مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

SC ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

پزشکان واجد شرایط AYUSH می توانند تقویت کننده ایمنی را برای بیماران Covid تجویز کنند: SCدهلی نو: دادگاه عالی روز سه شنبه اعلام کرد که پزشکان واجد شرایط AYUSH می توانند قرص ها یا مخلوط های مورد تأیید دولت را به عنوان تقویت کننده ایمنی برای بیماران Covid-19 طبق دستورالعمل های موجود در دستور 6 مارس وزارت تجویز کنند.

با این حال ، یک نیمکت به ریاست دادگستری آشوک بوشن گفت که این پزشکان نمی توانند آنها را به عنوان درمانی برای Covid-19 تجویز یا تبلیغ کنند.

حکم دادگاه اوج بر اساس تجدیدنظرخواهی علیه تصمیم 21 اوت دادگاه عالی کرالا مبنی بر این که پزشکان AYUSH نباید قرص یا مخلوط را به عنوان درمان Covid-19 تجویز کنند ، بلکه فقط به عنوان تقویت کننده ایمنی به تصویب رسید.

دستور دادگاه عالی کرالا از دولت ایالت خواسته بود از داروهای جایگزین فقط به عنوان تقویت کننده مصونیت استفاده کند. این سازمان دستور داده است که از داروهای جایگزین مانند هومیوپاتی ، آیورودا ، سیدا ، اونانی و طبیعت درمانی برای تقویت ایمنی در برابر بیماری استفاده شود.

دستور دادگاه عالی پزشکان AYUSH را از تبلیغ یا تجویز دارو به عنوان داروی Covid-19 منع کرده است ، به جز مواردی که در مشاوره مرکز در 6 مارس 2020 ذکر شده است.

فرجام خواهی توسط دکتر AKB Sadbhavana Mission School of Homeo داروخانه در دادگاه عالی علیه حکم دادگاه عالی کرالا مطرح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *