مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

ایالت در زمینه زنجیره سرد برای تزریق واکسن سوم است ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

مادیا پرادش: ایالت در زمینه زنجیره سرما برای تحویل واکسن سوم استبوپال: مادیا پرادش با انجام یک ارزیابی فنی و اقتصادی از گزارش 12 شبکه الکترونیکی واکسن الکترونیکی (eVIN) ، سومین نقطه از نظر زنجیره سرد (CCP) را برای تحویل واکسن در کشور دارد.

مادیا پرادش دارای 1،127 CCP است که در ارائه یک واکسن ایمن و قوی Covid-19 بسیار مهم است.

دکتر سانتوش شوکلا ، مدیر اضافی MP-NHM ، گفت: از فاصله 1000 کیلومتری ، می توانیم زنجیره سرد یک واکسن را بشناسیم.

eVIN در 12 کشور از 36 ایالت / سرزمین اتحادیه در هند اجرا شده است. یک “زنجیره سرد” برای دمای نگهداری واکسن در محدوده + 2 ° C تا + 8 ° C توصیه می شود. گجرات و راجستان CCP بیشتری نسبت به MP دارند.

کوویشیلد در مرحله سوم است و در آزمایشگاه SII Pune با یک هسته اصلی از دانشگاه آکسفورد / آسترا زنکا توسعه داده می شود.

دکتر شوکلا گفت: “دیگر نیازی به اصلاح در مدیریت زنجیره سرد نیست.” وی همچنین برنامه توسعه یافته دولت در زمینه مأموریت واکسیناسیون (SEPIO) است.

وی ابراز خوشبینی کرد که + 2 درجه سانتیگراد تا + 8 درجه سانتیگراد دمای مورد نیاز برای واکسن SSI خواهد بود. بیانیه این مقام باید ترس را آرام کند زیرا س questionsالاتی در مورد چالش های تدارکات زنجیره سرد در انجام واکسیناسیون مطرح می شود.

در گذشته نه چندان دور ، دو تولید کننده آمریکایی که ادعا کرده اند 90٪ کارآیی در آزمایشات واکسن Covid-19 را دارد ، به نیاز به دمای بسیار سرد برای ذخیره واکسن نیز اشاره کرده اند. در حال حاضر ، هیچ تسهیلاتی در بخش بهداشت وجود ندارد که بتواند واکسن را در دمای پایین مانند -20 درجه سانتیگراد و کمتر ذخیره کند. یخ خشک به طور گسترده ای در دسترس نیست. دکتر Sarman Singh ، مدیر AIIMS Bhopal ، گفت: “زنجیره سرد نباید مشکلی ایجاد کند.” این مituteسسه پیش بینی کرده است آزمایش آزمایش واکسن Covid “خیلی زود” انجام شود.

READ  مدیر عامل شرکت Pfizer ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

اداره بهداشت MP هدف ایمن سازی سالانه 1.9 میلیون کودک و 2.2 میلیون زن باردار را تعیین کرده است.

نظارت VPD در حال بهبود است. FGD به طور خاص سایت های جلسه برنامه ریزی شده با ANMs ، ASHAs ، MPWs ، LHV و دیگران انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *