مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آرون مهرا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

در عکس: آرون مهرا ، دکتر و مدیر عامل شرکت APAC Biotech
در عکس: آرون مهرا ، دکتر و مدیر عامل شرکت APAC Biotech

در تعامل با ETHealthworld ، آرون مهرا دکتر و مدیر عامل در APAC Biotech، از پتانسیل ایمونوتراپی شخصی مبتنی بر سلول دندریتیک برای درمان بیماران سرطانی و برنامه های توسعه شرکت استفاده می کند.

س: چگونه ایمنی درمانی شخصی مانند APCEDEN سود قابل توجهی برای بیماران سرطانی دارد؟
آرون مهرا: بر خلاف محصولات دارویی متداول ، درمان ایمنی درمانی شخصی APAC APCEDEN مبتنی بر استفاده از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با سرطان است. دو فرد که از یک نوع سرطان رنج می برند ، ممکن است تغییرات کاملاً متفاوتی در بیماری و رفتار پیشرفت بیماری تجربه کنند ، بنابراین درمان سرطان را دشوار می کند و به همین دلیل ، انکولوژی یکی از زمینه هایی است که پزشکی شخصی به سرعت در حال تکامل است.

هرچه این روش های درمانی متناسب با هر بیمار تنظیم شود ، شانس برای درمان موثر سرطان بیمار بیشتر است. شخصی سازی – ایجاد یک درمان تخصصی متناسب با هر بیمار قبلاً امکان پذیر نبود. هدف این است که به بیماران اجازه دهید تا مدت زمان طولانی بدون درد داشته باشند و گسترش تومور را کنترل کنند.

ایمونوتراپی های شخصی مانند APCEDEN در مقایسه با داروهای معمولی یک مزیت قابل توجه دارند: سلول های ایمنی “هوشمند و خاص” هستند و می توانند به طور فعال بین سلول های سالم تقسیم شده و بدخیم تمایز قائل شوند. علاوه بر این ، ایمنی درمانی با بسیج فرآیندهای طبیعی کار می کند و هیچ اجزای سمی مانند برخی از شیمی درمانی ها را شامل نمی شود.

در نتیجه ، درمانهای ایمنی عملاً هیچ عارضه جانبی ناخواسته ای را دنبال نمی کنند و بسیار راحت تر از شیمی درمانی هستند. بیشتر بیمارانی که از این روشهای درمانی استفاده می کنند ، بیشتر خراب نمی شوند ، یا ریزش مو می کنند ، یا مجبور به قطع کار می شوند. در عوض ، بیماران زندگی عادی خود را به درستی ادامه می دهند.

READ  مدیر عامل Adar Poonawalla ، Health News ، ET HealthWorld می گوید SII بهترین کار را برای افزایش تولید واکسن Covid-19 انجام می دهد

س: در مورد روش و مدت زمان ایجاد داروی شخصی برای ما بگویید.
آرون مهرا: درمان سلول دندریتیک APAC نیاز به دو روش جمع آوری سلول بر روی بیمار قبل از ساخت سلول درمانی دندریتیک دارد. اینها هستند:-

1) روش بیوپسی / جراحی برای بدست آوردن بافت تومور

2) لوکافرز برای جمع آوری PBMC ها (سلولهای تک هسته ای خون محیطی).

از PBMC ، سلولهای دندریتیک پیشین بیمار جدا شده و با پروتئین لیزات تهیه شده از بافت تومور برای ترمیم سلولها جهت شناسایی تومور کشت می شود. این فرآیند برای تولید سلولهای فعال شده توسط APAC منحصر به فرد و ثبت شده است و ما از FDA هند مجوز ساخت آن را به عنوان یک سرطان درمانی شخصی داریم.

فرآیند ساخت از زمان دریافت 2 نمونه در تأسیسات ما در گوروگرام ، هند تقریباً 8 روز به طول می انجامد. در کل 6 دوز تولید می شود. سپس این سلولهای دندریتیک اولیه با آنتی ژن ، هر 15 روز دوباره به بیمار تزریق می شوند. درمان تا 3 ماه طول می کشد.

س: تقاضای شما برای ایمنی درمانی مبتنی بر سلول دندریتیک در سالهای آینده چیست؟
آرون مهرا: سیستم ایمنی درمانی مبتنی بر سلول دندریتیک ، قوی ترین سلول معرفی کننده آنتی ژن محسوب می شود. منحصر به فرد این روش درمانی سرطان توجه جامعه علمی را به خود جلب کرده و کاربردهای این فناوری را به سمت درمان های اصلی در سرتاسر جهان سوق داده است.

پتانسیل سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سلولهای سرطانی سه دهه زودتر شناخته شده بود و از آن زمان ، پیشرفت در توانایی علمی منجر به ایجاد متحد جدیدی برای بیماران سرطانی شده است.

بازار جهانی واکسن سرطان آماده است تا در سال 2023 با CAGR 15.85٪ به رقم عظیم 7.61 میلیارد دلار برسد.

با همه گیر کنونی COVID-19 ، بیوتکنولوژی با سرعت نور به جلو حرکت کرده و با افزایش آگاهی در مورد اهمیت سیستم ایمنی بدن ، پزشکان و بیماران سرطانی بیشتر به سمت درمان های سرطان ایمونوتراپی گرایش دارند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

READ  زیدوس کادیلا اکنون قصد دارد واکسن Covid-19 خود را برای گروه سنی 5-12 سال آزمایش کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

س: توسعه جدید محصولات جدید APAC Biotech برای دو سرطان بسیار تهاجمی – GBM و PDAC چیست؟
آرون مهرا:
این محصول جدید با نام LTR-M یا LTR-Memvaxraleucel نیز یک فرمولاسیون مبتنی بر سلول دندریتیک است و شخصی سازی شده است. با این حال ، محصول نهایی مبتنی بر mRNA است و بنابراین قوی تر است و نشان داده شده است که همچنین یک پاسخ حافظه قوی تر و با دوام تر ایجاد می کند همانطور که در مطالعات پیش بالینی دیده می شود.

APAC همچنین توافق نامه ای را با AIIMS برای انجام آزمایش با محصول جدید ایمونوتراپی بر روی 120 بیمار GBM امضا کرده است.

این آزمایش اولین آزمایش بالینی در نوع خود در هند است. با تأییدیه های رسمی ، APAC Biotech به دنبال منبع مالی برای تأمین بودجه این آزمایشات بالینی بسیار پیشرفته است.

س: برنامه های توسعه APAC Biotech چه برنامه ای در پیش دارند؟
آرون مهرا: با گسترش بازار فعلی و افزایش نیاز به درمان های نوآورانه سرطان ، APAC Biotech قصد دارد: –

شیرجه رفتن عمیق در تحقیقات پیشرفته ایمنی درمانی- APAC Biotech از فناوری ایمونوتراپی جدید ، LTR-Memvaxraleucel-مجوز گرفته است که قدرت درمان مبتنی بر سلول دندریتیک را افزایش می دهد. همانطور که در مطالعه اولیه آن مشاهده شد ، این درمان قادر به ایجاد یک حافظه در سیستم ایمنی بدن است و هنگامی که بدن با بروز مجدد تومور سرطانی به چالش کشیده می شود ، می تواند به تنهایی با تومور مبارزه کند.

امکانات فعلی را برای تأمین تعداد روزافزون بیماران سرطانی گسترش دهید – ما شاهد رشد چشمگیری در تعداد بیماران سرطانی بوده ایم – پس از همه گیری بیش از 25٪ در تعداد جستجوها افزایش یافته است. علاوه بر ظرفیت فعلی درمانی محدود آزمایشگاه APAC Biotech ، ما در تلاش هستیم بودجه ای را برای ایجاد یک مرکز بسیار بزرگتر جمع آوری کنیم که نه تنها به ما کمک می کند تا تولید 300 بیمار در سال را به 15000 بیمار در سال برساند ، بلکه همچنین تحقیقات ما در مورد سرطان جدید فن آوری های ایمنی درمانی.

READ  PM Modi توسعه واکسن را در مرکز Zydus Cadila ، Health News ، ET HealthWorld بررسی می کند

آزمایشات بالینی APCEDEN را بر روی بیماران گلیوبلاستوما مولتی فرم و مجرای لوزالمعده آدنوکارسینوم انجام دهید – در حال حاضر ، ما هنوز نمی توانیم اسامی را به اشتراک بگذاریم زیرا هنوز در بحث های اولیه با بیمارستان های مختلف چند تخصص در هند و همچنین خارج از کشور هستیم.

امکانات فعلی را گسترش دهید تا تعداد روزافزون بیماران سرطانی را تأمین کند

برای تأمین بودجه برنامه های توسعه ، APAC Biotech در جستجوی سرمایه گذاران همفکر ، سرمایه گذاران خطرپذیر است و حتی درهای سازمان های مختلف دولتی را نیز کوبیده است.

س: واکنش دولت نسبت به تأمین بودجه نوآوری در APAC Biotech چگونه بوده است؟ آیا چالش هایی پیش رو دارید؟
اگرچه با تصویب اخیر روش درمانی ما ، دولت در نظر ما در مورد افزایش فضای بیوتکنولوژی در هند مشترک است ، اما در مورد تأمین بودجه نوآوری چندان پاسخ مناسبی ارائه نشده است. این نیز به دلیل همه گیر شدن مداوم و کاهش سرعت زیر است زیرا بحث ها کاملاً به تأخیر افتاده بود.

با توجه به بودجه خصوصی ، پاسخ کاملاً نادرست بوده است ، زیرا هند هرگز به عنوان یک مبتکر در فضای بیوتکنولوژی دیده نمی شود ، بلکه همیشه یک پیرو است ، که اگرچه با تحولات اخیر در واکسیناسیون و داروها در طی همه گیری ، به آرامی در حال تغییر است. .

به دلیل کمبود بودجه ، APAC قادر به برقراری ارتباط نوآورانه پیشرفت خود با برادری پزشکی و بیماران بالقوه سرطانی نیست ، که مانع عمده ای برای امروز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *