مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

بیش از 50،000 مرکز بهداشت و سلامتی آیوشمن بهارات در سراسر کشور ، Health News ، ET HealthWorld عملیاتی است

1 min read

بیش از 50،000 مرکز بهداشت و سلامتی آیوشمن بهارات در سراسر کشور عملیاتی هستندوزارت بهداشت گفت: بیش از 50،000 مراکز بهداشت و سلامتی ایوشمن بهارات (AB-HWC) ، که هدف آنها ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه به جوامع نزدیک به خانه آنها است ، اکنون در سراسر کشور عملیاتی هستند و بیش از 28.10 کرور ردپا مشاهده کرده اند. جمعه.

این وزارتخانه گفت: 1.5 میلیارد بشکه AB-HWC قرار است تا دسامبر 2022 تأسیس شود.

با تأسیس بیش از 50،000 مرکز ، یک سوم هدف محقق شده است. در بیانیه ای آمده است که این امر منجر به بهبود دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی ارزان قیمت شده است.

“این امر به دلیل تلاش مشترک مرکز و ایالات / UT در برنامه ریزی ، نظارت در تمام سطوح ، استاندارد سازی فرآیندها ، انعطاف پذیری برای سازگاری ارائه شده به ایالات / UT و ایجاد سیستم های بهداشتی ایجاد شده تا کنون امکان پذیر شده است. ، “وزیر بهداشت هارد ودهان گفت.

وی از کارکنان خط مقدم جبهه ، افسران پزشکی ، افسران بهداشت جامعه و ASHA ها برای فداکاری خود در جهت ارائه خدمات جامع مراقبت های بهداشتی اولیه و حمایت از میلیون ها نفر با خدمات لازم در این شرایط دشوار تشکر کرد.

واردان گفت: “آنها ستون فقرات سیستم ارائه خدمات بهداشتی هستند. سهم آنها در دوره COVID مثال زدنی بوده است.”

مراکز بهداشت و سلامت در مداخلات از جمله ارتباط خطر ، ردیابی تماس ، نظارت بر جامعه و شناسایی زود هنگام موارد و تهیه یکپارچه خدمات بهداشتی ضروری غیر COVID برای اطمینان از محافظت از گروه های آسیب پذیر مانند نوزادان ، سالخوردگان و کسانی که گفت:

READ  CM Jagan به مقامات، Health News، ET HealthWorld به مقامات می گوید، ساخت کلینیک ها و PHC ها را تسریع کنید.

وزارت گفت که 50،025 AB-HWC عملیاتی اکنون در 678 منطقه پخش شده است و شامل 27،890 مرکز بهداشتی ، 18،536 مرکز بهداشت اولیه و 3،599 مرکز بهداشت اولیه شهری است.

با هم ، این AB-HWC بیش از 28.10 کرور ردپا مشاهده کرده اند که بیش از 53 درصد آنها زنانی هستند که به دنبال مراقبت در این مراکز هستند.

بیش از 6.43 کرور نفر از نظر فشار خون بالا ، 5.23 کرور از نظر دیابت و 6.14 کرور از نظر سرطان مورد غربالگری قرار گرفته اند. در این گزارش آمده است: حدود 1.0 کرور به افراد داروی رایگان برای درمان فشار خون و حدود 60 لک برای دیابت ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *