مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ایالات متحده به اندازه کافی واکسن COVID-19 برای تقویت کننده ها دارد ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

  رویترز / کارلو آلگری
رویترز / کارلو آلگری

با وجود بیش از 40 میلیون دوز واکسن کروناویروس ، مقامات بهداشتی ایالات متحده گفتند که اطمینان دارند برای آمریکایی های مسن واجد شرایط که به دنبال تزریق واکسن هستند و بچه های کوچکی که انتظار می رود واکسن های اولیه برای آنها تأیید شود ، به اندازه کافی وجود خواهد داشت. آینده دور.

افزایش تقاضا – که پس از توصیه فدرال هفته گذشته در مورد ضربات تقویت کننده انتظار می رفت – اولین جهش مهم در ماه های اخیر خواهد بود. بیش از 70 میلیون آمریکایی علیرغم جلب جوایز قرعه کشی ، غذای رایگان یا هدایا و درخواست کارکنان مراقبت های بهداشتی خالی از واکسیناسیون باقی نمی مانند ، زیرا تعداد متوسط ​​مرگ و میرها در روز در هفته های اخیر به بیش از 1900 نفر رسید.

مقامات بهداشتی فدرال و ایالتی گفتند عرضه فعلی و تولید مداوم دوزهای بیشتر می تواند به آسانی افرادی را که به دنبال تقویت کننده یا واکسیناسیون اولیه هستند ، در خود جای دهد و از تکرار آهسته ناامیدکننده واکسن های COVID-19 در سراسر کشور در اوایل سال جاری جلوگیری شود.

جارد پولیس فرماندار کلرادو روز سه شنبه گفت: “من امیدوارم که ما در مورد تقویت کننده علاقه داشته باشیم … که به واکسن های بیشتری نیاز داریم.” “این به سادگی جایی نیست که ما امروز هستیم. ما تعداد زیادی واکسن داریم. “

عرضه قوی در ایالات متحده ، جو بایدن ، رئیس جمهور این هفته را قادر ساخت تا 500 میلیون عکس اضافی از Pfizer برای COVID-19 را با جهان به اشتراک بگذارد ، که کمک جهانی ایالات متحده را دوچندان می کند. گروه های امدادی و سازمان های بهداشتی از ایالات متحده و دیگر کشورها خواسته اند تا دسترسی به واکسن را در کشورهایی که حتی آسیب پذیرترین افراد نیز واکسینه نشده اند ، بهبود بخشند.

READ  آزمایش دوز دوم کوواکسین در 2-6 سال که هفته آینده آغاز می شود ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

از جمله چالش هایی که دولتها با آن روبرو هستند این است که دوزهای زیاد را سفارش ندهید و اجازه ندهید که هدر برود. چندین ایالت با نرخ پایین واکسیناسیون ، از جمله آیداهو و کانزاس ، گزارش داده اند که هزاران دوز منقضی شده را دور انداخته اند یا در تلاش برای استفاده از واکسن های نزدیک به انقضای پاییز امسال هستند.

در حالی که اکثر واکسن ها می توانند ماه ها در قفسه باز نشده باقی بمانند ، با باز شدن یک ویال ، ساعت شروع به تیک تاک می کند. بر اساس اعلام سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، واکسن ها بسته به سازنده فقط برای شش تا 12 ساعت قابل استفاده هستند.

واکسن های Moderna در ویال های حاوی 11 تا 15 دوز وجود دارد. ویال های فایزر حاوی حداکثر شش دوز و ویال های جانسون و جانسون پنج دوز است.

کارن تیمبرلیک ، وزیر بهداشت ویسکانسین ، می گوید: “ما دوزهای بیشتری را مشاهده می کنیم که به مرور استفاده نمی شود.” “آنها در پرونده های چند دوز عرضه می شوند. آنها در بسته های خوب و مرتب تک نفره شخصی عرضه نمی شوند. “

مقامات بهداشتی ایالت گفتند که آنها سعی کرده اند تنها آنچه را که ارائه دهندگان خدمات درمانی و داروخانه ها انتظار دارند از منبع فدرال درخواست کنند. این تعداد از زمانی که واکسن ها در اوایل بهار به طور گسترده در دسترس قرار گرفت ، کاهش یافته است.

اما مقامات آمریکایی – که امیدوارند برخی از افراد واکسینه نشده نظر خود را تغییر دهند – سعی می کنند واکسن های کافی را در انبار داشته باشند تا همه آمریکایی ها بتوانند از آنها استفاده کنند.

READ  کملش کومار پانت به عنوان رئیس جدید NPPA ، Health News ، ET HealthWorld منصوب شد

این اقدام متعادل کننده است و می تواند باعث نگرانی در سراسر جهان شود زیرا ایالات متحده بر روی واکسن های بلااستفاده نشسته است در حالی که بسیاری از کشورها مانند آفریقا نمی توانند به اندازه کافی واکسن دریافت کنند.

جن کیتس ، معاون ارشد رئیس جمهور گفت: “کسی که در کشوری با منابع اندک برای دسترسی به واکسن ها نشسته است ، می بیند افرادی در ایالات متحده می توانند وارد داروخانه شوند و آن واکسن را دریافت کنند و این کار را انجام نمی دهند ، من مطمئن هستم که این باعث درد قلب می شود.” مدیر بهداشت جهانی و سیاست HIV برای بنیاد خانواده قیصر.

دکتر مارکوس پلسیا ، افسر ارشد پزشکی انجمن مقامات بهداشت ایالتی و منطقه ای ، که نمایندگی آژانس های بهداشت عمومی همه 50 ایالت آمریکا ، ناحیه کلمبیا و سرزمین های ایالات متحده است ، گفت که مقامات پیش بینی می کنند که دوزهای دستی واکسن های کووید -19 و توانایی تولیدکنندگان برای عرضه بیشتر نیازهای سراسر کشور را برآورده می کند.

وی گفت: “من فکر می کنم ایالت ها سعی کرده اند طوری برنامه ریزی کنند که گویا به همه پیشنهاد تقویت کننده داده می شود.”

به عنوان مثال ، کالیفرنیا در اوایل ماه جاری برآورد کرد که در صورت تأیید تزریق اولیه برای کودکان زیر 12 سال و تقویت کننده ها برای همه باز است ، باید تا پایان سال 2022 63 میلیون دوز دیگر تجویز کند.

مقامات بهداشتی آمریکا اواخر روز پنجشنبه عکس های تقویت کننده واکسن Pfizer را برای همه آمریکایی های 65 ساله و بالاتر – همراه با ده ها میلیون جوان که به دلیل شرایط بهداشتی یا شغلی خود در معرض خطر بیشتری از کروناویروس هستند ، تایید کردند.

READ  وزیر بهداشت ماهاراشترا Rajesh Tope ، Health News ، ET HealthWorld

کالیفرنیا ، با نزدیک به 40 میلیون ساکن ، پایین ترین میزان انتقال را در بین هر ایالت دارد و نزدیک به 70 درصد از ساکنان واجد شرایط کاملاً واکسینه شده اند. تقریباً 12 میلیون نفر واکسینه نشده یا کاملاً واکسینه نشده اند.

دکتر مارک غالی ، وزیر بهداشت کالیفرنیا ، گفت که ایالت تا حد زیادی به داروخانه ها و ارائه دهندگان مراقبت های اولیه تکیه می کند تا به سالمندان کمک کند ، در حالی که برخی از شهرستانها و گروه های مراقبت های بهداشتی بزرگ از سایت های واکسیناسیون جمعی استفاده می کنند.

در پنسیلوانیا ، بیش از 67 درصد از ساکنان بالای 18 سال کاملاً واکسینه شده اند. آلیسون بیم ، سرپرست وزارت بهداشت ، گفت که مقامات بهداشتی در حال حاضر “دو ماموریت” دارند: ادامه متقاعد کردن مردم برای واکسیناسیون و خدمت به افرادی که مشتاق دریافت واکسن های تقویت کننده یا اولیه هستند.

بیم گفت: “پنسیلوانیا آماده می شود.” “و ما سطح مناسب واکسن و واکسیناسیون را خواهیم داشت تا بتوانیم این تقاضا را برآورده کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *