مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

PM می گوید فناوری سیار برای واکسیناسیون Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld استفاده می شود

1 min read

PM می گوید از فناوری سیار برای واکسیناسیون Covid-19 استفاده می شوددهلی نو: با افزایش احتمال واکسن Covid-19 به زودی ، نخست وزیر نارندرا مودی روز سه شنبه گفت که از فناوری تلفن همراه برای تلقیح جمعی علیه بیماری همه گیر استفاده خواهد شد. وی که در کنگره موبایل هند صحبت می کرد ، گفت که فناوری تلفن همراه امکاناتی را فراهم کرده است که میلیاردها دلار به افراد مستحق رسیده و همچنین به فقرا و افراد آسیب پذیر در طول بیماری همه گیر کمک کرده است.

وی گفت: “همچنین با کمک فناوری موبایل است که ما یکی از بزرگترین واکسیناسیون Covid-19 جهان را آغاز خواهیم کرد.”

وی جزئیاتی ارائه نداد.

سه سازنده اصلی واکسن ویروس کرونا – Pfizer Inc و AstraZeneca Plc و Bharat Biotech – برای مجوز استفاده اضطراری در هند اقدام کرده اند.

در حالی که Pfizer India برای تنظیم و توزیع واکسن mRNA تجربی خود برای تنظیم و توزیع بدون نیاز به آزمایشات بالینی محلی ، به تنظیم کننده دارو مراجعه کرده است ، موسسه سرم هند با مسئولیت محدود ، شریک واکسن AstraZeneca هند ، با استفاده از داده های فاز ، مجوز استفاده اضطراری را درخواست کرده است. آزمایشات III که به صورت محلی و همچنین در برزیل و انگلیس انجام شده است.

Bharat Biotech مستقر در حیدرآباد به دنبال تکمیل Covaxin است که بومی سازی آن با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) در حال توسعه است.

این برنامه ها به این معنی است که به زودی در کشوری که دومین پرونده بارگذاری ویروس کرونا در جهان را دارد ، می توان یک تلاش گسترده برای واکسن را انجام داد.

مودی در IMC گفت: “ما باید برای اطمینان از عرضه به موقع 5G برای جهش به آینده و توانمند سازی میلیون ها هندی با هم کار کنیم.”

وی همچنین تلاش کرد هند را به یک مرکز جهانی برای تجهیزات مخابراتی ، طراحی ، توسعه و ساخت تبدیل کند.

وی که در مورد فناوری تلفن همراه صحبت می کرد ، گفت به همین دلیل بود که دولت توانست مزایای میلیاردها دلار را برای میلیون ها هندی فراهم کند.

وی گفت: “به دلیل فناوری موبایل است که شاهد میلیاردها معامله بدون وجه نقد هستیم که موجب افزایش رسمیت و شفافیت می شود. به دلیل فناوری موبایل است که ما رابط بدون تماس صاف را در باجه های عوارض امکان پذیر خواهیم کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *