مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO از موسسه سرم هند درخواست می کند داده های آزمایش Covishield برای شروع عرضه جهانی ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

WHO از م Instituteسسه سرم هند درخواست داده های آزمایش Covishield را برای شروع عرضه جهانی می کندبمبئی: سازمان بهداشت جهانی از م Instituteسسه سرم هند خواسته است تا داده های خود را از آزمایشات بالینی واکسن AstraZeneca / Oxford که در هند برای پیش صلاحیت انجام شده است ، ارائه دهد تا توزیع واکسن ها تحت تسهیلات Covax آغاز شود.

پیش صلاحیت WHO خدمتی است که سازمان جهانی برای تسهیل دسترسی به داروهایی که از استانداردهای یکپارچه کیفیت ، ایمنی و اثربخشی برخوردارند ، ارائه می دهد. تاکنون این خدمات مربوط به داروها و واکسن ها علیه HIV / AIDS ، مالاریا و سل بود. اکنون ، برای Covid-19 نیز تمدید می شود.

پیش صلاحیت ، تولید محصولات در سراسر جهان ، به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​را برای شرکت ها آسان تر می کند ، زیرا این نشان دهنده استانداردهای یکسان است.

Tedros Adhanom ، مدیر کل WHO ، اوایل این هفته گفته بود: “WHO همچنان از تولیدکنندگان واکسن از سراسر جهان می خواهد که سریعاً برای تهیه اطلاعات لازم که به ما امکان می دهد آنها را برای لیست استفاده اضطراری در نظر بگیریم ، حرکت کنند.” “ما همچنین مشتاقانه منتظر ارسال م dataسسه سرم هند با ارسال مجموعه داده های كامل برای ارزیابی سریع هستیم تا WHO بتواند تشخیص دهد كه آیا می توانیم واكسن AstraZeneca آنها را برای استفاده بین المللی توصیه كنیم.”

WHO از موسسه سرم هند درخواست داده های آزمایش Covishield را برای شروع عرضه جهانی می کند

از زمان انتشار مطبوعات در روز چهارشنبه ، ایمیلی که به م itسسه سرم در زمان برنامه ریزی برای درخواست صلاحیت WHO ارسال شده است ، هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

مقامات آگاه از توسعه به ET گفتند که این شرکت باید این واکسن را برای پیش صلاحیت در این هفته ثبت کند.

تسهیلات Covax همکاری بین WHO ، اتحاد واکسن GAVI و ائتلاف آمادگی و نوآوری اپیدمیک (CEPI) برای اطمینان از توزیع عادلانه واکسن Covid-19 به کشورهایی است که نه توافق نامه پیش خرید با سازندگان واکسن دارند و نه توانایی تولید در آنها را دارند. کشورها.

موسسه سرم هند یکی از تولیدکنندگانی است که برای تأمین حداکثر 400 میلیون دوز واکسن به مرکز Covax ثبت نام کرده است. در سه ماهه اول انتظار می رود این شرکت 200 میلیون دوز واکسن AstraZeneca / Oxford را که در هند تولید کرده و با نام تجاری Covishield تولید می شود ، تهیه کند.

سرم همچنین برای تهیه واکسن های مرکز Covax با سازنده دارویی آمریکایی Novavax ارتباط برقرار کرده است.

انتظار می رود تولیدکنندگان واکسن هندی با ظرفیت تولید بیش از یک میلیارد دوز واکسن ، نقشی اساسی در توزیع واکسن Covid-19 داشته باشند.

موسسه سرم و بهارات بیوتک پیش از این با دولت آفریقای جنوبی برای تهیه یک میلیون دوز واکسن معامله کرده اند و بهارات بیوتک اعلام کرده است که واکسن های خود را به برزیل عرضه می کند.

مدیر کل WHO خواستار یک تعهد جمعی شده است تا در طی 100 روز آینده واکسیناسیون کارکنان بهداشتی و افرادی که در معرض خطر هستند در همه کشورها آغاز شود.

آدانوم گفته بود که یک تیم WHO همچنین با تولیدکنندگان واکسن Sinovac و Sinopharm در چین کار می کند تا انطباق با روش های تولید بین المللی با کیفیت قبل از لیست احتمالی استفاده اضطراری توسط WHO را ارزیابی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *