مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

اتحادیه اروپا می گوید می تواند واکسن های ویروس کرونا ویروس Pfizer و Moderna را در سال جاری تصویب کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

اتحادیه اروپا می گوید می تواند واکسن Pfizer و Moderna coronavirus را در سال جاری تصویب کندبروسل: اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنجشنبه گفت ، اتحادیه اروپا می تواند دو واکسن ویروس کرونا را که توسط Pfizer-BioNTech و توسط Moderna آزمایش می شوند ، تصویب کند.

فون در لاین گفت آژانس داروهای اروپایی می تواند “اگر نیمه کاره همه پیش برود و بدون هیچ مشکلی” از نیمه دوم دسامبر مجوز بازاریابی مشروط بدهد.

با همکاری هم ، شرکت بزرگ Pfizer آمریکا و BioNTech آلمان واکسنی تولید کرده اند که به گفته شرکت ها آزمایشات بالینی موفقی داشته و داده ها را به EMA ارسال کرده اند.

شرکت بیوتکنولوژی مدرن آمریکا گفته است که واکسن آزمایشی آن 95 درصد موثر است.

EMA مستقر در آمستردام قبل از توصیه به تأیید بروکسل ، باید نتایج آزمون را مطالعه کند ، اما – پس از گفتگو با رهبران اتحادیه اروپا – فون در لاین با احتیاط خوش بین بود.

اتحادیه اروپا قراردادهایی را در اختیار دارد که صدها میلیون دوز واکسن های آینده را با BioNTech ، Purevac ، AstraZeneca و Sanofi رزرو کند ، در صورتی که به بازار عرضه شود.

فون در لاین گفت: “و ما مذاکرات را با مدرنا ادامه می دهیم و در حال مذاکره با نواواکس هستیم” و افزود که همه 27 رهبر اتحادیه اروپا از برنامه خرید اتحادیه اروپا ابراز حمایت کرده اند.

وی تأکید کرد که در مورد شرکتهای آمریکایی ، EMA روزانه با معادل آمریکایی خود FDA در تماس است.

“و اگر همه بدون مشکل پیش بروند. EMA به ما می گوید که مجوز بازاریابی مشروط برای BioNTech و Moderna می تواند از نیمه دوم دسامبر 2020 اتفاق بیفتد.”

READ  گانگندیپ کانگ ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

در اوایل روز ، Ugur Sahin ، بنیانگذار BioNTech به خبرگزاری فرانسه گفت كه این شركت امیدوار به تأیید سریع است.

وی با تأیید اینکه شرکت ها قصد دارند روز جمعه برای مجوز استفاده اضطراری از جیب خود در ایالات متحده اقدام کنند ، گفت: “ما با سرعت کامل کار می کنیم” ، در حالی که تنظیم کننده های اروپا “هفته آینده” دسته دیگری از داده ها را دریافت می کنند.

ساهین ، که همچنین مدیر اجرایی BioNTech است ، گفت: “این احتمال وجود دارد که امسال نیز بتوانیم از ایالات متحده یا اروپا یا هر دو منطقه تأیید دریافت کنیم.”

وی افزود: “ما حتی می توانیم واكسن را در ماه دسامبر شروع كنیم ،” اگر همه با هم بسیار نزدیك باشند.

اما ، اوایل این هفته ، مدیر عامل شرکت مدرنا ، استفان بانسل هشدار داد که طولانی مدت مذاکرات با بروکسل در مورد قرارداد برای رزرو واکسن خود می تواند حمل و نقل را به تأخیر بیندازد.

وی در مصاحبه ای به خبرگزاری فرانسه گفت: “روشن است که با تاخیر این مقدار کل مبلغ را محدود نمی کند اما سرعت تحویل را کاهش می دهد.”

Pfizer / BioNTech و Moderna پیشتاز پیگیری جهانی برای واکسن هستند ، پس از داده های آزمایش گسترده در این ماه نشان می دهد که ضعف آنها در حدود 95 درصد در برابر Covid-19 موثر است.

دستیابی به موفقیت دوقلو امیدها برای پایان بیماری همه گیر را که بیش از 56 میلیون نفر را آلوده و بیش از 1.3 میلیون مرگ در سراسر جهان از زمان ظهور ویروس در اواخر سال گذشته در چین ایجاد کرده است ، برطرف کرده است.

READ  آزمایش بمبئی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *