مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

Satyendar Jain ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld می گوید کل دهلی در طی چند هفته از واکسن Covid ایمن سازی می شود

1 min read

Satyendar jain
Satyendar jain

دهلی نو: Satyendar Jain وزیر بهداشت دهلی روز جمعه گفت که پایتخت دارای زیرساخت ها و سیستم های کافی برای واکسیناسیون کل جمعیت شهر در عرض چند هفته پس از واکسن Covid-19 است.

جین گفت: “جای هیچ گونه نگرانی در مورد ذخیره سازی واکسن ها نیست.” جین گفت: “ما تعداد زیادی از مراکز بهداشتی و درمانی مانند کلینیک های موله ، کلینیک های پلی ، بیمارستان ها و سایر تاسیسات در سطح شهر داریم که می توان واکسن Covid-19 را به راحتی برای افراد تجویز کرد.”

جین گفت: “اکنون همه اینها بستگی به این دارد که مرکز چه مدت واکسن را به ما تزریق کند و ما می توانیم طی هفته ها کل جمعیت را واکسینه کنیم.”

بیمارستان فوق تخصصی راجیو گاندی دولت دهلی در شمال شرقی دهلی توسط مرکز به عنوان محل نگهداری واکسن Covid-19 ، هر زمان که معرفی شود ، انتخاب شده است. بلوک تاسیساتی بیمارستان تعیین شده کوید برای این مرکز مورد استفاده قرار خواهد گرفت که در 5000 متر مربع گسترش خواهد یافت.

جین گفت که تنها یک مرکز ذخیره سازی در شهر وجود نخواهد داشت اما بسیاری از واحدهای دیگر به آنجا اضافه خواهند شد زیرا فقط یک مورد کافی نیست. جین گفت: “این واکسن مجهز به انبار سرد است که یخ خشک است.”

دولت دهلی همچنین در حال جمع آوری داده های کارکنان مراقبت های بهداشتی از بخش های دولتی و خصوصی است که در لیست اولویت های دولت دهلی برای برنامه واکسیناسیون قرار دارند.

روز پنجشنبه ، سورش ست ، مسئول ایمن سازی دهلی نیز گفته بود که پایتخت برای برنامه واکسیناسیون Covid-19 آماده شده است و کل جمعیت شهر می تواند در یک ماه تحت پوشش قرار گیرد. وی گفته بود که این شهر دارای 600 محل ذخیره سازی سرما و حدود 1800 سایت ارتباطی برای برنامه واکسیناسیون جهانی برای کودکان است. وی همچنین گفت: این شهر تجهیزات کافی برای واکسن ها را دارد که می توانند در دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد و آنهایی که نیاز به منفی 15 تا منفی 25 درجه سانتیگراد دارند ، ذخیره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *