مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

آزمایش بمبئی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

فاویپیراویر زمان درمان را کاهش می دهد: آزمایش بمبئیبمبئی: در حالی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز پنجشنبه توصیه به استفاده از Remdesivir ضد ویروسی برای بیماران شدید Covid-19 نکرد ، پزشکان بمبئی اولین مطالعه علمی را منتشر کردند که نشان داد یکی دیگر از ضد ویروس ها ، favipiravir ، “زمان درمان” را در موارد خفیف کاهش می دهد.

دکتر زریر اف اودوادیا ، نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت: “ما دریافتیم که فایپیراویر حدود 3 روز زمان بهبودی بالینی را بهبود می بخشد.” بیمارانی که این دارو را مصرف کردند ، ویروس را 30٪ (دو روز) سریعتر از بیماران تحت درمان استاندارد پاک کردند. این مطالعه در مجله بین المللی بررسی بیماریهای عفونی منتشر شده است. دکتر اودوادیا گفت: “این ممکن است تفاوت خیلی بزرگی به نظر نرسد ، اما قابل توجه است. گزینه های درمانی بسیار کمی وجود دارد که وقتی دارو حتی یک سیگنال امیدوار کننده می دهد ، خبر مهیجی است.”

از زمانی که همه گیری Covid-19 تقریباً یک سال در ووهان چین آغاز شده است ، داروهای مختلف برای کنترل آن آزمایش شده است. به غیر از استروئیدها ، هیچ یک از داروهای دیگر از پلاسما گرفته تا remdesivir تا HCQS از نظر علمی برای کمک به بیماران Covid-19 نشان داده نشده است.
دادرسی فعلی favipiravir از 3 مه تا 3 ژوئیه در بین 150 بیمار بستری در Breach Candy Hospital انجام شده است. از آنجا که این یک آزمایش تصادفی بود ، به 75 بیمار فاویپیراویر و داروهای دیگر “گروه کنترل” دیگر داده شد. این مطالعه می گوید: “زمان متوسط ​​برای توقف ریزش ویروس در گروه کنترل پنج روز در مقابل هفت روز بود.” متوسط ​​زمان درمان بالینی در 75 بیمار تحت درمان با فاویپیراویر سه روز در مقابل 5 در گروه کنترل بود.

READ  چین فکر می کند واکسن ها را برای بهبود کارایی زخم ها مخلوط می کند ، Health News ، ET HealthWorld

در این مطالعه نتیجه گیری شد که فایپیراویر در موارد خفیف تا متوسط ​​Covid-19 مفید است.

دکتر اودوادیا گفت: “اگر نتایج حاصل از مطالعه ما توسط سایر مطالعات بزرگ دیگری که در حال حاضر در بوستون و استنفورد در حال انجام است ، تأیید شود ، فاویپیراویر می تواند نقشی شبیه به اوسلتامیویر (یک ضد ویروس دیگر که برای درمان آنفلوانزا مانند H1N1 استفاده می شود) داشته باشد.”

دکتر Shashank Joshi ، عضو ، کارگروه ویژه دولت در Covid ، موافق فاویپیراویر یک داروی “خوب” است. دکتر جوشی ، که بخشی از مطالعه حاضر نبود اما قبلاً دارویی را در سایت فایپیراویر منتشر کرده بود ، گفت: “این دارو در صورت استفاده در 72 ساعت اول ، داروی خوبی است.

این دارو به طور گسترده ای در هند برای بیمارانی تجویز می شود که منزوی شدن در خانه را ترجیح می دهند زیرا داروی خوراکی است (Remdesivir به صورت IV در بیمارستان ها تجویز می شود).

“DCGI استفاده از این دارو را خیلی زودهنگام تأیید كرد ، من تصور كردم كه در روزهای ابتدایی كه بیماری همه گیر در ماه ژوئن در جریان بود. برای ما مهم بود كه این دارو را با طراحی سریع یك مطالعه چند مرحله ای تصادفی و چند مرحله ای آزمایش كنیم. ، که ما با کمک تولید کننده اصلی این دارو ، گلنمارک ، آن را اجرا کردیم “، گفت دکتر اودوادیا. “این یک داروی بی خطر است ، به جز در زنان باردار یا شیرده.”
فاویپیراویر زمان درمان را کاهش می دهد: آزمایش بمبئی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *