که عفونت ها از 94 میلیون گذشته و بیش از دو میلیون مرگ و میر ، و اروپا در میان مناطق آسیب دیده جهان است.

نگرانی ها افزایش یافته است که تأخیر در ارسال عکس های Pfizer-BioNTech می تواند مانع از انتشار واکسن در اروپا شود که قبلاً با انتقادات زیادی در سراسر قاره روبرو شده است.

کار در کارخانه Pfizer در بلژیک برای افزایش ظرفیت در حال انجام است و این شرکت و شریک آلمانی آن BioNTech روز شنبه گفت که به آنها امکان می دهد تولید واکسن را در سه ماهه دوم “به طور قابل توجهی” افزایش دهند.

آنها متعهد شدند كه از 25 ژانویه تحویل به برنامه اولیه به اتحادیه اروپا بازگردد.

چندین کشور اسکاندیناوی و بالتیک اوضاع را “غیر قابل قبول” توصیف کرده اند ، در حالی که گروه ویژه استراتژی واکسیناسیون بلژیک فقدان مشاوره Pfizer در مورد زایمان را “غیرقابل درک” محکوم کرد.

فرانسه ، که آخر هفته از 70،000 مرگ و میر Covid-19 عبور کرد ، قرار است از روز دوشنبه کمپین تلقیح افراد بالای 75 سال را آغاز کند. روسیه قصد دارد واکسیناسیون های گسترده را در همان روز آغاز کند.

با وجود استفاده گسترده از واکسن ها ، کشورها هنوز گزینه های کمی دارند اما برای کنترل شیوع ویروس به محدودیت های حرکتی و فاصله ای اعتماد کنند.

محدودیت ها از دوشنبه در ایتالیا و سوئیس سخت تر می شود ، در حالی که انگلیس نیاز به آزمایش همه ورودهای بین المللی دارد.

تعهد بایدن
بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد عفونت ها در ایالات متحده – که بیشترین آسیب دیده است – در روز شنبه به بیش از 23.7 میلیون نفر افزایش یافت ، که نزدیک به 400000 مورد مرگ و میر داشت.

این بیماری همه گیر اقتصاد آمریکا را تحت تأثیر قرار داده و میلیون ها نفر بیکار مانده اند و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، قول داده است که تلاش های خود را برای پایان دادن به همه گیری افزایش دهد.

بایدن در روز افتتاحیه هفته آینده دستورالعمل های اجرایی را امضا خواهد کرد ، از جمله اقدامات مربوط به بحران ویروس کرونا.

دولت جدید متعهد شده است هزاران سایت ایمن سازی ایجاد کند ، کلینیک های سیار مستقر کند و نیروی کار بهداشت عمومی را در تلاش برای احیای لکنت واکسن ها گسترش دهد.

هند ، دومین مورد ایالات متحده از نظر ویروس کرونا ، روز شنبه یکی از بزرگترین اقدامات واکسیناسیون جهان را آغاز کرد و هدف آن تلقیح 300 میلیون نفر تا ژوئیه بود.

از این دو واکسن استفاده خواهد شد ، واکسن Oxford-AstraZeneca که به طور محلی توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است و یک مضراب داخلی به نام Covaxin.

کوواکسین هنوز در آزمایشات بالینی است و گیرندگان مجبور شدند فرم رضایت نامه ای را امضا کنند که در آن گفته شده “اثربخشی بالینی … هنوز مشخص نشده است”.

اما نخست وزیر نارندرا مودی از مردم خواست تا “تبلیغات و شایعات” در مورد واکسن بومی را رد کنند.

سانتا روی ، یک کارمند بهداشتی که اولین کسی بود که در کلکته رفت و به زخم زخم شد ، گفت: “من مردم را در حال مرگ دیده ام.”

“دیوانگی ضد ماسک”
افزایش جهانی موارد ، که تا حدی توسط انواع جدید ویروس دامن زده می شود ، مجبور به اعمال مجدد محدودیت های عمیقاً غیرمردمی در جمعیت خسته کننده از فاصله اجتماعی و درد اقتصادی شده است.

در برخی از کشورها ، این کینه اعتراضاتی را برانگیخته است.

تقریباً 10 هزار نفر روز شنبه در وین پایتخت اتریش علیه محدودیت های ویروس کرونا حرکت کردند و از دولت خواستند که استعفا دهد.

اکثر آنها از ماسک زدن یا احترام به قوانین فاصله اجتماعی خودداری کردند و تجمع آنها با یک ضد اعتراض بسیار کوچکتر به عنوان “دیوانگی ضد ماسک” محکوم شد.

همچنین این همه گیری در تقویم جهانی ورزش به ویرانی ادامه می دهد.

اوپن استرالیا ، اولین گرند اسلم سال ، شنبه هنگامی که سه نفر در دو پرواز از 17 پرواز چارتر با آوردن بازیکنان تنیس و همراهانشان به کشور ، مثبت شدند ، بی نظم شد.

نفر چهارم ، عضو یک تیم پخش کننده در یکی از پروازهای مشابه ، یکشنبه مثبت آزمایش شد.

قوانین قرنطینه به این معنی است که 47 بازیکن طبق روال قبلی اجازه ندارند روزانه 5 ساعت تمرین کنند اما مسئولان برگزاری گفتند که این مسابقات هنوز قرار است از 8 فوریه آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *