مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بررسی های نقطه ای برای جلوگیری از بیمارستان های مستقر در اسناد Ayush ، Health News ، ET HealthWorld آغاز شد

1 min read

ماهاراشترا: بررسی های نقطه ای برای جلوگیری از بیمارستان های استقرار اسناد آیوش آغاز شدشورای ملی اعتباربخشی بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات درمانی (NABH) ارزیابی غیرمنتظره ای را در بیمارستان ها به دنبال شما گزارش در مورد چندین نفر ، از جمله افراد معتبر توسط NABH ، استخدام پزشکان غیر آلوپاتیک برای کارهای بالینی.

NABH 15 ارزیابی غافلگیرانه در محل بیمارستانهای ماهاراشترا انجام داده است ، جایی که این عمل به ویژه شیوع دارد. دکتر آتول کوچار ، مدیرعامل NABH گفت: “تصمیم گرفته شده است تا طی سه ماه آینده یک تمرین نظارت غافلگیرانه بزرگتر در تمام ایالت ها انجام شود تا از شدت مشکل آگاه شود.” شما.

ماهاراشترا: بررسی های نقطه ای برای جلوگیری از بیمارستان های استقرار اسناد آیوش آغاز شد
ماه گذشته، شما گزارش کرده بود که بسیاری از بیمارستانها ، از جمله بیمارستانهای بزرگ شرکتی و عمدتا در شهرهای بزرگ ، پزشکان ایوش را به عنوان افسران پزشکی مقیم ، افسران اورژانس اضطراری و حتی برای مدیریت ICU شبانه به کار می گیرند. پس از این گزارش ، برخی از بیمارستان ها تبلیغاتی را که برای پزشکان عیوش در سایت های مختلف شغلی قرار داده بودند ، با جزئیات مربوط به نوع وظایف بالینی ، از بین بردند. با این حال ، در حالی که بیمارستان ها در مورد قرار دادن مستقیم آگهی ها دقت بیشتری می کنند ، با تکیه بر تبلیغات از طریق آژانس های کاریابی.

“برای خدمات به اسناد MBBS نیاز دارید ، کارکنان آیوش محاسبه نمی شوند”

اگر هر دولت ایالتی به پزشكان ایوش اجازه می دهد در هرگونه فعالیت مربوط به آلوپاتی مشاركت داشته باشند ، بعضی از بیمارستان ها می توانند از این مجوز برای استفاده از آنها در خدمات اجباری اختصاص داده شده به افسران پزشك مقیم MBBS استفاده كنند. ” اگر کشوری مطلع نشده باشد که پزشک آیوش می تواند آلوپاتی را انجام دهد ، بیمارستان های آلوپاتیک که آنها را برای مراقبت از بیمار استخدام می کنند غیرقانونی است.

READ  در این موج ، سهم بیماران جدی در بیمارستان به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

با کمال تعجب ، در حالی که NABH معتقد بود که 13 ایالت به پزشکان آیوش اجازه می دهد تا آلوپاتی را انجام دهند ، بیشتر پس از یک دوره پل ، فقط سه ایالت وجود دارد که این اجازه مجاز است – ماهاراشترا ، گجرات و هاریانا. در اوتار پرادش و جامو و کشمیر ، پزشکان آیورودا و اونانی مجاز به تجویز تعداد محدودی از داروهای آلوپاتیک و انجام برخی اقدامات پس از دوره پل هستند ، اما فقط در مراکز بهداشت عمومی.

بسیاری از بیمارستانهایی که پزشکان آیوش وظایف بالینی را انجام می دهند توسط NABH معتبر هستند. NABH ادعا می کند “کیفیت بالای مراقبت و ایمنی بیمار” به عنوان هدف صدور گواهینامه خود است و توسط طرح بهداشت دولت مرکزی (CGHS) و طرح بهداشت مشارکت سابق و (ECHS) برای جانبازان نیروهای مسلح و آنها مورد اعتماد است. افراد وابسته NABH همچنین برای اجرای گواهینامه ورود به سطح بیمارستان ها که برای ارائه تسهیلات بیمه بدون وجه اجباری شده است ، با سازمان تنظیم مقررات و توسعه بیمه (IRDA) همکاری کرده است. با این فرض که کیفیت و استانداردهای بهتری دارد ، بیمارستان های معتبر NABH مجاز هستند که برای هر عمل هزینه بیشتری را پرداخت کنند و هزینه های تخت بالاتر را نیز برطرف کنند.

دکتر کوچار گفت شما که استانداردهای NABH به بیمارستان ها نیاز دارد تا برای مدیریت خدمات دور ساعت ، افسران پزشکی مقیم MBBS کافی داشته باشند. دکتر کوچار با بیان اینکه “NABH هنجارهای اجباری را از نظر صلاحیت کارکنان مشخص کرده و در زمان اعتبار سنجی و نظارت ارزیابی می کند ،” افزود: کارکنان ایوش “در هنگام ارزیابی به عنوان مکمل مورد نیاز محسوب نمی شوند”.

READ  شهر 13 مرکز مراقبت Covid با 11،775 تخت آماده ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld فراهم می کند

“پزشکان آیوش ، حتی اگر در بیمارستان های معتبر منصوب شوند ، نمی توانند در مراقبت های بالینی مستقیم منصوب و درگیر شوند. به نظر می رسد عمل اعزام آنها به مراقبت های مستقیم ، در فاصله زمانی بین ارزیابی اعتبار سنجی و ارزیابی نظارتی است ، “اظهار داشت NABH در پاسخ به TOI س quالات ارزیابی ها هر دو سال یک بار انجام می شود.

طبق استانداردهای NABH ، هر کارمند باید شرح وظایف مستند داشته باشد و برای پزشکان آیوش ، شامل پذیرش و دستورالعمل برای بیماران ، پیگیری مشاوره مشاور ، کمک به اسناد و بررسی پارامترهای عمومی است.

هیچ روش تهاجمی مجاز نیست. اکثر بیمارستانهایی که پزشکان ایوش را استخدام می کنند ادعا می کنند که فقط آنچه را در شرح شغل انجام می دهند انجام می دهند. با این حال ، بسیاری از بیماران و خانواده های آنها این ادعا را رد می کنند.

NABH اشاره کرد که این یک نهاد نظارتی نبوده و از آنجا که اعتبار سنجی داوطلبانه است ، اکثر بیمارستان ها معتبر نیستند. گرچه رویه استفاده از پزشکان ایوش برای انجام وظایف بالینی در ماهاراشترا و گجرات گسترده تر است ، اما این روش در بسیاری از ایالت ها انجام می شود که دولت این اجازه را نمی دهد زیرا پزشکان آیوش می توانند ماهیانه 20 هزار روپیه استخدام شوند ، در حالی که پزشکان MBBS ممکن است 40،000 روپیه پرداخت شود. با این حال ، هرگز به بیماران گفته نمی شود كه پزشكان آیوش آنها را تحت مراقبت قرار می دهند و همچنین صورتحساب آنها كمتر از هزینه های پایین حقوق نیست.

READ  دهلی برای کمک به ارتش برای عملیات Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld کمک می کند

“بیمارستان ها ادعا می کنند که این پزشکان آیوش به عنوان دستیار مشاوران آلوپاتیک کار می کنند ، اما این درست نیست. این فقط ورود افراد در پشت درب است که از سیستم های پزشکی کاملاً متفاوتی به آلوپاتی وارد می شوند. این امر توسط انجمن پزشکی هند به چالش کشیده می شود. ”گفت دکتر جایش لله ، دبیر هیئت بیمارستان هند ، یکی از شاخه های IMA.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *