مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO ، Health News ، ET HealthWorld می گوید نوع جدید Covid-19 در انگلیس در حال حاضر هیچ تأثیر قابل توجهی بر واکسن ها ندارد

1 min read

WHO می گوید که نوع جدید Covid-19 در انگلیس در حال حاضر هیچ تأثیر قابل توجهی بر واکسن ها نداردژنو: علی رغم تعداد زیادی جهش تاکنون Covid-19 ، هیچ یک از آنها ، از جمله نوع جهش یافته جدید موجود در انگلیس ، تأثیر قابل توجهی بر حساسیت ویروس به هر یک از داروهای درمانی ، دارویی یا واکسن های در دست تولید ، طبق گفته کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO).

سومیا سوامیناتان ، رئیس دانشمند WHO ، روز دوشنبه در سخنرانی در اینجا ، گفت ویروس کرونا ویروس جدید با سرعت بسیار کمتری نسبت به ویروس آنفلوانزا جهش یافته است ، این مورد نیاز به بررسی و تجزیه و تحلیل سویه های واکسن آن هر ساله بر اساس سویه های موجود در آن سال است. ، خبرگزاری شینهوا.

وی افزود: “تاكنون ، حتی اگر ما شاهد تعدادی تغییر ، تعدادی جهش بوده ایم ، هیچ كدام تأثیر مهمی بر حساسیت ویروس به هر یك از داروها ، داروها یا واكسن های در دست تولید فعلی نداشته است.” گفت

دانشمند ارشد WHO تأکید کرد که مهم است که به طور مداوم آنچه را که برای این ویروس رخ می دهد ، با تمرکز بر کاهش انتقال و پایین آوردن آن تا حد ممکن مهم است.

“از آنجا که ویروسهای شما در گردش بیشتر است ، احتمال جهش بیشتر و انواع مختلفی که ممکن است بوجود آیند بیشتر است. نکته اصلی در اینجا این است که انتقال ویروس کم باشد و گردش خون پایین باشد.

سوامیناتان افزود: “اجازه ندهید که از کنترل خارج شود و در بین مردم گسترش یابد. از این طریق می توانیم جهش ها را پایین نگه داریم.”

در همین حال ، مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه اورژانس های بهداشتی WHO ، گفت که حتی با آخرین نسخه انگلستان ، “در این مرحله شواهد صفر وجود دارد که نشان می دهد هرگونه شدت در ارتباط با این بیماری وجود دارد”.

وی مجدداً تأكید كرد كه هیچ گونه گزینه ای هنوز خود را به عنوان “سطح بالاتری از شدت ، یا حمله به تشخیص ما ، یا پنهان شدن از واكسن ها ، یا اثربخشی واكسن ها” ثابت نكرده است.

انگلستان در تاریخ 14 دسامبر نسخه جدیدی را که با افزایش R0 همراه بوده است ، یعنی تعداد افرادی که یک فرد آلوده ویروس را از 1.1 به 1.5 انتقال می دهد ، به WHO گزارش داد.

رایان گفت: “این فقط بشکه را کمی بالا می کشد ؛ از بعضی جهات ، به این معنی است که ما باید بیشتر کار کنیم.”

وی افزود: “حتی اگر ویروس کمی در انتشار موثرتر باشد ، می توان جلوی ویروس را گرفت.”

وی افزود: R0 حدود 1.5 به معنای جلوگیری از ویروس است.

“ما در نقاط مختلف این بیماری همه گیر R0 بسیار بالاتر از 1.5 داشته ایم و آن را تحت کنترل درآورده ایم. این وضعیت از این نظر خارج از کنترل نیست ، اما نمی توان آن را به حال خود رها کرد.”

به گفته ماریا ون کرخوو ، سرپرست فنی پاسخ COVID-19 در برنامه فوریت های بهداشتی WHO ، نوع انگلستان در حال حاضر بر بسیاری از آزمایش های تشخیصی Covid-19 نیز تأثیر نمی گذارد ، زیرا بیشتر آزمایشات اهداف مختلفی را در ژنوم بررسی می کند .

وی افزود ، اما تعداد کمی از آزمایشاتی که فقط به یک هدف واحد پرداخته اند ممکن است در شناسایی این نوع خاص تأثیر داشته باشد.

کارشناسان WHO از مردم خواستند اقدامات بهداشت عمومی موجود ، از جمله استفاده از ماسک ، بهداشت دست و فاصله اجتماعی را که به اثبات رسیده است در مهار شیوع ویروس موثر است ، از جمله آخرین نسخه ها ، ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *