مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

SII در طی 2 هفته 20 دوز واکسن به برزیل ارسال می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

SII در طی 2 هفته 20 دوز واکسن به برزیل ارسال می کند PUNE: آدار پونوالا ، مدیر ارشد اجرایی (مدیر عامل) روز جمعه گفت ، م Instituteسسه سرم هند (SII) اولین محموله خارج از کشور خود را با دوز دوز واکسن Covishield به دو هفته دیگر به برزیل ارسال می کند.

این محموله با یک کامیون یخچال دار از واحد تولیدی این شرکت در پونا به فرودگاه بمبئی منتقل می شود. یک هواپیمای مجهز از برزیل انتظار می رود دوزهای واکسن را از بمبئی منتقل کند.

رئیس جمهور برزیل اخیراً از نخست وزیر نارندرا مودی درخواست کرده بود که از روز شنبه بدون اخلال در واکسیناسیون گسترده گروه های اولویت دار هند ، محموله کوویشیلد را صادر کند.

“ما سهام کافی داریم. صادرات به هیچ وجه برنامه واکسیناسیون هند را مختل نخواهد کرد. ”Poonawalla به TOI گفت. SII 50 میلیون دوز واکسن در کارخانه منجاری در پونا آماده کرده است. علاوه بر این ، از ابتدای سال 2021 تولید خود را به 50-70 میلیون دوز در ماه رسانده است.

علاوه بر آسیای جنوبی ، بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقای جنوبی همچنین برای تهیه کوویشیلد با دولت هند و SII در ارتباط هستند. “با این حال ، اولویت اول ما همیشه کشور خودمان بوده است. پس از مراقبت ، می توانیم دوزهای واکسن را به صورت گسترده در کشورهای دیگر شروع کنیم. “

SII پس از اولین سفارش خود در 11 ژانویه ، 1.1 كورور دوز كوویشیلد را به زنجیره تأمین دولت هند ارسال كرد. این دوزها بین 12 ژانویه و 14 ژانویه در سراسر كشور توزیع شد.

یک منبع خصوصی در این فرآیند گفت: “علاوه بر سرم ، دولت برزیل همچنین به دنبال مقادیر زیادی از دوزهای واکسن از Bharat Biotech مستقر در حیدرآباد خواهد بود.”

در حال حاضر برزیل با موج دوم Covid-19 دست و پنجه نرم می کند. بر اساس آمارهای وزارت بهداشت ، تاکنون ویروس باعث کشته شدن 2،00498 نفر در برزیل شده است. بعد از ایالات متحده ، که در آن تعداد 3،63،000 نفر کشته شده است ، این دومین آمار در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *