مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

PMCH ، NMCH و AIIMS-Patna آماده درایو واکسیناسیون Covid ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

PMCH ، NMCH و AIIMS-Patna برای درایو واکسیناسیون Covid آماده می شوندپاتنا: با ورود محموله واکسن مورد انتظار علیه بیماری همه گیر Covid 19 ، سه بیمارستان مهم در پایتخت ایالت که به عنوان مراکز واکسیناسیون تعیین شده اند ، آماده سازی خود را برای مینی ایمن سازی که در 16 ژانویه راه اندازی می شود ، به پایان رساندند.

مراقبان بهداشتی خط مقدم ، از جمله پزشکان ، پرستاران ، پیراپزشکان و سایر کارکنان این بیمارستان ها در مرحله اول واکسینه می شوند.

دکتر Bimal Karak ، سرپرست آن ، گفت که PMCH ، بزرگترین بیمارستان ایالت ، 5 مرکز واکسیناسیون برای 3600 پزشک و کارمند خود ایجاد کرده است.

وی گفت که دستورالعمل های صادر شده توسط دولت دقیقاً دنبال می شود. پنج مرکز واکسیناسیون در بخشهای تاتا ، بخش هاتووا ، بخش کلبه و جراحی و اطفال است.

کاراک افزود: “تمرین واکسیناسیون در بخش های کلبه ، جراحی و اطفال ترتیب داده شد.”

دکتر VP Choudhary ، مدیر PMCH گفت که تیم های جداگانه ای برای هر مرکز واکسیناسیون تشکیل شده است. وی افزود: “آن دسته از پزشكان یا كاركنان كه پس از مثبت شدن در آزمایش مرخصی یا در انزوا به سر می برند ، بعداً با شروع مجدد وظیفه واكسن می شوند.”

در کل 2500 کارمند بهداشتی از جمله پزشکان ، پیراپزشکان ، بهداشت و سایر کارمندان و دانشجویان پزشکی در کالج پزشکی و بیمارستان Nalanda (NMCH) در آزمایش واکسیناسیون مگا که از 16 ژانویه راه اندازی شده است ، واکسینه می شوند.

دکتر Binod Kumar Singh ، ناظر NMCH ، گفت: “همه اقدامات انجام شده و سه مرکز واکسیناسیون در کلینیک پیشگیری و طبقه همکف و طبقه اول کلینیک های ترک اعتیاد در دانشگاه ایجاد شده است.”

وی افزود که برای هر مرکز واکسیناسیون سه تیم ، هر یک شامل یک پزشک و پنج پزشک پیراپزشک تشکیل شده است.

وی همچنین گفت ، از آنجا كه هر مركز 100 نفر را در روز واكسین می كند ، در مجموع 300 نفر هر روز واكسن علیه بیماری همه گیر Covid 19 تزریق می شود. NMCH از ماه ها قبل یک بیمارستان مخصوص مجاری حفره ای بوده است و همچنین با داشتن خانه واکسن دولتی با پنج اتاق خنک کننده در اتاق های محل نگهداری واکسن های Covishield تمایز دارد.

اقدامات مشابهی برای واکسیناسیون حدود 3600 پزشک ، پرستار و سایر کارمندان در AIIMS – Patna انجام شده است.

دکتر سی ام سینگ ، سرپرست پزشکی ، گفت: “ما در حال حاضر یک سیستم برنامه ریزی شده برای واکسیناسیون داریم و می توانیم در اتاق های خود مراکز واکسیناسیون ایجاد کنیم.”

وی گفت ، “روزانه حدود 400 كارمند بهداشتی در آنجا واكسین می شوند” ، پزشكان ، واكسن دهنده ها و سایر كاركنان وظیفه مأموریت بزرگی را كه علیه بیماری همه گیر آغاز می شود ، تعیین می كنند.

AIIMS-P نیز ماهها به عنوان یک بیمارستان اختصاصی Covid خدمت می کرد و همچنین به عنوان یکی از موسساتی بود که توسط دولت مرکزی برای آزمایش واکسن ها انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *