مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

به زودی واحد رتینوپاتی دیابتی پیشرفته در KGMU ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

UP: بزودی واحد رتینوپاتی دیابتی پیشرفته در KGMUخوشبختانه: کالج های پزشکی دولتی در Prayagraj و Meerut و بخش چشم پزشکی در دانشگاه پزشکی کینگ جورج به زودی محل هنرهای پیشرفته برای درمان و مدیریت رتینوپاتی دیابتی – عامل اصلی نابینایی قابل پیشگیری در کشور هستند.

“چاپ آبی برای توسعه امکانات در حال ترسیم است. یک هیئت از UP همچنین برای بررسی تنظیمات و پروتکل های کار خود از بیمارستان چشم Aravind مستقر در مادورای بازدید کرد. “روز سه شنبه ، وزیر آموزش پزشکی ، سورش خانا ، که هدایت هیئت را بر عهده داشت ، گفت. مقامات بخش آموزش پزشکی فاش کردند که این هیئت در نیمه اول ماه فوریه به مادورایی سفر کرده است و با توجه به بیماری همه گیر Covid-19 این طرح نمی تواند پیش برود. با شرایطی که به آرامی به حالت عادی بازگشت ، پروژه احیا شده است.

کارشناسان معتقدند که این پروژه برای UP که حدود 4٪ از جمعیت 45 میلیون نابینای جهانی را در خود جای داده است از اهمیت زیادی برخوردار است. داده های حاصل از برنامه ملی کنترل نابینایی نشان می دهد که تخمین زده می شود 1.85 میلیون نفر (18.5 لک) افراد مبتلا به نابینایی نابینا باشند. بدتر این که سالانه بیش از سه هزار نفر جدید به این جمعیت می پیوندند.

یک مقام سابق دولتی مرتبط با برنامه ملی کنترل نابینایی و اختلال بینایی گفت: “غم انگیزترین قسمت این است که می توان از بینایی اکثر این افراد جلوگیری کرد.” ارزیابی داده ها از ثبت احوال هند نشان می دهد که UP می تواند بیش از 3.9 لک مبتلا به رتینوپاتی دیابتی داشته باشد. افراد داخلی فاش کردند که براساس این طرح ، UP همچنین تجهیزات پزشکی برای درمان این بیماری تهیه می کند تا خدمات به صورت رایگان یا با هزینه های کاملاً اسمی به نیازمندان ارائه شود.

READ  51 بیمارستان در معالجه 420 بیمار مبتلا به موکورمیکوز در منطقه پون متروپولیتن ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

“یک چشم پزشک گفت:” سه روش برای درمان رتینوپاتی دیابتی بسته به وزن آن وجود دارد. این شامل تزریق ، لیزر درمانی و جراحی است. هزینه هر تزریق در یک موسسه خصوصی بین 18000-25000 روپیه است. تا سه تزریق لازم است تا هزینه کل 75000 روپیه انجام شود که ممکن است برای بسیاری قابل تحمل نباشد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *