مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیایید یک سیستم مراقبت های بهداشتی یکپارچه ایجاد کنیم ، جایی که سیستم های آیوش در کنار داروهای معمولی ، Health News ، ET HealthWorld کار می کنند

1 min read

بیایید یک سیستم بهداشتی یکپارچه ایجاد کنیم ، جایی که سیستم های آیوش در کنار داروهای معمولی کار کنند“با توجه به اینکه مردم در مراقبت های بهداشتی از گزینه های کثرت گرا استفاده می کنند ، سیستم آموزش مراقبت های بهداشتی ما باید به معنای یکپارچه باشد بنابراین کلیه دانشجویان آموزش پزشکی آلوپاتیک باید درک اساسی از آیورودا ، یوگا و طبیعت درمانی ، یونانی ، سیدا و هومیوپاتی (ایوش) و معاون داشته باشند. برعکس »- با این جمله ، سیاست ملی آموزش و پرورش که توسط وزارت HRD منتشر شد ، مسیر را برای تغییرات گسترده در آموزش پزشکی و ارائه خدمات بهداشتی در هند تعیین کرده است.

جای تعجب نیست که این نیز واکنش های تندی را به دنبال داشته است. اگرچه برخی از آنها ممکن است پرتحرک باشد ، اما مهم است که دقیقاً به موضوعاتی که ممکن است تغییری در این زمینه ایجاد کند ، نگاهی بیندازید و برخی از اثرات موج دار آن را بررسی کنید. از دیدگاه مصرف کننده (مهمترین ذینفع خدمات بهداشتی و درمانی) هیچ منفی نمی تواند باشد. بیماران مکرراً تمایل به مصرف همزمان انواع مختلف درمان را نشان می دهند. بیانیه سیاستی که “واقعیت زمینی” را تأیید می کند و تلاش می کند سیستم ها را متناسب با آن متناسب کند و نه مکالمه را باید ستود زیرا این امر به نظر می رسد به طور کلی در سیاست ها نادر است.

یک تغییر مانند این توانایی ایجاد تمام پزشکان را دارد که به یک بیمار کمک می کنند تا انسجام کار کند تا اینکه به روشی متضاد باشد. سیستم های آیوش می توانند به عنوان مواد افزودنی حیاتی برای داروهای معمولی و جایگزین ها نیز عمل کنند. احتمال اختلاف نظر قابل تخفیف نیست اما آگاهی بهتر ، به جای اختلاف نظر به دلیل تعصبات پیشینی ، امکان ایجاد بحث های ظریف را فراهم می کند.

READ  مدیر عامل Pfizer ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

آموزش بهداشت در هند فقط در تأمین نیازهای بیمار است. مقادیر و ترجیحات بیمار همانطور که به طور هم زمان تعریف شده است باید در روابط پزشک و بیمار در مرحله اصلی باشد. این امر پذیرش وجود مراقبت های چند سیستم را وادار می کند.

عمل پزشکی به هر شکل باید توسط شواهد هدایت شود. درمان های مکمل و جایگزین (CAM) در این زمینه ، به طور کلی ، کوتاهی کرده اند. مداخلات آزادانه در دسترس نمی توانند علاقه تحقیقاتی را به خود جلب کنند. این وظیفه باید توسط نهادهای تحقیقاتی بودجه ای دولتی از سیستم های مختلف آیوش انجام شود. با این حال ، این کافی نخواهد بود. نهادهای نظارتی و تحقیقاتی سیستمهای آیوش باید از حالتهای ناشی از خود به آواتارهای پویا و مثر تبدیل شوند.

آنها باید به عنوان محرک تلاشهای صادقانه در تولید شواهد درک شوند در حالی که ادعاهای خیالی با هدف سودجویی غیراخلاقی را زیر پا می گذارند. برخلاف پزشکی متداول ، گروههای فردی یا کوچکی از پزشکان آیوش ممکن است نقش مهمی در کمک به شواهد و مدارک بازی کنند که در آن انتظار بازگشت ناچیز یا سرمایه گذاری وجود ندارد. اگر كيپلینگ را به خوبي تعبير نكنيم ، اين وظيفه بر دوش مرد (يا زن) است.

چندین موضوع دیگر پیرامون تحقیقات مربوط به مداخلات آیوش وجود دارد. در اینجا برخی از جالب تر است. چه چیزی باید به عنوان شاهد در مطالعات مربوط به ادرار گاو استفاده شود؟ چگونه نتایج نسخه های هومیوپاتی منحصر به فرد را تکرار می کنید؟ برای انجام تحقیقاتی که شامل شرایط تهدید کننده زندگی است ، چگونه تأیید اخلاقی می گیرید؟ سوگیری انتشار ، کیفیت تحقیق ، دسترسی به کمیته های اخلاقی آموزش دیده در مداخلات آیوش ، فقط برخی از موارد دیگر از یک لیست طولانی است.

READ  هند در تلاش است تا 600 میلیون دوز واکسن Covid-19 را با استفاده از ظرفیت تولید خود ، Health News ، ET HealthWorld تأمین کند.

پنجره اورتون در هند در حال حاضر امکان بحث و گفتگوهای گسترده و تغییر سیاست های مربوط به ایوش را فراهم می کند. در گذشته نه چندان دور ، مشارکت های مهمی با نهادهای برجسته جهان برای کاوش در زمینه درمان سرطان و سایر زمینه های مهم تحقیقاتی صورت گرفته است. با این حال ، ممکن است مهم باشد که به یاد داشته باشید که آیورودا و یوگا تنها اجزای تشکیل دهنده آیوش نیستند. هومیوپاتی کمی کمتر از نیمی از مصرف CAM در هند را تشکیل می دهد و سایر سیستم ها نیز می توانند کمک های مهمی انجام دهند. توزیع عادلانه منابع و اشتیاق برای شکوفایی کلیت آیوش حیاتی خواهد بود.

همه گیری کنونی به ما آموخته است که هیچ کارگر بهداشتی چیز دیگری نیست. هند فعالان بهداشت اجتماعی معتبر (ASHA) و سایر کارگران کمکی را تحسین برانگیز کرد تا این بار را تحمل کنند. اگر بذر یک سیستم بهداشتی درمانی یکپارچه قبلاً گذاشته شده بود ، ارتشی از پزشکان آیوش می توانست به تلاش مشترک کشور در غربالگری ، معاینه بالینی ، ردیابی تماس ، آزمایش ، مطابقت مشاوره بهداشت عمومی و سایر فعالیتهای مرتبط دیگر پیوسته باشد. در عوض ، در غیاب محدوده ها و نقش هایی که به وضوح مشخص شده باشد ، شاهد تردید از گروه های پزشکان متداول ، کشف های جادویی “درمان” از نهادهای CAM و سردرگمی در میان مردم هستیم.

انگیزه و جهت گیری برای دستیابی به یک سیستم یکپارچه باید از نوسانات تغییرات سیاسی محافظت شود. انگیزه ممکن است متفاوت باشد ، جهت نمی تواند. یک چرخش ممکن است مراقبت های بهداشتی را در هند به هرج و مرج تبدیل کند. توسعه یک سیستم مراقبت های بهداشتی یکپارچه به هیچ وجه قابل توجهی در هیچ جای دیگر جهان صورت نگرفته است. مطمئناً این یک سواری جالب خواهد بود. باید با احتیاط قدم برداریم.

READ  چین برای مطالعه با استفاده از عکسهای CanSinoBIO COVID به عنوان تقویت کننده ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

نویسنده یک مشاور هومیوپ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *