مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Prathap C Reddy ، گروه بیمارستانهای آپولو ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

بیمارستان های خصوصی محکم در کنار دولت ایستاده بودند: پراتهپ سی ردی ، گروه بیمارستان های آپولوهفت ماه گذشته به وضوح توانمندی قابل تحسین مراقبت های بهداشتی دولتی و خصوصی در هند را در مدیریت قادر به همه گیری و دستیابی به مرگ و میر کمتر از 1.5٪ نشان داده است.

علی رغم چالش های بیشمار از جمله تنگنای منابع به دلیل قفل شدن ، محدودیت در پذیرش و به تعویق انداختن جراحی های انتخابی ، بیمارستان های خصوصی هند محکم در کنار دولت ایستادند.

صدها بیمارستان خصوصی از نظر مالی معلولیت شدیدی داشتند و بیشتر بیمارستانهای کوچک مجبور به تعطیلی شدند. با این وجود ، هیچ گونه سازشی در مراقبت وجود نداشت.

این زمان تشخیص این است که سلامتی باید یک اولویت ملی باشد. همانطور که این کشور برای بخشهای دیگر اقداماتی انجام داده است ، من امیدوارم که دولت اقدامات گسترده ای از جمله دادن “وضعیت زیرساخت” به مراقبت های بهداشتی را انجام دهد ، تا این بخش بتواند بهبود یابد و پتانسیل واقعی خود را باز کند.

دلیل این امر آن است که پایداری مالی طولانی مدت مراقبت های بهداشتی خصوصی برای سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است تا همه سیلندرها را آتش بکشد و از چالش بزرگی که با ما پس از Covid روبرو است ، عبور کند.

مراقبت های بهداشتی خصوصی تقریباً 70٪ نیازهای بهداشتی کشور را برطرف می کند و مهم این است که حمایت دولت در کوتاه مدت و میان مدت و همچنین چشم انداز بلند مدت متمرکز باشد تا اطمینان حاصل شود که بخش بهداشت خصوصی زنده و مالی است سالم.

همچنین باید توجه داشته باشیم که گردشگری پزشکی می تواند به محرک بزرگتری در بازار فارکس در دنیای بعد از کوید تبدیل شود و باید انگیزه ای برای آن ایجاد شود. با توجه به این واقعیت که سفرهای با ارزش پزشکی در قسمت بهتر سال متوقف شده اند ، حمایت دولت به این بخش کمک می کند تا به هدف خود برسد تا هند را به مقصد جهانی بهداشت جهانی ترجیح دهد.

طی دهه گذشته ، بیماری غیرواگیر (NCDs) که شامل دیابت ، سکته های قلبی ، سکته های مغزی ، سرطان و اخیراً “چاقی” است ، علت 80٪ مرگ و میر در هند شد. بهداشت و درمان در حال آماده سازی برای مقابله با این شیوع فزاینده NCD بود ، اما راه همه گیری تلاش های زیادی را به دنبال داشت.

اکنون ما باید از طریق ابتکار عمل های مناسب با پشتیبانی فناوری ، متمرکز بر جلوگیری از افزایش موج NCD ها شویم که بسیاری از افراد در اوایل 30 سالگی آنها را تحت تأثیر قرار داده است. بنابراین ، یک ضرورت این است که ما مدل مراقبت های بهداشتی خود را دوباره بسازیم و تغییر ساختار دهیم ، و یادآوری های خود از Covid را برای جلوگیری از مرگ های قابل پیشگیری ناشی از NCDs ، در ذهن داریم.

طی چند هفته گذشته ، شاهد هستیم که اروپا شاهد موج دوم است که این قاره را در قفل محصور می کند. در حالی که هند با کاهش تعداد موارد جدید و مرگ و میر همچنان باز می شود ، بهداشت و درمان خصوصی آماده است تا دوباره با این چالش روبرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *