مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ایالات متحده اولین کشوری است که از 10 میلیون مورد Covid-19 عبور می کند به عنوان موج سوم عفونت ها ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

ایالات متحده با افزایش موج سوم عفونت ها ، اولین کشوری است که از 10 میلیون مورد Covid-19 عبور می کندطبق آمار روز یکشنبه رویترز ، بر اساس موج سوم ویروس Covid-19 در سراسر کشور ، ایالات متحده اولین کشوری در سراسر جهان از زمان شیوع بیش از 10 میلیون ویروس کرونا است.

این واقعه تلخ در همان روز اتفاق افتاد که بیش از 50 میلیون مورد از ویروس کرونا در جهان رخ داد.

ایالات متحده حدود 10 میلیون مورد در 10 روز گذشته گزارش کرده است که بالاترین میزان از ابتلا به این کشور از 293 روز پیش است که اولین مورد ویروس کرونا را در ایالت واشنگتن گزارش کرده است.

این کشور رکورد 131،420 مورد Covid-19 را در روز شنبه گزارش کرده است و بر اساس آمارهای رویترز ، طی هفت روز گذشته بیش از 100000 مورد عفونت را چهار بار گزارش کرده است.

آخرین گزارش آمریكا گزارش داد كه به طور متوسط ​​هفت روز 105600 مورد روزانه گزارش شده است كه حداقل 29 درصد افزایش یافته است ، بیش از میانگین تلفیقی هند و فرانسه ، دو كشور آسیا و اروپا است.

از زمان ظهور بیماری ویروس کرونا در اواخر سال گذشته ، بیش از 237000 آمریکایی بر اثر بیماری Covid-19 جان خود را از دست داده اند.

براساس تجزیه و تحلیل رویترز ، متوسط ​​روزانه مرگ های جدید گزارش شده در ایالات متحده ، از هر 11 مرگ گزارش شده در هر روز ، یک نفر است.

تعداد کشته شدگان گزارش شده در سراسر کشور برای پنجمین روز متوالی در روز شنبه بیش از 1000 نفر افزایش یافت ، این روند آخرین بار در اواسط ماه اوت مشاهده شد ، بر اساس آمار رویترز.

READ  WHO واکسن Sinovac Covid-19 را برای استفاده اضطراری تأیید می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

متخصصان بهداشت می گویند مرگ و میرها چهار تا شش هفته پس از افزایش عفونت ها افزایش می یابد.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، که بیشتر مبارزات انتخاباتی خود را صرف انتقاد از نحوه برخورد همه گیر با رئیس جمهور دونالد ترامپ کرد ، روز شنبه متعهد شد که مقابله با این بیماری همه گیر را در اولویت اصلی خود قرار دهد.

بایدن روز دوشنبه یک گروه ویژه 12 نفره برای مقابله با بیماری همه گیر که توسط ژنرال سابق جراح ویوک مورتی و دیوید کسلر ، کمیساریای سابق اداره غذا و دارو هدایت می شود ، اعلام خواهد کرد. پس از روی کار آمدن بایدن در ژانویه ، گروه ویژه ویروس کرونا متهم به تهیه نقشه ای برای مهار این بیماری می شود.

غرب میانه بر اساس بیشترین سرانه بیشترین مورد آسیب دیده ترین منطقه را به خود اختصاص داده است که داکوتای شمالی ، داکوتای جنوبی ، ویسکانسین ، آیووا و نبراسکا پنج ایالت برتر ایالات متحده هستند که بیشترین آسیب را دیده اند.

ایلینوی به عنوان مرکز جدید در غرب میانه ظهور کرد ، بر اساس داده های رویترز ، این ایالت بیش از 60،000 مورد عفونت کووید -19 را در هفت روز گذشته گزارش کرده است که بالاترین میزان در این کشور است. این ایالت بیش از 12454 مورد جدید را در روز شنبه گزارش کرده است که بالاترین میزان در یک روز گذشته است.

تگزاس ، که 10٪ از کل موارد ایالات متحده را تشکیل می دهد ، سخت ترین کشور است و اولین کسی است که روز شنبه از یک میلیون مورد ویروس کرونا در ایالات متحده عبور کرد.

READ  دبیر کابینه ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

بر اساس تجزیه و تحلیل رویترز ، منطقه جنوب تقریباً 43٪ از موارد ابتلا به بیماری همه گیر در ایالات متحده را شامل می شود ، تقریباً 4.3 میلیون مورد فقط در منطقه و پس از آن غرب میانه ، غرب و شمال شرقی است.

نیویورک ، با بیش از 33000 کشته ، همچنان ایالتی با بیشترین تعداد مرگ و میر است و حدود 14٪ از کل مرگ و میر در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

طبق داده های The Covid Tracking Project ، یک تلاش داوطلبانه برای انجام پیگیری شیوع بیماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *