مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

WHO واکسن مزدوج حصبه Biological E را واجد شرایط می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

WHO واکسن مزدوج تیفوئید Biological E را واجد شرایط می کنددهلی نو: Biological E. Limited (BE) مستقر در حیدرآباد روز جمعه اعلام کرد واکسن مزدوج حصبه (TCV) آن توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) از قبل واجد شرایط شده است. با این پیش صلاحیت ، BE به یکی از دو تامین کننده واجد شرایط TCV به آژانس های سازمان ملل تبدیل شد.

BE’s TCV یک واکسن تزریقی تک دوز است که می تواند در کودکان از 6 ماهگی تا بزرگسالان تا 45 سالگی تجویز شود و با پلی ساکارید Vi متصل به پروتئین حامل (CRM197) فرموله می شود. آنتی ژن پلی ساکارید Vi که در TCV BE استفاده می شود از گرفته شده است C. freundii ، که یک منبع غیر بیماری زا (ارگانیسم BSL 1) است ، در مقایسه با ویروس سالمونلا حصبه که توسط سایر تولیدکنندگان استفاده می شود و پروتئین حامل مورد استفاده برای صرف یک پروتئین غیر سمی CRM197 است که بطور محلی توسط BE و از طریق تلاش تحقیق و توسعه تولید می شود. مطالعات بالینی انجام شده در هند نشان داده است که مشخصات ایمنی و ایمنی این واکسن با سایر TCV های واجد شرایط WHO قابل مقایسه است. BE این واکسن را به عنوان ویال های تک دوز و چند دوز برای سهولت تجویز ارائه می دهد.

این واکسن با همکاری م Instituteسسه واکسن GSK برای سلامت جهانی (GVGH) ، واقع در سیه نا ، ایتالیا ، تهیه شده است که برای اولین بار سویه واکسن را تولید کرده و این فناوری را به BE در سال 2013 منتقل کرد. BE واکسن بیشتری تولید کرده است ، از جمله بهینه سازی فرآیند تولید و مقیاس گذاری ، مطالعات پیش بالینی و آزمایشات بالینی جامع برای فاز I ، II / III در هند. امروزه این واکسن در تاسیسات تولید GMP BE در حیدرآباد هند تولید می شود.

“این یک موفقیت چشمگیر و یک مرحله مهم در سفر واکسن های ما است. من خوشحالم که ما توانسته ایم واکسن جدیدی از پیش تعیین شده WHO تولید کنیم. ما معتقدیم که هر ساله این واکسن حدود 1.5 لاک در سراسر جهان صرفه جویی می کند. ” ماهیما داتلا ، مدیر عامل ، Biological E. Limited.

“GSK ، از طریق تلاش های تحقیق و توسعه خود در GVGH ، افتخار می کند که نقشی اساسی در ارائه فناوری به Biological E برای واکسن مزدوج حصبه (TCV) خود داشته است.” Francesco Berlanda-Scorza ، مدیر GVGH. بیش از یک دهه است که GVGH واکسن های بیماری های کم تشخیص را پیش می برد و در نتیجه یک همکاری نوآورانه با Biological E برای تولید این واکسن ، و پیش صلاحیت TCV توسط WHO ، کودکان بیشتری به موارد مورد نیاز دسترسی خواهند داشت. مداخله برای پیشگیری از تب حصبه. “

در مارس 2020 ، BE از تنظیم کننده های بهداشت هند تایید و مجوز و بازاریابی TCV جدید (محصول BE TYPHIBEV) را برای نوزادان ، کودکان و بزرگسالان از 6 ماهگی دریافت کرد.

این پیش صلاحیت از WHO به BE اجازه می دهد تا با کمک به محافظت از کودکان در برابر حصبه و کمک به تأمین واکسن های ضد حصبه ، در تأمین نیازهای بهداشت عمومی در کشورهای در حال توسعه سهم قابل توجهی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *