مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

تاکنون 1،759 مرگ Covid-19 در نوامبر متخصصان از بیماران غیر مقیم ، هوای سرد به عنوان دلیل ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld نام می برند

1 min read

تاکنون 1،759 مرگ Covid-19 در نوامبر  متخصصان بیماران غیر مقیم را ذکر می کنند ، هوای سرد به عنوان دلیلدهلی ، که تحت موج سوم ویروس کرونا احساسات خود را از دست داده است ، میزان مرگ و میر 1.58 درصدی را در مقایسه با نرخ مرگ و میر در کشور 1.48 درصد گزارش کرده است. کارشناسان علت بالای مرگ روزانه Covid-19 در پایتخت ملی را تعداد زیادی از بیماران غیر مقیم “حیاتی” می دانند که برای درمان ، آب و هوای نامساعد ، آلودگی و “گزارش و نقشه برداری” بهتر از تلفات به این شهر می آیند.

آنها می گویند کاهش محدودیت ها ، جمعیت آسیب پذیر مانند سالخوردگان و مبتلایان به بیماری های مشترک را در معرض ویروس کشنده قرار داده است. فقط در ماه نوامبر ، پایتخت ملی تا 21 نوامبر 1759 مورد مرگ و میر ثبت کرده است – حدود 83 مرگ در روز. تعداد مرگ و میر در 10 روز گذشته چهار بار از 100 علامت شکسته است.

مقامات گزارش دادند که 111 کشته در روز شنبه ، 118 کشته در روز جمعه ، 131 کشته در روز چهارشنبه ، بالاترین میزان تاکنون و 104 مورد در 12 نوامبر گزارش شده است. در حال حاضر میزان متوسط ​​مرگ و میر در دهلی 1.58 درصد است که بالاتر از میزان مرگ و میر ملی طبق داده های دولت 1.48 درصد.

با 3.2 درصد ، میزان مرگ و میر پنجاب در بین تمام ایالت ها و سرزمین های اتحادیه حداکثر است. ماهاراشترا (2.6 درصد) ، سیکیم (2 درصد) ، گجرات (2 درصد) ، بنگال غربی (1.8 درصد) ، پودوچری (1.7 درصد) ، مادیا پرادش (1.6 درصد) و اوتاراخند (1.6 درصد) مرگ و میر بیشتری در هر 100 مورد تأیید شده نسبت به دهلی ثبت کرده اند.

READ  J&J ضد آفتاب های Aveeno ، Neutrogena را پس از سرطان زایی موجود در برخی اسپری ها ، Health News ، ET HealthWorld به یاد می آورد

دکتر BL Sherwal ، مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی راجیو گاندی ، گفت ، “به طور کلی ، مرگ های بیشتری در زمستان ها اتفاق می افتد. این یکی از تفاوت های عمده ای است که در موارد مرگ و میر Covid-19 نیز مشاهده کرده ایم.” وی گفت: هوای سرد برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف نیستند و در معرض خطر بیماری شدید از SARS-CoV-2 ، ویروس عامل Covid-19 هستند ، مطلوب نیست.

وی گفت: “هفتاد درصد کسانی که به دلیل ویروس کرونا مرده اند ، سالخورده یا بیماری های مشترک بوده اند.” دکتر شروال گفت که اکثراً جوانان قبل از برداشتن لبه های قفل به این بیماری آلوده می شوند. وی گفت: “ویروس به دلیل کاهش محدودیت ها و فصل جشنواره به سرعت در میان افراد مسن شیوع پیدا کرده است. این بخش بیشتر موارد مهم را تشکیل می دهد.”

وی گفت: “سطح آلودگی زیاد و تراکم جمعیت نیز از جمله دلایل عمده تعداد زیاد ویروس کرونا و مرگ و میر در دهلی است.” NK Ganguly ، مدیر کل سابق شورای تحقیقات پزشکی هند ، گفت که نقشه برداری از مرگ در مقایسه با ماههای اولیه بهتر شده است.

وی گفت: “پیش از این ، همه مرگ های Covid-19 محاسبه نمی شدند. دلایل دیگری غیر از ویروس کرونا به مرگ هایی که در خانوارها و بیمارستان های کوچک رخ داده بود ، نسبت داده شد. اکنون ، به دلیل امکانات بهتر آزمایش ، هر مرگ در حال تأیید و شمارش است.” یک مقام مسئول در یک بیمارستان دولتی دهلی گفت که میزان بالای مرگ و میر نیز به دلیل تعداد زیادی از بیماران غیر مقیم مهم است که برای معالجه به این شهر می آیند.

READ  کجریوال از شهروندان می گوید واکسنی در دهلی وجود ندارد که فردا در مراکز تلقیح صف نکشند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

وی گفت: “این بیماران جدی پس از خسته كردن تمام گزینه های خود به دهلی می آیند. طبیعی است كه مرگ و میر در اینجا بیشتر از سایر نقاط باشد.” این مقام گفت پارامتر مهم دیگر “گزارش زیرساخت” است. این مقام ادعا کرد: “نقشه برداری و گزارش مرگ و میر در پایتخت ملی در مقایسه با سایر مکان ها بهتر است.”

اخیراً ، Satyendar Jain ، وزیر بهداشت نیز گفته بود که میزان مرگ و میر Covid-19 در سرمایه ملی کمی بالاتر از میانگین ملی است. وی ، با این حال ، اظهار داشت که در حال حاضر وضعیت بسیار بهتر از ماه ژوئن است که نرخ کشته شدن به “3.5 درصد” رسیده بود.

در حالی که میزان مرگ و میر در ماه جولای 3.12 درصد بود ، اما در پایان ماه اوت به 2.54 درصد کاهش یافته بود. وی گفت: این شهر تحت موج سوم ویروس کرونا ویران می شود اما کاهش تدریجی تعداد موارد جدید Covid-19 و میزان مثبت بودن “یک شاخص واضح” است که از گسترش ویروس در پایتخت ملی در حال کاهش است.

مقامات نرخ مثبت 12.9 درصد در روز شنبه ، 10.59 درصد در روز جمعه ، 12.09 درصد در روز پنجشنبه ، 12.03 درصد در روز چهارشنبه ، 13.04 درصد در روز سه شنبه و 12.73 درصد در روز دوشنبه اعلام کردند. میزان مثبت بودن در 7 نوامبر 15 درصد بود که بالاترین میزان در این ماه است.

دولت AAP با مبارزه با موارد ویروس کرونا ، روز پنجشنبه جریمه عدم استفاده از ماسک را از 500 به 2000 روپیه افزایش داد و بیمارستان های خصوصی را برای رزرو 80 درصد تخت های ICU برای بیماران ویروس کرونا افزایش داد. همچنین به بیمارستانهای خصوصی دستور داده شده است که درصد تختهای غیر ICU Covid-19 را از 50 به 60 درصد افزایش دهند.

READ  میزان مرگ و میر ویروس کرونا به 1.44٪ کاهش می یابد ، مرگ روزانه زیر 300 برای 16 روز گذشته ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

وزیر ارشد آرویند کجریوال از بیمارستان ها خواسته بود که فعلاً جراحی های برنامه ریزی نشده را به تعویق بیندازند. دولت همچنین گفت که تعداد آزمایشات RT-PCR را به 27000 در روز در پایتخت ملی افزایش می دهد و دانشجویان و کارآموزان MBBS برای مقابله با وضعیت Covid-19 درگیر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *