مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

با محدودیت های زنجیره سرد ، برخی از واکسن ها برای هند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld “ایده آل” نیستند

1 min read

با محدودیت های زنجیره سرد ، برخی از واکسن ها برای هند ایده آل نیستندPUNE: کارشناسان برجسته بهداشت در کشور نسبت به تعداد تأسیسات زنجیره سرد که باید برای استقرار واکسن هایی با دمای توصیه شده ذخیره سازی تا 70- درجه سانتیگراد آماده شوند ، ابراز نگرانی کرده اند.

مدیر کل سابق شورای تحقیقات پزشکی هند ، دکتر NK Ganguly ، به TOI گفت که اکثر واکسن های Covid در حال تولید به ذخیره سازی فوق العاده سرد نیاز دارند و ممکن است ذخیره سازی و حمل و نقل حتی برای پیشرفته ترین شهرها نیز دشوار باشد.

“فریزرهای پزشکی که تا 70- یا 80- درجه سانتیگراد پایین می آیند حتی در بیمارستان های آمریکا و اروپا نادر هستند. اکثر آنها ، اگر نه همه پیشگامان واکسن فعلی ، به زنجیرهای سخت گیرانه احتیاج دارند و استقرار آنها را برای چالش های بی حد و حصر هند بسیار دشوار می کند. ”

نگرانی آنها در میان گزارش هایی است که گفته می شود واکسن Pfizer ، که نوید 90٪ کارآیی را می دهد ، باید در -70 درجه سانتیگراد نگهداری شود. واکسن Moderna نیز – تا پایان دسامبر انتظار می رود رتبه بندی اثر بخشی آن – برای زنده ماندن به 20- درجه سانتیگراد نیاز دارد.

کارشناسان افزودند چنین واکسن هایی برای کشورهای در حال توسعه ایده آل نخواهد بود.

دکتر گانگولی گفت که واکسن Pfizer ممکن است با موج های گرما ، قطع برق گسترده و کمربندهای بزرگ روستایی “کابوسی لجستیکی” برای هند باشد.

وی گفت: “همچنین ، پیش سفارشات گسترده واکسن ها (Pfizer و Moderna) از انگلستان ، ایالات متحده و ژاپن باعث می شود که آنها تا سال 2021 بیشتر در دسترس ما نباشد.”

READ  Govt ابزار کلیدی RAT را برای ردیابی Covid در مناطق روستایی ، Health News ، ET HealthWorld ایجاد می کند

دکتر لالیت کانت ، رئیس سابق اپیدمیولوژی و بیماری های واگیر در ICMR ، گفت برخی از واکسن ها برای هند امکان پذیر نیست.

وی گفت ، “هر دو واکسن Pfizer و Moderna عکسهای mRNA (RNA پیام رسان) هستند که به دمای ذخیره سازی بسیار پایین نیاز دارند. ما در کشور خود چنین فریزرهایی نداریم. Pfizer اعلام کرده است که یک ظرف یخ خشک ارائه می دهد که قادر است دمای 70- درجه سانتی گراد را تا 10 روز حفظ کند. اما هنوز از نظر منطقی امکان پذیر نیست. ” با این حال ، دکتر کانت گفت که واکسن هایی در حال تولید هستند که می توانند در دمای بین -2 درجه سانتی گراد تا -8 درجه سانتیگراد ذخیره شوند.

وی گفت: “من فکر می کنم هند باید منتظر چنین واکسنهایی بماند که مقرون به صرفه باشد ، نگهداری و حمل آنها آسان باشد.”

دکتر کانت افزود: “چالش اصلی پیش روی ایمن سازی Covid-19 توزیع در آخرین مایل خواهد بود و اطمینان از اینکه هر سایت واکسیناسیون دارای تجهیزات خنک کننده کافی برای حفظ کارایی این واکسن های ارزشمند است.”

مقامات بهداشتی گفتند که شبکه های سردخانه موجود الزامات سه کاندید واکسن – از بهارات بیوتک ، زیدوس کادیلا و م Instituteسسه سرم – را که برای شرایط هند در حال آزمایش هستند ، برآورده می کنند.

یک مقام ارشد بهداشت مرکزی گفت که دوزهای مورد نیاز بیش از 16000 انبار زنجیره سرد است.

در سراسر جهان نیز ، کارشناسان گفته اند که دولت ها باید شبکه های زنجیره سرد خود را گسترش دهند.

READ  بیش از دو کارمند مراقبت های بهداشتی واکسینه شده علیه Covid-19 در کارناتاکا ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که برای پایان دادن به Covid-19 70 درصد از جمعیت جهان باید تلقیح شوند. و اکنون نگرانی فزاینده ای وجود دارد که ممکن است بعضی از جمعیت تقریباً به طور کامل از مداخلات واکسن کنار گذاشته شوند.

در حقیقت ، نزدیک به 3 میلیارد نفر از 7.8 میلیارد نفر در جهان در مکانهایی با امکانات کافی ذخیره سازی برای واکسن Covid زندگی می کنند. دکتر سومیا سوامیناتان ، دانشمند ارشد WHO ، گفت که کشورها اکنون باید برای چالش های لجستیکی آماده شوند.

وی گفت ، “هند تجربه زیادی در برنامه ملی ایمن سازی دارد. اما این امر عمدتا برای واکسنهای کودکان انجام شده است. جدا از مسائل مربوط به زنجیره سرما و زنجیره تامین ، کشورها باید نیروی کار بهداشتی خود را آماده و آموزش دهند ، سیستم های ردیابی دیجیتال مستقر کنند ، از وجود پروتکل های نظارت بر ایمنی و انجام فعالیت های آمادگی جامعه اطمینان حاصل کنند. اکثر واکسنهایی که تولید می شوند حداقل به دو دوز نیاز دارند و برای پیوند مجدد واکسن نیز به پیگیری نیاز داریم. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *