مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO هشدار می دهد واکسن ها “برابر با Covid صفر نیست” ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

تصویر نماینده
تصویر نماینده

ژنو ، 4 دسامبر سال 2020 – سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد: تولید واکسن برای مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 به خودی خود ویروس کرونا را از بین نمی برد.

WHO هشدار داد درمورد رضایت خاطر و آنچه گفته عقاید غلطی است که چون واکسن ها در آستانه نزدیک هستند ، بحران به پایان رسیده است.

مایکل رایان مدیر اورژانس WHO گفت: “واکسن ها برابر با Covid صفر نیستند.”

“واکسن ها و واکسیناسیون ابزاری مهم ، اصلی و قدرتمند را به مجموعه ابزاری که در اختیار ماست اضافه می کنند. اما به خودی خود آنها این کار را انجام نمی دهند.”

بریتانیا روز چهارشنبه به اولین کشور غربی تبدیل شد که واکسن را برای استفاده عمومی تصویب می کند و باعث فشار بر سایر کشورها می شود تا به سرعت از این روش پیروی کنند.

مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبرایسوس گفت که پیشرفت در زمینه واکسن ها “به همه ما نیرو می دهد و اکنون می توانیم نور انتهای تونل را ببینیم.

“با این حال ، WHO نگران است که تصور می شود همه گیری تمام شده است.

“بسیاری از نقاط شاهد انتقال بسیار بالای ویروس هستند که فشار زیادی را به بیمارستان ها ، واحدهای مراقبت های ویژه و کارکنان بهداشت وارد می کند.”

عفونت های ویروس کرونا در جهان روز جمعه از 65 میلیون نفر گذشت.

بر اساس نتایج بدست آمده از منابع رسمی تهیه شده توسط خبرگزاری فرانسه ، ویروس کرونا ویروس از ماه دسامبر گذشته در چین باعث کشته شدن حداقل 1.5 میلیون نفر شده است.

– “زندگی و مرگ” – “همه گیری هنوز راهی طولانی برای اجرا دارد و تصمیماتی که رهبران و شهروندان در روزهای آینده اتخاذ خواهند کرد ، روند ویروس را در کوتاه مدت تعیین می کنند و همچنین اینکه در نهایت این همه گیری چه اتفاقی خواهد افتاد ،” گفت تدروس.

ماریا ون کرخووه ، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت Covid-19 ، افزود که این تصمیمات “می تواند برای ما به معنی مرگ و زندگی ، برای خانواده ما مرگ و زندگی باشد”.

براساس مروری کلی WHO در مورد واکسن های نامزد ، 51 مورد در حال حاضر بر روی انسان آزمایش می شود که 13 مورد از آنها به مرحله آزمایش نهایی رسیده اند.

با توجه به آزمایشات نهایی انسانی ، 163 واکسن نامزد دیگر در آزمایشگاه ها تولید می شود.

رایان گفت: “من دیده ام که واکسن ها جهان را متحول می کنند و روند شیوع بیماری ها را تغییر می دهند و من کاملاً انتظار دارم که این واکسن ها و آنهایی که قرار است بیایند ، این کار را انجام دهند.”

اما وی هشدار داد که مردم باید تشخیص دهند که این واکسن “در اوایل سال آینده برای همه قابل استفاده نخواهد بود”.

کارمندان بهداشت ، افراد مسن و افرادی که دارای شرایط زمینه ای هستند از اولویت برخوردار خواهند شد – انتخابی که “اندوه بسیاری از این همه گیری را از بین خواهد برد. اما به خودی خود انتقال منتهی نخواهد شد.”

تدروس گفت که خوشحال است که برای کمک به ارتقا confidence اعتماد به نفس عمومی ، مقابل دوربین واکسینه شده است ، اما برای این کار از صف خارج نمی شود.

وی گفت: “من خوشحال خواهم شد که این کار را انجام دهم” اما “من باید اطمینان حاصل کنم که نوبت من است”.

rjm / nl / har

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *