مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیش از 100 دانشمند برای مقابله با اطلاعات نادرست در مورد واکسن های Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld با سازمان ملل متحد همکاری می کنند

1 min read

بیش از 100 دانشمند برای مقابله با اطلاعات نادرست در مورد واکسن Covid-19 با سازمان ملل متحد دست به دست هم داده انددهلی نو: سازمان ملل با همکاری پروژه اعتماد به واکسن در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری دانشگاه لندن برای انجام تیم Halo ، اقدامی با هدف مقابله با اطلاعات نادرست در مورد واکسن Covid-19 همکاری کرده است.

از طریق این ابتکار ، بیش از 100 دانشمند دست در دست هم داده اند تا با غلط بر افسانه ها و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد ایمنی و اثربخشی واکسن ها در شبکه های اجتماعی ، با استفاده از افسانه ها ، اطلاعات غلط در مورد واکسن های Covid-19 را حل کنند و اعتماد به نفس را ایجاد کنند.

“در موسسه من در حال بررسی نحوه عملکرد مجدد Covid-19 هستیم و من از باز کردن داستان جستجو برای واکسن Covid-19 برای عموم هیجان زده هستم. مردم می خواهند از علم و داستانهای موجود در عناوین خبری مطلع شوند ، و من خوشحالم که با آزمایش رسانه های اجتماعی برای ایجاد نکات جدی در زمینه های خلاقانه صحبت می کنم. ” منطقه جنوب شرق آسیا و یکی از اعضای تیم Halo که در زمینه تولید واکسن ، ارزیابی بالینی و آزمایشگاهی واکسن ها و سیاست واکسیناسیون کار می کند.

در سطح جهانی ، این ابتکار توسط دانشمندانی که در مسابقه تولید واکسن ویروس کرونا در سراسر موسسات برتر جهان مانند کالج امپریال لندن ، دانشکده پزشکی هاروارد ، دانشگاه سائوپائولو ، دانشگاه بارسلونا و بسیاری دیگر شرکت دارند ، پشتیبانی می شود.

در هند ، بیش از 22 دانشمند از موسسات مشهوری مانند انستیتوی علوم پزشکی و بیمارستان سوم ، بوبانسوار به تیم Halo پیوسته اند. PGIMER ، چندیگره ؛ موسسه علوم پزشکی نظام ، حیدرآباد؛ IIT Indore ؛ کالج پزشکی مسیحی ، Vellore ؛ موسسه تحقیقات SRM ، چنای ؛ و مرکز تحقیقات و تحقیقات کودکان عمیق ، گاندیدام.

READ  بهارات بیوتکنولوژی ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

ملیسا فلمینگ ، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در ارتباطات جهانی گفت: “اطلاعات غلط گسترده اعتماد عمومی به واکسن ها را تضعیف کرده است. تیم Halo در مورد پس گرفتن این اعتماد است. این افراد باورنکردنی هستند که به عنوان بخشی از یک همکاری جهانی ، علم هیجان انگیزی انجام می دهند. ما باید آنها را جشن بگیریم زیرا به ما کمک کردند تا پایان این همه گیر وحشتناک را بگیریم. “

علاوه بر هند ، تیم Halo با هدف برجسته کردن کارهای انجام شده توسط دانشمندان در انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، آفریقای جنوبی ، قطر ، امارات متحده عربی ، فرانسه ، اسپانیا ، پرو ، کانادا و برزیل و ایجاد بستری برای ارتباط بین دانشمندان کار بر روی واکسن Covid-19 و شهروندان این کشورها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *