مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

SpiceHealth ، CSIR-IGIB آزمایشگاه تعیین توالی ژنوم را در فرودگاه دهلی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld راه اندازی کردند

1 min read

SpiceHealth ، CSIR-IGIB آزمایشگاه تعیین توالی ژنوم را در فرودگاه دهلی راه اندازی کرددهلی نو: موسسه تحقیقات SpiceHealth و دولت CSIR-IGIB روز پنجشنبه آزمایشگاه تعیین توالی ژنوم را در فرودگاه دهلی راه اندازی کرد تا اقدامات اولیه در مورد انواع جدید ویروس کرونا را که در کشورهایی مانند انگلستان پدید آمده است ، انجام دهد. نمونه تمام مسافران بین المللی ، که پس از ورود به فرودگاه دهلی آزمایش RT-PCR را انجام می دهند و مثبت تشخیص داده می شوند ، به این آزمایشگاه تعیین توالی ژنوم ارسال می شوند.

در تعیین توالی ، ساختار شیمیایی نمونه ویروس مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد تا درک شود که آیا تفاوت آن با سایر رشته های ویروس که قبلاً شناسایی شده اند یا خیر.

“آنوراگ آگراوال ، مدیر شورای شورای گفت:” ما یک پروژه آزمایشی با SpiceHealth در اینجا در فرودگاه آغاز کرده ایم تا بفهمیم آیا می توانیم “توالی” را در کمتر از 48 ساعت تولید کنیم و در صورت وجود نوع ویروس به دولت اطلاع دهیم. ” تحقیقات علمی و صنعتی – موسسه ژنومیک و زیست شناسی تلفیقی (CSIR-IGIB).

نمونه برداری که به آزمایشگاه های منطقه ای هند ارسال می شود ، حدود یک هفته طول می کشد تا توالی بندی انجام شود.

هند از 23 دسامبر تا 7 ژانویه کلیه پروازهای مسافربری متصل به این دو کشور را متوقف کرده بود زیرا نوع جدید و مسری ویروس کرونا در انگلیس ظاهر شد.

نایتی آایوگ عضو بهداشت VK Paul ، پس از افتتاح آزمایشگاه در صبح روز پنجشنبه ، گفت: “این ابتکار عمل شکستن راهی است که از طریق آن یک توانایی پیشرفته تشخیصی به آستان ، جایی که بیشترین نیاز به آن است ، آورده شده است.”

Avani Singh ، مدیر عامل شرکت SpiceHealth ، گفت: “سویه های جهش یافته جدید ویروس کرونا نیاز به توجه فوری و م needثر دارند … تشخیص به موقع برای جلوگیری از شیوع ویروس های جدید جهش یافته به کشور ما بسیار مهم است.”

مسافران بین المللی – به جز مسافرینی که از انگلستان می آیند – می توانند از قرنطینه سازمانی در هند اجتناب کنند ، فقط در صورت دریافت گزارش Covid منفی از آزمون RT-PCR که 72 ساعت قبل از سفر انجام شده است یا از آزمون RT-PCR که در بدو ورود انجام شده است در فرودگاه.

در حال حاضر ، هر مسافری که از انگلیس می آید باید گزارش Covid منفی را از نمونه 72 ساعت قبل از سفر گرفته و پس از فرود در هند دوباره آزمایش کند.

علاوه بر این ، طبق قوانین دولت دهلی ، همه مسافران از انگلستان – صرف نظر از نتیجه آزمایش در فرودگاه – به قرنطینه سازمانی زیر هفت روز و قرنطینه خانگی هفت روز نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *