مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

تیم بین المللی که به دنبال Covid-19 است و در ژانویه به چین می رود: WHOژنو: سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه گفت تیمی از متخصصان بین المللی ماه آینده برای کمک به تحقیق در مورد ریشه حیوانات Covid-19 به چین سفر می کنند.

سخنگوی WHO ، هدین هالدورسون ، سخنگوی WHO در مورد گزارش هایی مبنی بر اینکه سرانجام ماه آینده تیم متخصص به چین می رود ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “من می توانم تأیید کنم که این اتفاق در ژانویه رخ خواهد داد.

با گذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا ویروس ، که بیش از 1.6 میلیون نفر را کشته و بیش از 73 میلیون نفر را در سطح جهان آلوده کرده است ، این سوال که این ویروس از کجا آمده و چگونه اولین بار به انسان منتقل شده همچنان یک راز است.

WHO ماه ها است که تلاش می کند تیمی متشکل از 10 متخصص بین المللی از جمله اپیدمیولوژیست ها و متخصصان بهداشت حیوانات را به چین بفرستد ، جایی که ویروس در دسامبر گذشته ظاهر شد.

آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد در ماه ژوئیه تیمی پیشگام به پکن فرستاد تا مقدمات تحقیق بین المللی را فراهم کند.

اما تاکنون مشخص نیست که تیم بزرگتر دانشمندان چه زمانی می توانند به چین سفر کنند تا مطالعات اپیدمیولوژیک را آغاز کنند تا اولین موارد انسانی و منبع عفونت آنها را شناسایی کنند.

دانشمندان در ابتدا معتقد بودند که ویروس قاتل از حیوانات به انسان در بازار فروش حیوانات عجیب و غریب برای گوشت در شهر ووهان ، جایی که ویروس برای اولین بار در اواخر سال گذشته شناسایی شد ، پرید.

اما اکنون کارشناسان فکر می کنند که این بازار منشا شیوع بیماری نبوده بلکه مکانی برای تقویت آن بوده است.

به طور گسترده ای تصور می شود که ویروس در اصل از خفاش ها بوده است ، اما میزبان حیوانات میانی که آن را بین خفاش ها و انسان منتقل کرده است ناشناخته مانده است.

در ماه اکتبر ، کارشناسان بین المللی اولین جلسه خود را با همتایان چینی خود داشتند ، اما فقط به صورت مجازی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *